Dr Grzegorz Osiński - informatyk, kognitywista, fizyk kwantowy. Naukowo zajmuje się badaniem aktywności ludzkiego mózgu stosując teorię nieliniowych modeli dynamicznych. W roku 2000 pracował w między narodowym zespole badawczym na Uniwersytecie Technicznym w Kaiserslautern zajmującym się problematyką Quantum Computing. W latach 2001-2002 stypendysta National Research Council w laboratoriach NASA/JPL w Pasadenie w Kalifornii. Autor publikacji naukowych dotyczących zastosowania algorytmów numerycznych w eksperymentalnych badaniach na mózgu. Współautor monografii „Information Visualization Techniques in the Social Science and Humanities”. Obecnie zajmuje się analizą percepcji komunikatów wizualnych w przekazie medialnym. Współautor portali popularyzujących zagadnienie naukowe: wizualizacja informacji.pl oraz https://transhumanizm.edu.pl/.

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
Opis
Transhumanizm to obecnie bardzo wpływowy ruch intelektualny i kulturowy stawiający sobie za cel udoskonalenie człowieka za pomocą technologii. Szczególnie kontrowersyjne tezy transhumanizmu redukują człowieka do „materialnej powłoki”, która służy tylko do właściwej obsługi mózgu gdzie znajduje się jedyna siedziba ludzkiego umysłu. Zgodnie z ta tezą można zatem nie tylko dowolnie udoskonalić technologicznie „powłokę” ale nawet wykonywać kopie samego umysłu, gwarantując mu jednocześnie nieśmiertelność. Parlament Europejski wprowadza pojęcie „osoby elektronicznej” nadając robotom prawa przysługujące do tej pory tylko człowiekowi, algorytmy sztucznej inteligencji osiągają sprawność analityczną znacznie przewyższają możliwości człowieka natomiast naukowcy pracują nad technologią transferu ludzkiego umysłu w struktury superkomputera. Książka Transhumanizm. Retiarius contra Secutor jest próbą syntetycznego opisu problemów związanych zarówno z nadziejami jak i niebezpieczeństwami jakie niosą za sobą praktyczne implementacje idei transhumanizmu. Zanim jednak zaczniemy zastanawiać się nad rozwiązaniami technologicznymi musimy zrozumieć czym naprawdę jest ludzki umysł i w jaki sposób współczesna nauka rozwiązuje problemy związane z jego definicją, aktywnością oraz właściwym umiejscowieniem pojęcia umysłu w ramach współczesnego paradygmatu naukowego.
Dane techniczne
Autor | Grzegorz Osiński |
Format | 145 x 205 mm |
Liczba stron | 200 |
Oprawa | Miękka |
Zdjęcia | Tak |
Rok wydania | 2018 |
Wydawca | WSKSiM |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.
Czytelnicy
Co to jest transhumanizm? Że jedni ludzie korzystają na huhu kompetencjach oraz możliwościach technicznych, a inni są nimi gnębieni albo przynajmniej odcinani od możliwości korzystania z nich?
Oponent tak pojętego transhuma
Niestety NIE DA się w ten sposób doskonalić człowieka. To jest dorabianie protez i przeinaczanie rzeczywistości. Jak przerabianie zdjęć w programie graficznym, tylko trochę bardziej wysublimowane, trudniejsze do wykrycia. W rzeczywistości to jest niszczenie ludzi i sztuczna kreacja, której już dłużej nie da rady podtrzymywać.