Henry A. Kissinger pełnił funkcję 56. Sekretarza Stanu od września 1973 do stycznia 1977. Pełnił również funkcję Asystenta Prezydenta ds. Bezpieczeństwa Narodowego od stycznia 1969 do listopada 1975. Otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla w 1973, Medal Prezydencki Wolności w 1977 r. i Medalem Wolności w 1986 r. Obecnie jest prezesem Kissinger Associates, Inc., międzynarodowej firmy konsultingowej.
Eric Schmidt jest znakomitym technologiem, przedsiębiorcą i filantropem. Jako dyrektor generalny Google był pionierem transformacji Google ze start-upu z Doliny Krzemowej w światowego lidera technologicznego. Pełnił funkcję dyrektora generalnego i prezesa Google w latach 2001-2011, prezesa wykonawczego w latach 2011-2018, a ostatnio jako doradca techniczny w latach 2018-2020. Pod jego przywództwem Google radykalnie powiększyło swoją infrastrukturę i zdywersyfikowało ofertę produktów, zachowując przy tym silną kulturę innowacyjności. Przed rozpoczęciem kariery w Google Eric zajmował kierownicze stanowiska w firmach Novell i Sun Microsystems, Inc.
Daniel Huttenlocher jest inauguracyjnym dziekanem MIT Schwarzman College of Computing. Wcześniej pełnił funkcję dziekana założyciela i wicedyrektora Cornell Tech, zorientowanej na technologię cyfrową szkoły wyższej utworzonej przez Cornell University w Nowym Jorku. Ma połączenie doświadczenia akademickiego i branżowego, jako członek wydziału informatyki w Cornell i MIT, badacz i menedżer w Xerox Palo Alto Research Center (PARC) oraz CTO start-upu fintech. Obecnie pełni funkcję przewodniczącego rady Fundacji Johna D. i Catherine T. MacArthur oraz członka zarządów Corning Inc. i Amazon.com.
Wstęp
Rozdział 1. Gdzie jesteśmy
Rozdział 2. Jak się tu znaleźliśmy. Technologia a myśl ludzka
Rozdział 3. Od Turinga do dzisiaj – i dalej
Rozdział 4. Globalne platformy sieciowe
Rozdział 5. Bezpieczeństwo i porządek światowy
Rozdział 6. SI a ludzka tożsamość
Rozdział 7. SI a przyszłość
"Z trójki autorów niniejszej książki dwóch – H. Kissinger i E. Schmidt – już odcisnęło swój poważny wpływ na bieg spraw publicznych. Nawet gdy się mylą, warto zapoznać się z ich tokiem myślenia. Nie ma dziś zadania ważniejszego dla bytu ludzkości jak monitorowanie oraz regulowanie rozwoju AI. Stanęliśmy przecież na progu zbudowania siły, która pod każdym względem może okazać się potężniejsza od nas – od każdego poszczególnego człowieka i od naszej cywilizacji jako całości."
Andrzej Zybertowicz, autor książki “Cyber kontra real: Cywilizacja w techno-pułapce” (rozmowa Jaremy Piekutowskiego)
"W książce “Era sztucznej inteligencji” autorzy Henry A. Kissinger, Eric Schmidt i Daniel Huttenlocher, wraz z Schuylerem Schoutenem, zapraszają czytelników do wszechstronnego zrozumienia roli sztucznej inteligencji w naszej przyszłości jako ludzi.Autorzy wnikliwie badają, w jaki sposób SI wpływa na społeczności, ekonomię, politykę i geopolitykę. Rozważają kluczowe kwestie dotyczące neutralności platform sieciowych oraz ich wpływu na tworzenie i moderowanie treści cyfrowych. Książka przedstawia fascynujące spojrzenie na dynamiczną interakcję między SI a ludźmi, uwydatniając znaczenie technologii w kształtowaniu naszej przyszłości."
Aleksandra Przegalińska, polska filozofka, futurolożka, publicystka, prorektor ds. współpracy z zagranicą Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.