Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
Cena regularna:
30,00 zł
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
„Zamknijmy wszystkie uniwersytety. Wtedy uratujemy Europę. I weźmy się do ciężkiej pracy.” Czy podobne nawoływania można by traktować serio? A co ważniejsze, czy można zapanować nad historią?
Mocarstwo się starzeje
Cykl Życia Imperium i W poszukiwaniu środków zaradczych Johna Glubbaa to kolejna książka fundacji PAFERE, która w bardzo przystępny sposób pozwala na wyjaśnienie mechanizmów władzy. Jej główną zaletą jest fakt, że skłania do analizy współczesnych czasów i zachęca do samodzielnego odpowiedzenia na bardzo ciekawe pytania związane z trwaniem i schyłkiem mocarstw.
Bogaty czyli leniwy?
Glubb poszukuje w historii kilkunastu mocarstw wspólnych punktów, które je charakteryzują. W ciekawy sposób analizuje takie czynniki jak waleczność, rola kobiet, edukacja czy hart ducha. Pisze także o bogactwie państw, które niekoniecznie musi prowadzić do umacniania ich pozycji. Wprost przeciwnie. Czy bogactwo nie rozleniwia i nie usypia czujności?
Czy mocarstwo może trwać?
Cykl Życia Imperium… to próba uporządkowania historii oraz poszukiwanie twardych, rządzących nią prawd. Pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych dzisiejszymi zmianami, aktualną polityką i życiem społeczeństw.
W ciągu życia uczymy się przez doświadczanie. Gdy spoglądamy wstecz na nasze młodzieńcze zachowania, to dostrzegamy, jacy byliśmy niedojrzali. W podobny sposób postępuje nasza rodzina, nasza wspólnota i nasza ojczyzna w celu uniknięcia błędów popełnianych przez przodków.
Doświadczenia ludzkości są gromadzone, w mniejszym lub większym stopniu, od około czterech tysięcy lat. Dzięki studiowaniu historii jak największej liczby krajów z tego okresu możemy odkryć te same schematy powtarzające się bez względu na ogromną rozmaitość klimatów, kultur i religii.
Jeśli przyjrzymy się uważnie i, co najważniejsze, bezstronnie historii ludzkich instytucji i ludzkiego rozwoju przez owe cztery tysiące lat, zadamy sobie z pewnością pytanie, czy nie dałoby się wysnuć jakichś wniosków, które mogłyby pomóc w rozwiązywaniu współczesnych problemów. Okazuje się, że wszystko, co dziś dzieje się wokół nas, występowało już wielokrotnie w przeszłości.
Fragment książki
Ile średnio trwa okresy świetności imperium? Co wskazuje, w której fazie cyklu jest dane imperium? Kiedy wiadomo już, że upadek jest nieunikniony?
O tym wszystkim można dowiedzieć się sięgając po „Cykl życia imperium” sir Johna Bagota Glubba.
Dane techniczne
Autor | John Bagot Glubb |
Format | 125 x 195 mm |
Liczba stron | 114 |
Oprawa | Miękka |
Zdjęcia | Nie |
Rok wydania | 2017 |
Wydawca | Pafere |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.