
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Stanisław Cieślak – Sylwetka duchowa Cypriana Norwida (1821-1883)
Opis
To niezwykła publikacja ukazująca wielkiego poetę, kojarzonego najczęściej z romantyzmem, w sposób inny niż dotychczas. Książka składa się z dwóch części – w pierwszej Autor prezentuje duchową sylwetkę Norwida w listach, w drugiej – w lirykach i poematach.
Pierwsza część daje wgląd w duchową biografię – ukazuje jej rozwój, a także perturbacje, które towarzyszyły temu rozwojowi na kolejnych etapach życia Norwida: w kraju i na wędrówce, w Paryżu, w Nowym Jorku i w Londynie, a także w Domu Świętego Kazimierza. „Jego dojrzałość duchowa – pisze Autor – opierała się bowiem na fundamencie, jakim jest Jezus Chrystus, źródło wartości oraz duchowy wzorzec postępowania. (…) Jako dojrzałego chrześcijanina najbardziej cieszyło go to poczucie wolności, jaką gwarantował mu Stwórca, uznając za partnera, prowadząc z nim ustawiczny dialog i wciąż ożywiając go swą miłością”.
W drugiej części – w kolejnych podrozdziałach przeczytać można m.in. o krzyżu, modlitwie, sumieniu czy aniołach w liryce Norwida; ostatni z nich zawiera refleksję o człowieku w ludzkości. Wymowne są słowa Autora, który pisze: „Był Norwid jak św. Franciszek z Asyżu obsesyjnym wyznawcą krzyża (…), przekonywał, że bez krzyża wszystko traci sens. On stanowi bowiem oś dziejów, jest punktem orientacyjnym każdego ludzkiego życia”.
Warto udać się w artystyczną wędrówkę śladami Norwida, która być może pozwoli odkryć to, co najważniejsze – pełnię dojrzałego chrześcijaństwa w bliskości Boga.
Stanisław Cieślak, urodzony w 1934 roku w Gałkach na Kielecczyźnie (obecnie Mazowieckie). 1948-1952 - nauka i matura w Prywatnym Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Jadwigi na Mariówce Opoczyńskiej, prowadzonym przez Służki NMPN. 1952-1956 - studia i magisterium w zakresie filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim. 1956-1987 - nauczyciel w szkołach średnich Brzezin i Łodzi. 1973-1977 - studia i doktorat z teorii literatury w Instytucie Teorii Literatury, Teatru, Filmu i Telewizji UŁ. 1978-2004 - autor odczytów o tematyce ogólnokulturowej, wygłaszanych w kościołach i klubach katolickich (głównie w KIK-ach) w: Łodzi, Białymstoku, Częstochowie, Sieradzu, Zduńskiej Woli, Brzeźniu, Pabianicach. 1982-1989 - redaktor podziemnego miesięcznika "Prześwit" w Łodzi. 1984-1988 - współredaktor nieregularnego periodyku, wydawanego przez o. prof. dr hab. Leona Benignego Dyczewskiego OFMConv w Łodzi.
Dane techniczne
Autor | Stanisław Cieślak |
Format | 165 x 235 mm |
Liczba stron | 344 |
Oprawa | Miękka |
Rok wydania | 2013 |
Wydawca | Wydawnictwo Sióstr Loretanek |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.