Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Tadeusz A. Kisielewski - Nafta znowu zmieni świat
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
Tytuł tej książki nie jest przypadkowy. Nawiązuje do wydanej w 1936 roku słynnej książki Antona Zischki „Nafta rządzi światem”. Tamta książka opisywała świat zastany. Ta pokazuje rewolucyjne przemiany geopolityczne i ich geostrategiczne konsekwencje, które będą skutkiem uzyskania przez Stany Zjednoczone samowystarczalności w sferze energii, czyli uniezależnienia się od importu ropy naftowej i gazu ziemnego. Jednak autor nie przedstawia spekulatywnych prognoz, lecz podkreśla, że już dziś jesteśmy świadkami początku tych przemian. Opierając się na bezspornych faktach, wskazuje kierunki, w których rozwinie się owa fascynująca rewolucja, do której nie doprowadzili politycy, lecz inżynierowie działający w warunkach wolności.
Jest to pierwsza w światowej literaturze książka przedstawiająca globalne następstwa tak zwanej rewolucji łupkowej. Autor odwołuje się w niej także do swoich poprzednich publikacji, między innymi „Imperium Americanum?” (TRIO, 2004) i „Schyłek Rosji” (REBIS, 2007), których prognozy albo już się spełniły, albo z wolna się spełniają.
Dr Tadeusz A. Kisielewski, absolwent Instytutu Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, od 1979 roku pracował w Polskiej Akademii Nauk, a następnie na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie jest niezależnym analitykiem stosunków międzynarodowych, zajmuje się globalną geopolityką i geostrategią. Autor licznych artykułów oraz książek z tego zakresu: „Nowy konflikt globalny” (1993), „Rosja – Chiny – NATO. Średnioterminowe perspektywy rozwoju sytuacji geostrategicznej” (2002), „Imperium Americanum? Międzynarodowe uwarunkowania sprawowania hegemonii” (2004), „Schyłek Rosji” (REBIS 2007), „Wojna imperium. Większy Bliski Wschód w amerykańskiej wojnie z terroryzmem” (2008).
Ukazały się też jego książki poświęcone najnowszej historii Polski w kontekście międzynarodowym: „Zamach. Tropem zabójców generała Sikorskiego” (REBIS 2005), „Zabójcy. Widma wychodzą z cienia” (REBIS 2006), „Gibraltar ’43. Jak zginął generał Sikorski” (2007), „Gibraltar i Katyń. Co kryją archiwa rosyjskie i brytyjskie” (REBIS 2009), „Po zamachu. Uprowadzenie córki generała Sikorskiego i śmierć adiutanta” (REBIS 2012), w których m.in. dowiódł jednoznacznie, że gen. Sikorski nie zginął w wypadku. Opublikował także bestsellerowy „Katyń. Zbrodnia i kłamstwo” (REBIS 2008) oraz „Zatajony Katyń 1941. Nieznana tragedia polskich wojskowych” (REBIS 2011).
Dane techniczne
Autor | Tadeusz A. Kisielewski |
Format | 150 x 225 mm |
Liczba stron | 272 |
Oprawa | Miękka |
Rok wydania | 2013 |
Wydawca | Rebis |
Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.