W sobotę, 29 lutego 2020 r.
KRZYSZTOF KAROŃ
będzie podpisywać książki
w naszej księgarni!
Zapraszamy... 

Produkt dnia

Tomasz Budziak - Sukcesja w rodzinie biznesowej. Spojrzenie praktyczne

Wysyłka w: 2-3 dni robocze
Cena: 49,90 zł 49.90
Cena detaliczna: 54,90 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

W Polsce rozpoczęła się pierwsza duża zmiana pokoleniowa w biznesie. Dzieci dynamicznych przedsiębiorców, rozpoczynających działalność na początku transformacji wyznaczonej rokiem 1989, stoją przed wyzwaniem przejęcia własności i zarządzania firmami swoich rodziców, a ci zastanawiają się, jak najlepiej przeprowadzić proces sukcesji.

Sukcesja w rodzinie biznesowej, jeżeli ma się powieść, musi być dobrze przemyślanym i szczegółowo zaplanowanym procesem, trwającym od chwili, gdy w rodzinie pojawiają się potomkowie. Udana sukcesja w firmie rodzinnej nigdy nie jest jednorazowym aktem odczytania testamentu czy przekazania darowizny bądź spadku, tak jak funkcjonująca, żywa firma nie jest zdeponowanym w banku majątkiem.

Książka Tomasza Budziaka to interdyscyplinarne, całościowe, a jednocześnie praktyczne spojrzenie na problematykę sukcesji, łączące zagadnienia strategii biznesowej nie tylko z aspektami prawnymi czy podatkowymi, ale również z psychologią, etyką i kulturą. Autor, od wielu lat doradzający rodzinom biznesowym, odwołuje się w niej do swego bogatego doświadczenia i współpracy zarówno z rodzinami polskimi, jak i firmami rodzinnymi z Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz krajów Beneluksu.

Tomasz Budziak – absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego (1987) oraz podyplomowych studiów na SGH i w Instytucie Studiów Podatkowych. Były pracownik naukowy Instytutu Administracji i Zarządzania przy Urzędzie Rady Ministrów. Odbył staże zawodowe w Niemczech. Uzyskał tytuł Certified Management Consultant, a ponadto jest wieloletnim członkiem władz Stowarzyszenia Doradców Gospodarczych. Od 1990 r. prowadzi działalność w zakresie konsultingu gospodarczego. Współzałożyciel i partner zarządzający firmy Korycka, Budziak & Audytorzy, polskiego członka globalnej sieci firm audytorskich i doradczych NEXIA International. Wprowadzał na polski rynek globalne marki, w tym należące do najbogatszych rodzin w Europie. Współpracuje z czołowymi polskimi grupami kapitałowymi kontrolowanymi przez rodziny.

Dane techniczne

Autor Tomasz Budziak
Format 165 x 235 mm
Liczba stron 260
Oprawa Miękka
Rok wydania 2012
Wydawca MT Biznes

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl