
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Wielki RESET
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Chris Klinsky - Szczepionka na koronawirusa – zagrożenie dla ludzkości?
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Kucharczyk - Katedra i uniwersytet. O kryzysie i nadziei chrześcijańskiej cywilizacji
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
Krystian Brodacki - Trzy twarze Juliana Haraschina

Nakreślenie możliwie pełnej sylwetki Juliana Polan-Haraschina, zwanego „krwawym Julkiem”, jest z kilku powodów niezbędne. Po pierwsze, należy się to jego ofiarom i ich rodzinom.
Po drugie, jego biografia w jaskrawy sposób ukazuje fałsz, zakłamanie, ohydę systemu politycznego, dzięki któremu mógł funkcjonować. Po trzecie, ta wielowymiarowa postać: stalinowski sędzia, „producent” fałszywych dyplomów na Wydziale Prawa UJ, wreszcie wieloletni tajny współpracownik SB, to swoisty fenomen psychologiczny.
Karol Ludwik Koniński - Pisma polityczne

Pisma polityczne to zbiór szkiców Karola Ludwika Konińskiego z lat 1923-1939.
Justyna Chłap-Nowakowa – Malowane ochrą

"To taka jakby 'mozaika westchnień'... Jednak, okazuje się, te chwile zadumy schwytanej w słowa, są wyrazem pragnień mocniejszych, poszukiwań bardziej dramatycznych. Wyrażają potrzebę przynależności do 'innego wymiaru'. Do 'czegoś więcej' i do czegoś 'bardziej trwałego'... 'Ubywa mnie / jak wody w stawie / trochę tu jeszcze / tam już trochę bawię'. Lekkie, niemal z piosneczki: tam... To gdzieżby to? Autorka jakoś określa tę lokalizację? Wie, i to wystarczająco ostro. Ale bez patosu obchodzi ją tym lekkim krokiem.
Leszek Długosz
Justyna Błażejowska - Harcerską drogą do niepodległości

Nieznana historia KOR-u i KSS „KOR” w relacjach: Antoniego Macierewicza, Piotra Naimskiego, Jana Olszewskiego, Urszuli Doroszewskiej, Ludwika Dorna, Marcina Gugulskiego, Bohdana Cywińskiego, Antoniego Libery, Marka Barańskiego, Agaty Runowicz, Marka Barańskiego, Krzysztofa Łączyńskiego, Andrzeja Janowskiego, Wojciecha Fałkowskiego.
Jerzy Michalski – Studia i szkice historyczne z XVIII i XIX wieku

Oprócz zagadnień politycznych, społeczno-gospodarczych oraz studiów z dziejów ideologii i myśli politycznej, w książce znajduje się szereg tekstów poświęconych historii prawa epoki stanisławowskiej, dziedziny, w której Jerzy Michalski miał wyjątkową wśród historyków wiedzę.
Jerzy Gizella – Podróż romantyczna autobusem 159

Tom wierszy Podróż romantyczna autobusem 159 zawiera wiersze z ostatnich piętnastu lat twórczości. Oprócz tekstów znanych z wyboru Sytuacje bezgraniczne (2010), włączono do książki najczęściej drukowane w „Arcanach” oraz wiersze najnowsze, powstałe w latach 2016-2018.
Jerzy Gizella - Kresy (literackie) bez granic

Rozważania, czy zamiana Kresów na „Ziemie Zachodnie” jest zyskiem czy stratą, są raczej tematami dla historyków, prawników, socjologów, ekonomistów, filozofów. Piszącemu o literaturze pozostaje znacznie skromniejszy obszar refleksji. Ale jedno nie może podlegać dyskusji: I i II RP były bardzo ciekawym eksperymentem cywilizacyjnym – ich terytorium zamieszkiwali przybysze z dwóch kontynentów – Europy i Azji. Co ich do nas przyciągało, często na naszą zgubę? Co ich od nas, jako np. katolików, odtrącało? Lektura tych szkiców stara się na te pytania odpowiedzieć. Na inne pytanie: - Czy bez Kresów, bez Wilna, Grodna, Lwowa, Tarnopola, Łucka, Krzemieńca, da się żyć? - odpowiedzieć trudno. Da się na pewno wegetować – ale wielkie źródło różnorodności i rozmachu duchowego - wysycha. Bez pamięci o Kresach, bez ludzi tam urodzonych i ukształtowanych, stajemy się narodem „bez korzeni”, podobnym do innych – ani lepszym, ani gorszym. Byle jakim.
Janusz Kurtyka - Z dziejów agonii i podboju. Prace zebrane z zakresu najnowszej historii

Pamiątka po odważnym prezesie IPN i bezkompromisowym historyku, który zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.
Janina Kostkiewicz – Polski nurt krytyki nazizmu przed rokiem 1939. Aspekty ideologiczne i pedagogiczne

"Jest to w istocie pierwsza próba niemal całościowego spojrzenia na polskie środowiska krytykujące nazizm nie wówczas, gdy uzasadniał on już militarny atak Niemiec na sąsiednie państwa wraz z rozpoczęciem II wojny światowej, nie wówczas, gdy stał się on teoretycznym zapleczem zbrodni ludobójstwa […], lecz znacznie wcześniej, gdy na narodowo-socjalistycznym gruncie wspierano i pierwsze akty normatywne, i pierwsze programy wychowawcze, które miały być realizowane gwoli spełnienia różnych zapowiedzi przewidywanych przez twórców tej „doktryny”."
Janina Hera - Losy artystów polskich w czasach niewoli 1939-1954

Książka Janiny Hery to znakomity materiał do dziejów naszych artystów w „czasach niewoli”, ale też przebogaty, nieznany materiał archiwalny. Napisana ze znajomością przedmiotu, dobrym, literackim językiem. To ważna książka dla naszej tożsamości narodowej, kulturowej, literackiej.
Jacek Krzysztof Danel - Orędownik niepodległości. Kazimierz Sabbat 1913-1989

Ireneusz C. Kamiński, Ewa Łosińska - Skarga katyńska
