
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
Janusz Kurtyka - Z dziejów agonii i podboju. Prace zebrane z zakresu najnowszej historii

Pamiątka po odważnym prezesie IPN i bezkompromisowym historyku, który zginął w katastrofie rządowego samolotu pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 r.
Janina Hera - Losy artystów polskich w czasach niewoli 1939-1954

Książka Janiny Hery to znakomity materiał do dziejów naszych artystów w „czasach niewoli”, ale też przebogaty, nieznany materiał archiwalny. Napisana ze znajomością przedmiotu, dobrym, literackim językiem. To ważna książka dla naszej tożsamości narodowej, kulturowej, literackiej.
Jakub Polit - Smutny kontynent. Epizody z dziejów Azji Wschodniej w XX w.

Azja Wschodnia, kolebka prastarych cywilizacji, weszła w wiek XX jako region słaby i od lat poniewierany przez obce mocarstwa. Dziś jest ojczyzną nie tylko ekonomicznych potęg, budzących fascynację, ale niekiedy i strach świata. Nim się to stało, jego ludność doświadczyła jednak katuszy będących owocem żądzy władzy, ale i obłędnych ideologii. Te ostatnie, zwykle przeszczepione z zewnątrz, potrafiły jednak mocno zapuścić korzenie. Niektóre straszą do dziś.
Jakub Polit - Japońska polityka zagraniczna 1895-1945

Kariera nowoczesnej Japonii jest fenomenem. Kraj pogrążony w samoizolacji i bezruchu dokonała zaskakującej modernizacji w tempie zdumiewającym już dla współczesnych.
Jacek Krzysztof Danel - Orędownik niepodległości. Kazimierz Sabbat 1913-1989

Ireneusz C. Kamiński, Ewa Łosińska - Skarga katyńska

Hubert Izdebski, Adam Bosiacki - Konstytucjonalizm rosyjski. Historia i współczesność

Praca poświęcona jest konstytucjonalizmowi Rosji i jego współczesnemu funkcjonowaniu w Federacji Rosyjskiej. Przedstawione zostało podłoże historyczne, tj. zarówno próby stworzenia rosyjskiego modelu konstytucyjnego przed rewolucją bolszewicką (okres przed 1905 r. opracował H. Izdebski), jak kształtowanie się monarchii konstytucyjnej, umocnienie oraz dekompozycję "konstytucjonalizmu socjalistycznego" (A. Bosiacki, który przedstawił także zagadnienia współczesnego konstytucjonalizmu Federacji Rosyjskiej).
Henryk Skwarczyński - Królowie Zachodu Słońca

Henryk Skwarczyński w Królach Zachodu Słońca oprowadza po Sewilli, Maderze, dopływa do archipelagu San Blas, staje się przewodnikiem po Tordesillas, wreszcie opowiada o Krzysztofie Kolumbie i jego czasach. Wspólnie z kapitanem Manuelem Rosą szuka polskich, królewskich, śladów na Maderze w związku z nazwiskiem Henry Alemao.
Friedrich von Hayek - Droga do zniewolenia

Najsłynniejsza książka antysocjalistyczna XX wieku! Hayek miał wielki wpływ na przebieg debat z zakresu ekonomii i filozofii polityki w ostatnich trzydziestu latach, przywracając znaczenie podstawowym pojęciom i problemom klasycznego liberalizmu.
Florian Czarnyszewicz - Nadberezyńcy

Nadberezyńcy to najwybitniejsze dzieło Czarnyszewicza. Epicka, na poły awanturnicza, na poły romansowa opowieść o dramatycznych losach mieszkańców polskich zaścianków na ziemiach położonych między Berezyną a Dnieprem w latach 1911-1920.
Ferdynand Goetel – Szkice o literaturze i kulturze.Notatki literackie

O ile Ferdynand Goetel zapisał się bez wątpienia w historii literatury jako nowelista, powieściopisarz, reportażysta i pamiętnikarz, miał swój udział jako scenarzysta filmowy oraz autor sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych, był aktywny jako dziennikarz sportowy i redaktor paru pism, do jego literackich zasług rzadko bywa zaliczany dorobek publicystyczny, sytuowany przeważnie na marginesie jego dokonań (uwagę zwróciły chyba jedynie niektóre pisma polityczne, zwłaszcza kontrowersyjny tom Pod znakiem faszyzmu).
Ferdynand Goetel - Anakonda

Anakonda Ferdynanda Goetla „powieść o węglu", przedstawia losy jednej kopalni w Zagłębiu Dąbrowskim - i związanych z nią postaci - w warunkach dekoniunktury lat 30. XX w., wywołanej przez wielki kryzys ekonomiczny. Konsekwencją tej sytuacji, dającej się dotkliwie we znaki polskiej gospodarce, szczególnie przemysłowi ciężkiemu, jest przejęcie powieściowej kopalni węgla kamiennego „Józef" przez potężny amerykański holding o wymownej nazwie Anakonda, który powiększa swój stan posiadania, wkraczając na nieznany sobie wcześniej teren Polski.