
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Sławomir Cenckiewicz - Agentura
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
Zbigniew Lohmann - Wspomnienia 1900-1939

Zbigniew Lohmann (1900-1978), prawnuk pochodzącego z Kurlandii Romana Lohmanna (1785-1838), który zapoczątkował polską linię Lohmannów. Autor pamiętnika, ziemianin, ostatni właściciel Podlesia. Ukończył Akademię Rolniczą w Bydgoszczy uzyskując tytuł inżyniera. Brał udział w wojnie 1920 roku, w której odniósł rany kulą dum, a jej odłamek miał w płucach przez resztę życia. W czasie II wojny światowej był żołnierzem Armii Krajowej. Po wojnie szykanowany przez komunistyczną władzę, zmuszany do zmiany miejsc pracy i zamieszkania ponad 20 razy. Za posiadanie pamiętnika Andersa Bez ostatniego rozdziału miał liczne rozprawy sądowe i trafił na parę miesięcy do więzienia. Pamiętnik zaczął pisać około 1960 roku dla przyszłych pokoleń.
Maciej Urbanowski – Paralele Korespondencje Dedykacje Maciej Urbanowski

„Literatura jest oczywiście wielogłosem, w którym ważniejszy, a może wręcz zasadniczy byłby jednak, co mniej oczywiste, gest wzmacniana głosów wcześniejszych, nie zaś: odcinania się od nich bądź z nimi zrywania. Literatura jest także ze swej istoty reakcją na głosy innych i ta jej reakcyjność jest obowiązkiem, powinnością, warunkiem istnienia, ale również warunkiem jej rozumienia. Bez owego elementu reakcyjnego rozumienie literatury i rozumienie się dzięki literaturze nie są możliwe. Tak kiedyś i tak teraz rozumiem tezę Karola Irzykowskiego, że «warunkiem każdej sztuki jest pogłos»".
Władysław Zajewski - Trudna droga do niepodległości XIX-XX wiek

Jakie były rzeczywiste przyczyny wybuchu powstania listopadowego?
Dlaczego Słowacki zniszczył II i III część Kordiana?
Dlaczego „sprawa grecka” i „sprawa belgijska” zakończyły się pomyślnie, a „sprawa polska” zakończyła się niepowodzeniem?
Olga Wasiuta, Sergiusz Wasiuta - Wojna hybrydowa Rosji przeciwko Ukrainie

Dzisiaj obok nas żyje siła, z którą żadnemu narodowi w Europie nie jest po drodze. To jest nowoczesna polityka rosyjska. Niejednokrotnie próbuję przekazać jedno: nie nazywajcie tego ukraińskim pytaniem. Nie nazywajcie tego, co dzieje się w Azerbejdżanie, w Górskim Karabachu – azerbejdżańskim problemem. Nie nazywajcie tego, co dzieje się w Osetii Południowej, Abchazji – gruzińskim pytaniem, czy w Naddniestrzu – mołdawskim problemem. To wszystko – kwestia rosyjska. (…) A my jesteśmy świadkami tego, że w każdym konflikcie uczestnikiem, detonatorem konfliktu jest Rosja (Wiktor Juszczenko)
Ireneusz C. Kamiński, Ewa Łosińska - Skarga katyńska

Tomasz Marszałkowski - Zamieszki, ekscesy i demonstracje w Krakowie 1918-1939

W niniejszej pracy zostały przedstawione wszystkie zdarzenia, które można określić mianem zamieszek i ekscesów, jakie miały miejsce w Krakowie, w jego administracyjnych granicach, od pierwszego dnia odzyskania niepodległości do momentu pierwszych niemieckich bombardowań 1 września 1939 r.
Stany nadzwyczajne jako trwały element bezpieczeństwa państwa. Od historycznych rozważań do współczesnych rozwiązań

Praca zbiorowa - red. Sabina Sanetra-Półgrabia i Paweł Skorut
Dążeniem każdego państwa bez względu na ustrój polityczny jest przetrwanie w czasie oraz przezwyciężenie zagrożeń. Cele te można osiągnąć m.in.: poprzez silną identyfikację obywateli z krajem oraz opracowanie systemu zarządzania państwem w czasie kryzysu. Jednym z narzędzi wykorzystywanych przez współczesne państwa do utrzymania swojej politycznej egzystencji są stany nadzwyczajne. Rzeczypospolita jako jedno z nielicznych państw europejskich w XX wieku jest przykładem wykorzystania w minionym stuleciu stanów nadzwyczajnych zarówno do zabezpieczenia bezpieczeństwa odrodzonego państwa w czasie wojny w 1919 roku czy obrony granic II RP we wrześniu 1939 roku, jak i do ochrony upadającego sytemu politycznego PRL w grudniu 1981 roku.
Filip Musiał - Raj grabarzy narodu. Studia i materiały do dziejów aparatu represji w Polsce "ludowej" 1945-1989

Zbiór artykułów prezentujących historię komunistycznego aparatu przemocy. Dokumentuje życiorysy niektórych jego reprezentantów, ukazuje metody działania komunistów i taktykę pętania społecznej niezależności. Przypomina, że budowany pod sowiecką kuratelą komunistyczny „raj” nad Wisłą powstał na fundamencie zbrodni i zakłamania. Dowodzi, że jego powstanie okupione zostało krwią tych, którzy z utratą niepodległości nie chcieli się pogodzić. Negatywni bohaterowie tej książki byli niewątpliwie zbrojnym ramieniem komunistycznej partii zapewniającym aparatczykom możliwość sprawowania przez nich władzy z łaski Kremla i w sowieckim interesie.
Andrzej Konrad Piasecki - Wybory w Polsce 1989-2011

To podstawowe w polskiej literaturze politologicznej kompendium wiedzy o wszystkich ogólnopolskich wyborach poczynając od 1989 r.: parlamentarnych, prezydenckich, samorządowych oraz - od 2004 r. - także i europejskich. Od uważnej lektury tej książki powinien zaczynać każdy, kto chce zrozumieć zachowania wyborcze Polaków, ale także istotny aspekt historii minionego dwudziestolecia.
prof. Antoni Dudek
Karol Ludwik Koniński - Pisma polityczne

Pisma polityczne to zbiór szkiców Karola Ludwika Konińskiego z lat 1923-1939.
Daisy Hochberg von Pless - Taniec na wulkanie 1873-1918

Pamiętnik Daisy Hochberg von Pless, angielskiej arystokratki, jednej z najpiękniejszych i najbardziej adorowanych kobiet swojej epoki. Wyszła za mąż za Jana Henryka XV, księcia pszczyńskiego, hrabiego Hochberg i pana na Książu, ale nie czuła się dobrze w ojczyźnie męża. Sztywna etykieta pruskiego dworu, pozbawione wdzięku i swobody życie niemieckich wyższych sfer męczyło i nużyło Daisy. Po rozwodzie napisała swoje wspomnienia. Wśród zwykłych ludzi prawdziwa historia z życia arystokratki bywającej na królewskich dworach cieszyła się poczytnością. Natomiast wielu przedstawicieli najwyższych sfer poczuło się dotkniętymi szczerymi i bezkompromisowymi wyznaniami Daisy o ludziach z jej środowiska. Jej wspomnienia są wspaniałym dokumentem epoki. Pisze w nich nie tylko o sobie, rodzinie, dzieciach.
Jakub Polit - Japońska polityka zagraniczna 1895-1945

Kariera nowoczesnej Japonii jest fenomenem. Kraj pogrążony w samoizolacji i bezruchu dokonała zaskakującej modernizacji w tempie zdumiewającym już dla współczesnych.