Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
Andrzej Ceglarski - Sprawa generała Zagórskiego. Morderstwo prawie doskonałe
Podczas przenoszenia zbiorów belwederskich do Muzeum Narodowego otwarto tajne, starannie zabezpieczone sejfy Belwederu. Jakież było zdziwienie uczestników tej czynności, kiedy w najbardziej niedostępnym miejscu, czyli kasie ogniotrwałej muzeum belwederskiego, znaleziono pożółkłe już kartki dotyczące, wydawałoby się dawno zapomnianej sprawy zaginięcia generała Zagórskiego. Dlaczego te dokumenty znalazły się w najpilniej strzeżonym miejscu Belwederu? Książka odpowiada na to pytanie, odsłaniając przed czytelnikiem niewątpliwie największą tajemnicę II Rzeczypospolitej.
Andrzej Świdlicki - Radio z misją. Wolna Europa dla średnio domyślnych
Obecna książka Andrzej Świdlickiego, druga na temat RWE, oparta jest na niepublikowanych dotąd materiałach źródłowych i w odróżnieniu od hagiograficznego podejścia historyków w Polsce jest politycznie niepoprawna. Autor traktuje rozgłośnię jako nieodłączny element polityki Stanów Zjednoczonych wobec komunizmu i ZSRR, analizuje techniki czarnej propagandy, wojny psychologicznej i podprogowego oddziaływania, pośrednie związki z globalizmem, liberalno-lewicową agendą i nowym światowym porządkiem.
Andrzej Targowski - Informatyka w służbie ludobójstwa. Wstydliwa historia IBM
Prof. Andrzej Targowski opisuje, w jaki sposób maszyny liczące - poprzedniczki dzisiejszych komputerów - pomogły III Rzeszy w ludobójstwie. W jaki sposób amerykański gigant zamieszany był w ewidencjonowanie więźniów obozów koncentracyjnych, a także co może się stać, gdy oddamy zbyt wiele władzy maszynom i komputerom.
Andrzej Witkowski, Ryszard Gromadzki - Misja "Popiełuszko". Kulisy śledztwa w sprawie porwania i morderstwa kapelana Solidarności
Prokurator Andrzej Witkowski był osobą, która była najbliżej wyjaśnienia sprawy zamordowania księdza Jerzego. W rozmowie z Ryszardem Gromadzkim opowiada o kulisach sprawy, która pomimo upływu prawie 40 lat nie może znaleźć swojego finału, a rozwikłanie jej może sprawić, że historię PRL i transformacji trzeba będzie napisać od nowa.
Anna Niepokólczycka - Pamiętniki wojenne. Wspomnienia żony dowódcy WiN-u
Autorka wspomnień Anna Niepokólczycka to żona płk. Franciszka Niepokólczyckiego - żołnierza POW, AK oraz prezesa II Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN. Są to wspomnienia opisujące jej wygnanie na Sybir, wędrówki poprzez Kazachstan, Iran, Pakistan, aż do Afryki i powrotu do Polski którą zastała w nowych realiach politycznych.
Brunon Różycki, Jarosław Kornaś, Ireneusz Lisiak, Tomasz Formicki - Żydzi, Piłsudski, propaganda. Zakazana historia Bitwy Warszawskiej 1920
Książka omawia ważne zagadnienia, które aż do teraz są zakazane albo zapomniane, ponieważ uderzają w obecnie panującą narrację, czy to żydowską, czy neosanacyjną, zapominając o prawdziwych bohaterach owych czasów.
Daniel Friberg - Powrót prawdziwej prawicy
Nie ma wątpliwości co do tego, czy lewica i liberalna prawica mają wolę lub zdolność rozwiązania tych problemów – w rzeczywistości bowiem to one same stanowią największe z nich. Powrót idei tradycyjnej prawicy jest w rzeczy samej czymś, co dotyczy dzisiaj nas wszystkich.
Eligiusz Niewiadomski - Kartki z więzienia
Eligiusz Niewiadomski w historii Polski zapisał się jako zabójca pierwszego Prezydenta RP. Ponad to niewiele o nim wiadomo. Jeżeli już ktoś decydował się wspomnieć jego, to niemal regułą było, że towarzyszyły temu epitety w rodzaju „wariat”, „szaleniec”,„endek”, „faszysta”. (…) Wydaje się, że upływ tak długiego czasu powinien na tyle ostudzić emocje, że będzie można odmitologizować postać Niewiadomskiego lub przynajmniej przypomnieć jego życie i zasługi.
Dr Wojciech Muszyński
Feliks Koneczny - Cywilizacja łacińska (Państwo w cywilizacji łacińskiej + Zasady prawa w cywilizacji łacińskiej)
Dzieło to to jest zbiorem dwóch prac - "Państwo w cywilizacji łacińskiej", oraz "Zasady prawa w cywilizacji łacińskiej". Autor wskazuje cechy charakterystyczne i warunki państwa i prawa opartego w pełni na ideach łacińskich, wskazuje też na zagrożenia dla naszej cywilizacji i przyczyny mogące doprowadzić ją do upadku.
Feliks Koneczny – Dzieje Polski. Od początku Piastów do III rozbioru Polski
Grzegorz Braun - Będziesz wisiał
„Będziesz Pan wisiał” to słowa które padły na trybunie sejmowej z ust Grzegorza Brauna do ministra „zdrowia” Adama Niedzielskiego. Układ polityczny który rządzi polską od ponad 30 lat dostają piany i rozległ się wrzask niczym od ludzi opętanych skropionych wodą święconą. Jednak cena mówienia prawdy jest wysoka, ale dla osoby która ma determinację, wiarę i wizję wolnej Polski nie straszne są kary czy próby wykluczenia z życia politycznego. Grzegorz Braun od wielu lat prowadzi tą batalię i wie jaka jest tego cena. Jak wygląda jego walka o prawdę? O tym jest ta książka.
Grzegorz Braun - Zakazana historia Polski t.1. Od Piastów do Jagiellonów
Książka ma formę rozmowy Jana Pińskiego z Grzegorzem Braunem o wybranych epizodach historii Polski.
"Ta książka ma pomóc zwykłym ludziom zrozumieć historię Polski, a także dać im argumenty. Historia ograniczona do dat, bez narracji umożliwiającej jej zrozumienie, nie ma walorów kształcących. Wyposażona zaś w fałszywą narrację, na przykład o tym, że przegrane powstania narodowe sprzyjały odzyskaniu niepodległości, stanowi kamień węgielny przyszłych porażek. Zachęca bowiem do popełniania tych samych błędów w przyszłości."
ze Wstępu Jana Pińskiego