
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Philippe de Villiers – Kiedy opadły maski

Książka Philippe de Villiers to śledztwo historyczno-polityczne na temat prawdziwych fundamentów Unii Europejskiej, które czyta się jak thriller.
Anna Mandrela – Kościół katolicki wobec buddyzmu

Édouard Hugon OP – Podstawy filozofii katolickiej

Praca o. Edouarda Hugona OP jest streszczeniem filozofii św. Tomasza z Akwinu. Pokazuje sens filozofii w teologii, w kosmologii, w biologii i psychologii. Napisana jest jasno, przystępnie, z użyciem wielu przykładów. Pokazuje, że filozofia nie jest obca życiu, ale że jest życiem, jego opisem w porządku rozumu.
Ks. Dominique Bourmaud – Sto lat modernizmu. Źródła II Soboru Watykańskiego

Ks. Dominique Bourmaud w Stu latach modernizmu stworzył kompendium filozoficznych pułapek, które sprawiły, że tak liczni naukowcy, postępowi księża i zwykli ludzie sami nie rozumieją, co mówią, myślą, i kto im sufluje utopijne poglądy. Z zawiłych zdań celebrytów idei (m. in. Lutra, Kanta, Hegla, Sartre’a, Teilharda de Chardin, Rahnera, de Lubaca, a także – niestety – papieży od drugiej połowy XX w.), wydobywa sedno modernizmu, które za każdym razem okazuje się nie tylko czymś ogranym, ale przede wszystkim - absurdalnie głupim.
Jean-Michael Gleize – II Sobór Watykański w pytaniach i odpowiedziach

Można zaryzykować opinię, że mamy tu do czynienia z najpełniejszym jak dotąd przedstawieniem wszystkich zasadniczych za i przeciw, które były formułowane, zgłaszane i dyskutowane w różnych środowiskach przez ostatnie 50 lat na temat II Soboru Watykańskiego.
Andre Merlaud - Św. Antoni z Padwy (komiks)

Komiksy cechuje bogata, plastyczna szata graficzna i wysokie walory edukacyjne. Rodzice mogą je wykorzystywać jako skuteczne, atrakcyjne narzędzie katechizacji, a także sposób na poszerzenie wiedzy ogólnej oraz słownictwa dzieci i młodzieży. Kim był święty Antoni, jeden z największych cudotwórców w historii chrześcijaństwa? Dlaczego choć pochodził z Lizbony nazywamy go świętym Antonim Padewskim? W jaki sposób jego nauczanie i kult może przybliżyć nas do Chrystusa? Na te i inne pytania odpowiada bogaty w treść i rysunki komiks poświęcony jednemu z najpopularniejszych do dziś dnia świętych – „Il Santo!”.
O. Demetrius Manousos OFMCap - Twoja Msza

Twoja Msza to komiks inny niż wszystkie. Przedstawia tradycyjną katolicką naukę o Mszy św. w przystępny, zrozumiały dla dzieci sposób, a jednocześnie jest arcyciekawa i pouczająca dla dorosłych. To sprawia, że Twoja Msza to wspaniałe narzędzie katechetyczne dla czytelników w każdym wieku.
Ks. Feliks Cozel SJ - Bóg jest! Rozumowe dowody na istnienie Boga

Zwięzła i treściwa zarazem książeczka ks. Feliksa Cozela SJ (1847-1928) przybliża czytelnikowi w przystępny sposób podstawowe dowody na istnienie Boga, pierwszej przyczyny wszechświata i człowieka. Mimo upływu czasu, przykłady zaczerpnięte ze świata biologii i fizyki przez znanego polskiego jezuitę budzą podziw nad rozumnym urządzeniem najdrobniejszych aspektów życia na naszej planecie.
Alfons Maria Liguori – O modlitwie jako środku do zbawienia koniecznym

Jedno z najsłynniejszych dzieł duchowych św. Alfonsa de Ligouri.
Anne Bernet - Papież Grzegorz Wielki. Pontyfikat w czasach zarazy

Grzegorz, ostatni Rzymianin, podjął się długofalowych, organicznych reform, które ostatecznie ocaliły nie tylko katolicyzm i Kościół, ale także – w dłuższej perspektywie – spuściznę starożytności i kiełkującą wówczas cywilizację łacińską, której jest niezaprzeczalnym współtwórcą. W obecnych czasach, kiedy nadużywanie patetycznych określeń powoduje, co zrozumiałe, ich dewaluację, warto uzmysłowić sobie, dlaczego właśnie Grzegorz jako jeden z nielicznych bohaterów minionych wieków otrzymał od historii przydomek „Wielki”. Książka znanej historyk Anne Bernet z pewnością się temu przysłuży.
Bernard Tissier de Mallerais – Portret filozoficzny Josepha Ratzingera

Myśl i dorobek Benedykta XVI nie przestają budzić zainteresowania badaczy, a klasyfikacja światopoglądu ks. prof. Josepha Ratzingera nadal wzbudza dyskusje.
Pionierskie studium (2012 r.) francuskiego tomisty dokonuje syntezy filozoficznych korzeni teologii Josepha Ratzingera kładąc nacisk na współczesną percepcję relacji między wiarą a rozumem oczami bawarskiego teologa.
Blaise Pons – Św. Benedykt Patron Europy

Przeczytasz tu historię jednego ze świętych, którzy wywarli wielki wpływ na nasz świat. Benedykt z Nursji dokonał tego poprzez osobisty przykład, przez regułę zakonną, a także za sprawą założonych przez siebie klasztorów, które rozwinęły się w całej Europie, oddziałując na wiarę, kulturę i obyczaje tego kontynentu od wczesnego średniowiecza aż po czasy współczesne.