
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii AUTOGRAF
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
Marta Bogacka – Bokser z Auschwitz Losy Tadeusza Pietrzykowskiego

Niezwykła biografia Tadeusza Pietrzykowskiego – pięściarza, który zdobył tytuł Mistrza Wszechwag obozu koncentracyjnego Auschwitz. Jego nazwisko nie jest znane szerszemu kręgowi Polaków, pamiętają go jednak ci, którzy razem z nim przeżyli obozowe piekło. Nawet kiedy został już wywieziony z Auschwitz, pamięć o nim trwała, co udokumentował pisarz Tadeusz Borowski, który trafił do Oświęcimia w 1943 roku. W opowiadaniu U nas w Auschwitzu napisał o Pietrzykowskim: Jeszcze dziś tkwi w nas pamięć o Numerze 77, który bił Niemców jak chciał”.
Diana Wasilewska. Iwona Grabska – Lekcja historii Jacka Kaczmarskiego

W książce znalazły się 32 wiersze zestawione z odpowiednimi dziełami sztuki polskiej i obcej. Całość wzbogaca komentarz historyczno-plastyczny, ukazujący pierwotny kontekst poszczególnych obrazów i ich symbolikę. Z kolei analiza literacka odnosi się do wierszy Kaczmarskiego, ich wymowy i okoliczności powstania.
red. Paweł Milcarek, Tomasz Rowiński – Non possumus. Niezgoda, której uczy Kościół

NON POSSUMUS...Niezgoda, której uczy Kościół to dzieło głośnych i wyrazistych publicystów oraz pisarzy katolickich, którzy zmierzyli się z tematem relatywizmu w nauczaniu Kościoła. Autorzy (m.in. Paweł Lisicki, Paweł Milcarek, ks. Tadeusz Isakowicz Zalewski, o. Jacek Salij, Marek Jurek, Tomasz Rowiński, Jan Żaryn, ks. prof. Waldemar Chrostowski, ks. dr. Robert Skrzypczak, Grzegorz Kucharczyk etc.) w kilkunastu bardzo mocnych wywiadach rozmawiają o wierze, o Kościele, o moralności, o chrześcijanach. Każdy rozdział ma swój aspekt: raz jest to ustalenie granicy co w wierze jest obowiązujące, a co dowolne; innym razem - czy źródła wiary (Pismo Św. Tradycja, etc.) zmienia się; kiedy indziej - czy Kościół ma być raczej podobny do świata czy niepodobny...