„ Polacy wyklęci z FSM” to dokument, w którym Rajmund Pollak, związany od 1979 roku z Fabryką Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, opisuje dramatyczną historię zakładu i ludzi z podziemnych struktur bielsko-bialskiej „Solidarności”. Poznajemy kulisy przekrętu wartego prawie 3 miliardy dolarów.
Przedstawione w książce dokumenty pokazują niespotykane w cywilizowanych krajach przypadki bezkarności osób sprawujących najwyższe funkcje w Państwie, a przede wszystkim rozpanoszoną ponad miarę nieudolność.

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Bł. ks. Władysław Bukowiński - Wspomnienia z Kazachstanu

Wspomnienia z Kazachstanu to bardzo osobista relacja księdza Bukowińskiego z jego pracy, napisana podczas krótkiego pobytu w Polsce w 1969 roku na prośbę kardynała Karola Wojtyły.
Mimo ciężkich doświadczeń, jakich doznał jako więzień sowieckich łagrów, przyjął dobrowolnie w 1954 roku obywatelstwo ZSRS, nie chcąc opuścić zapomnianych i żyjących bez opieki duchowej Polaków i Niemców, rzuconych przez los do Karagandy i na ogromne terytoria Kazachstanu i innych sąsiednich republik.
Magdalena Stopa - Julian Kulski. Prezydent okupowanej walczącej Warszawy

Książka opisuje nieznane dzieje Juliana Kulskiego, zastępcy prezydenta Warszawy Stefana Starzyńskiego i komisarycznego burmistrza Warszawy podczas okupacji.
Anna Mironowicz - Od Hajnówki do Pahlavi...

Książka Anny Mironowicz Od Hajnówki do Pahlavi … przekazuje pamięć ofiar II wojny światowej, opisując losy Polaków – 100 rodzin leśników z Puszczy Białowieskiej – zesłanych na Syberię do pracy w kopalni złota. Relacjonuje heroiczną walkę tej niewielkiej społeczności o zachowanie polskości i kultywowanie wartości patriotycznych w skrajnie niesprzyjających warunkach zesłania i sowieckich represji.
Wojciech Dudziński, Piotr Nisztor - Nietykalni

Piotr Nisztor i Wojciech Dudziński, w swojej najnowszej pracy przeprowadzili wnikliwą analizę, w jaki sposób przebiegała polska prywatyzacja i jakie w tym procesie mechanizmy, miały decydujące, destrukcyjne działanie na polskie państwo.Wertując dokumenty potrzebne do przygotowania tej publikacji nie mogliśmy nie mieć wrażenia, że nasz kraj był codziennie nie tylko okradany, ale też rozmontowywany poprzez dwuznaczne reformy i zmiany prawa. Za wszystkim stali do dziś Nietykalni urzędnicy państwowi, politycy, gangsterzy i pracownicy służb specjalnych.
Astolphe de Custine - Listy z Rosji

Czy Rosja „Putina” jest inna? Jak zmieniła się Rosja przez 180 lat?
Lektura książki wydaje się jednoznacznie, zwłaszcza w świetle współczesnych wydarzeń, odpowiadać na te pytania.
Gdybyście byli moimi towarzyszami w podróży do Rosji, odkrylibyście w sercach ludzi tego kraju nieuniknione spustoszenia - dzieło arbitralnej władzy, posuniętej do najdalszych krańców. Jest to przede wszystkim obojętność na świętość przyrzeczeń, na prawdę uczuć, na prawość postępków. Jest to również kłamstwo, triumfujące wszędzie i na każdym kroku... Życie społeczne w tym kraju jest ciągłą konspiracją przeciw prawdzie.
Ewa Jabłońska-Deptuła - Legenda polska. Kościół-religia-patriotyzm. 1764-1864

„Legenda polska” opowiada o patriotyzmie wyrosłym z buntu wobec zaborców, występującym przeciw niewoli i wynaradawianiu. Myśl o przekazywaniu wartości kulturowych towarzyszy każdemu pokoleniu wychowującemu swoich następców. Jaką częścią tego wychowania jest dziś legenda polska?
Jacek Wegner - Kryptonim Reporter. Wspomnienia figuranta

Lektura tej książki z pewnością dostarczy Czytelnikowi sporo satysfakcji, jest bowiem oryginalnie skonstruowana i wybornie napisania, a co więcej - nie zraża egocentryzmem, jaki często obciąża literaturę wspomnieniową.
Kajetan Morawski – Tamten brzeg. Wspomnienia i szkice

Wspomnienia Kajetana Morawskiego (1892-1973) – dyplomaty, jednego z najmłodszych członków rządu Wincentego Witosa, wiceministra w Ministerstwie Skarbu podczas rządów Eugeniusza Kwiatkowskiego, ambasadora przy rządzie generała de Gaulle'a.
Piotr Wroński - Spisek założycielski. Historia jednego morderstwa

Okoliczności zamordowania przez funkcjonariuszy SB ks. Jerzego Popiełuszki
Były oficer SB ujawnia kuchnię pracy operacyjnej SB
Wartka i dobrze napisana powieść z kluczem
Rajmund Pollak - Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji

Rajmund Pollak – Capo z licencją

Capo z licencją to wartka opowieść o początkach tzw. transformacji w Polsce. Wielka historia przeplata się z życiem codziennym, jego radościami i dra¬matami, a patos – z dużą dozą humoru. Pracownicy Fabryki Aut, doświadczeni przez komunę, zderzają się z rzeczywistością kapitalizmu reprezentowanego przez potężny koncern samochodowy z Włoch przej¬mujący ich zakład.
Roman Potocki – W trzech wojnach. Wspomnienia

„W trzech wojnach. Wspomnienia” – to pamiętniki Romana Potockiego urodzonego w 1893 roku, starszego syna Józefa Potockiego oraz Heleny z Radziwiłłów z linii nieświeskiej, córki ordynata Antoniego i Marii z francuskiego rodu Castellane z Prowansji.