
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Dominick T. Armentano - Walka z monopolem czy z konkurencją?

Pierwsze, jak dotąd, na polskim rynku książkowym tak poważne omówienie teorii opisującej fikcję państwowej (rządowej) walki z monopolem. Pod szyldem „ochrony konsumenta” politycy zwalczają niewygodną konkurencję, wspierając w to miejsce SWOICH, czyli sponsorów i sojuszników. Praca oparta na fundamentach tradycji austriackiej szkoły ekonomicznej.
Przekład: Mikołaj Barczentewicz.
Gene Callahan - Ekonomia dla normalnych ludzi. Wprowadzenie do Szkoły Austriackiej

Nazwa "szkoła austriacka" pochodzi stąd, że gros jej twórców wywodzi się - jak się pewnie domyślacie - z Austrii. Jednakże okupacja nazistowska tego kraju doprowadziła do rozprzestrzeniania się jej przedstawicieli na cały świat. Dzisiaj wybitni ekonomiści reprezentujący szkołę austriacką pracują pod wszystkimi szerokościami geograficznymi. W niniejszej książce, pod terminem "ekonomista austriacki" rozumieć będziemy reprezentantów szkoły austriackiej bez względu na to, czy mieszkają oni w Austrii czy poza nią.
Jan M. Fijor - Jak zostałem milionerem

Autobiografia Jana M. Fijora, człowieka, który w latach 80-tych wyemigrował bez grosza przy duszy do ameryki. Na miejscu imał się różnych zajęć. Był barmanem, handlowcem, sprzedawał okna, komputery, nieruchomości, ubezpieczenia, był także maklerem w Metlife Financial Services.
Thomas E. Woods - Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych

- Pytanie chyba powinno brzmieć inaczej: jaka część historii Stanów Zjednoczonych nie jest zdominowana przez ideologię politycznej poprawności. O tym, że inne niż oficjalnie przyjęte opisanie historii naszego kraju było potrzebne świadczy fakt, że przez dwanaście tygodni moja książka utrzymywała się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Kłamstw i przeinaczeń w historii naszego kraju jest ogromna ilość, od największych i fundamentalnych, przez mniej znaczące, aż po szczegóły. Za dużo mógłbym o tym mówić, więc ograniczę się do przykładów. Niepoprawna politycznie historiografia opisuje w zupełnie inny sposób prezydenta Lincolna i jego rolę oswobodziciela niewolników. Panuje powszechne przekonanie o „złodziejskich magnatach” z dziewiętnastego wieku, a prawda o nich jest zupełnie inna. Wreszcie „New Deal” Franklina Delano Roosevelta jest uważany za program, który wyciągnął kraj z Wielkiej Depresji, a to historia zupełnie zmyślona…
Murray Rothbard - Tajniki bankowości

Pasjonujący przewodnik po współczesnej bankowości, czyli jednym z największych i najlepiej zakamuflowanych przekrętów współczesnego świata. Jeśli wydaje Ci się, drogi Kliencie, że system bankowy nie ma przed Tobą tajemnic, koniecznie przeczytaj tę książkę!
George Gilder – Bogactwo i nędza, wydanie na XXI wiek

Legendarna, wybitna książka, legendarnego autora, George’a Gildera w nowym wydaniu. Socjolog z wykształcenia, ekonomista z przekonania, Gilder obala mity związane z tzw. bogactwem, ukazując źródła nędzy i sposoby jej pokonania.
Ludwig von Mises - Wspomnienia

Pierwsza i jedyna jak dotąd w języku polskim biografia wielkiego myśliciela. Na dodatek Autobiografia. Wydana z okazji 125. rocznicy Jego urodzin. Mam nadzieję, że ta cienka praca będzie czytana przez wielu myślących mężczyzn i kobiet. Złe skutki inflacji oraz socjalizmu-komunizmu staną się dla nich jasne i ogarnie ich uczucie lęku - Margarit von Mises.
Tom G. Palmer - Państwo opiekuńcze. Kosztowne złudzenie

Jest to jedna z najciekawszych książek zajmujących się omówieniem zasad i konsekwencji istnienia państwa opiekuńczego, czyli tego, co w języku codziennym nazywamy socjalem, albo państwem socjalnym.
Autorem kilku tekstów, a zarazem całego wyboru, jest Tom G. Palmer, na co dzień wiceprezes Instytutu Katona z Waszyngtonu. Palmer wybrał kilka esejów napisanych przez siebie, oraz kilku wybitnych współczesnych ekonomistów wolnorynkowych, próbujących odbrązowić mitologię towarzyszącą państwu opiekuńczemu i ukazać prawdziwe oblicze tej szarlatanerii. Książka zawiera empiryczne i teoretyczne argumenty przeciwko absurdalnej koncepcji państwa opartego na manipulacji władzy i marnotrawstwie wysiłku obywateli.
Jan M. Fijor - Licz na siebie. Czyli jak zbudować własny biznes

No, przecież nie napiszę, że jest to od dawna oczekiwana książka.
Że takich książek, podobnie jak dobrej pracy, na rynku brakuje, albo że autor jest znanym propagatorem przedsiębiorczości, który w każdym człowieku dostrzega potencjalnego Gatesa, Waltona czy Della. Napiszę więc tylko, że po przeczytaniu Licz na siebie zniknie cała masa pytań związanych z założeniem własnej firmy, a równocześnie pojawi się kilka razy więcej innych problemów. Różnica tkwi w tym, że posiadając swój biznes łatwiej się je rozwiązuje. Dlaczego? Bo innego wyjścia nie ma. Powodzenia!
Adam Wielomski, Paweł Bała – Prawa człowieka i ich krytyka

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu poszerzone wydanie cenionej książki Adama Wielomskiego i Pawła Bały pt. Prawa człowieka i ich krytyka. Przyczynek do studiów o ideologii czasów ponowożytnych. Wydanie I zostało poprawione i uzupełnione nowym materiałem dotyczącym aktualnej sytuacji w Polsce.
Bertrand de Jouvenel - Redystrybucja. Grabież czy ignorancja

Oddajemy w Państwa ręce książkę, a właściwie książeczkę, której znaczenie trudno przecenić. Omawia ona jedno z najważniejszych, a zarazem najgroźniejszych zjawisk współczesności. Redystrybucja może doprowadzić naszą cywilizację do upadku. Ona nie tylko demoralizuje społeczeństwo, wzmacnia państwo, jako aparat ucisku, nie tylko ogranicza wolność jednostki, ale osłabiając jej motywację i chęć do działania niszczy wysiłek produkcyjny, marnotrawi rzadkie zasoby, wywołując kryzysy, których skutki mogą być dla współczesnego świata przerażające. Obecny kryzys, to kryzys tzw. państwa opiekuńczego, którego fundamentem jest właśnie redystrybucja.
Bertrand de Jouvenel - Traktat o władzy

Jest to dzieło jednego z najwybitniejszych umysłów europejskich, francuskiego politologa i ekonomisty, Bertranda de Jouvenel. Autora wydanej przed dwoma laty „Redystrybucji”.
W tomie spisano dzieje władzy politycznej – od jej powstania poprzez monarchię, feudalizmy, do kapitalizmu i faszyzmu sprzed i z czasu II wojny światowej.