
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Mój Niedzielny Mszalik
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Ludwig von Mises - Mentalność antykapitalistyczna

Ponadczasowa książka Ludwiga von Misesa. Skąd wynika nienawiść wobec kapitalizmu i kapitalistów? Pytanie wciąż aktualne, odpowiedź zaskakująca!
Uprzedzenie i fanatyzm opinii publicznej przejawia się najwyraźniej w fakcie, że odnosi ona epitet „kapitalistyczny” do rzeczy źle widzianych i zjawisk negatywnych, a nie do tych, które cieszą się powszechną aprobatą. Jak może coś dobrego wynikać z kapitalizmu? Wartościowe rzeczy są wytwarzane wbrew kapitalizmowi, a złe są jego domeną.
Analiza tych antykapitalistycznych uprzedzeń, oraz ujawnianie ich podstaw, oraz skutków, jest celem niniejszego opracowania.
Ludwig von Mises - Planowany chaos

Książka, pomimo tego, że została napisana już ponad 70 lat temu, nic nie straciła na aktualności. Mises bowiem omawia w niej charakterystyczne i powtarzalne procesy społeczne. Wiele z tych prawidłowości potwierdziła później historia. Tak jak Newton odkrył Prawo Powszechnego Ciążenia, tak Mises w bardzo przystępny sposób tłumaczy Prawo Powszechnego Ciążenia… ku Socjalizmowi. Polega ono na tym, że większość z nas, nie mając podstawowej wiedzy z zakresu ekonomii chce socjalizmu i zgadza się na państwowe zarządzanie oparte o przymus, interwencjonizm i własność państwową. „Kupujemy” tę ideę i ją akceptujemy, socjalizm jednak zawsze prowadzi do zapaści gospodarczej i upadku cywilizacyjnego.
Tomasz Ulatowski - Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji?

Ukryta nikczemność. Kto zyskuje, a kto traci na inflacji? autorstwa Tomasza J. Ulatowskiego to książka, którą każdy musi przeczytać. Autor w bardzo przystępny sposób tłumaczy proceder, któremu oddają się prawie wszyscy ludzie władzy. Bez względu na orientację polityczną i epokę. Psucie pieniądza, czyli właśnie inflację, stosowali starożytni Rzymianie, komuniści, demokraci.
Po przeczytaniu tej książki każdy zrozumie, jak jest okradany, jak byli okradani jego rodzice i jak byli okradani jego dalecy prapradziadowie. Okradani jak najbardziej legalnie i w pełnym majestacie prawa.
Książka pozwala każdemu na zrozumienie tego, czego nawet jeden człowiek na milion nie jest w stanie zrozumieć.
Mirosław Matyja – Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?

W książce prof. Mirosława Matyi pt. Szwajcarska demokracja bezpośrednia szansa dla Polski? przedstawiony został system polityczny Szwajcarii oparty na demokracji bezpośredniej, czyli woli ludu. Autor pisze o „demokratycznym fenomenie” szwajcarskiego ustroju politycznego, który jest unikatowy w skali światowej.
Ludwig von Mises - Biurokracja

W Biurokracji Ludwig von Mises w możliwie najbardziej obiektywny sposób przedstawia skutki biurokracji, która ogarnęła współczesny świat. Autor skonstruował teorię i przytoczył argumenty różnych środowisk ideowych. Następnie przeprowadził dogłębną analizę kończąc swoją pracę wnioskami i rekomendacjami. W ten sposób Ludwig von Mises z małej objętościowo książki uczynił dobrą pracę naukową. Praca ta może stać się ważnym orężem w walce o obronę kapitalizmu i wolnego rynku przed niesłusznymi oskarżeniami. Gorąco zachęcamy Państwa do jej przeczytania.
Jan Michał Małek - Chrześcijańska myśl ekonomiczna

Państwo i jego urzędnicy pozbawiają obywateli ich własności na różne sposoby, takie jak… Zapraszamy do lektury.
Joanna Lampka - Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?

Joanna Lampka wręcza swoim Czytelnikom klucz do skarbców szwajcarskiej mentalności. A robi to z niezwykłą wprawą i wdziękiem...
Bez tego trudno byłoby zrozumieć dlaczego 77 procent Szwajcarów odpowiedziało w roku 2016 donośnym głosem: „Nie, dziękujemy!” na pytanie, czy nie chcieliby dostawać ot, tak sobie, co miesiąc po 2500 franków. Podobnie rzecz wyglądała, gdy w marcu 2012 roku w Szwajcarii odbyło się referendum o przedłużeniu płatnego urlopu do sześciu tygodni. Ponad 67% jej obywateli opowiedziało się przeciwko dłuższym wakacjom.
Anatolij Fiedosiejew - Zapadnia. Człowiek i Socjalizm

Fiedosiejew w dziele swego życia rzeczowo opowiedział o problemach, z którymi się spotkał i próbował dociekać jak one powstały. Książka napisana jest barwnym i pełnym wyrazu językiem. Zapadnia. Człowiek i Socjalizm dedykowana jest zarówno rządzącym, jak i rządzonym, aby wyciągnęli wnioski z niedawnej przeszłości i nie wierzyli w socjalistyczne projekty polityczno-gospodarcze.
Jan Kubań - Co każdy nastolatek o rządzących wiedzieć powinien

Książka Co każdy nastolatek o rządzących wiedzieć powinien to skondensowane informacje o systemie władzy podane w sposób zrozumiały dla młodzieży. Mamy tu prosty język, zrozumiałe sformułowania oraz przede wszystkim sugestywne przykłady z życia i historii.
Książka ta na pewno zapadnie w pamięć młodym ludziom, bowiem stanowi ona kompas o mapę zarazem, co ułatwi im w dorosłym życiu odróżnić kierunek od celu, od schodzenia na manowce. Autor doskonale obnaża hipokryzję władzy pokazuje motywy rządzących oraz uczy, jak z chaosu informacji wyławiać istotę problemu.
Anna Balawejder, Krzysztof Dudzic - Świat oczami młodych ekonomistów

„Świat oczami młodych ekonomistów” to książka takich właśnie autorów, ciekawych świata, otwartych na wiedzę, analizujących rzeczywistość spojrzeniem nieskażonym medialną propagandą. Dowiedz się, jak prowadzić własną firmę oraz czy warto naśladować Szwajcarię.
Bill Frezza – Jak uchronić demokrację przed… demokratycznie wybranymi politykami, czyli Nowozelandzkie reformy antyetatystyczne

Nieco ponad dwie dekady temu gospodarka Nowej Zelandii była w ruinie. Inflacja szalała, krzywa wzrostu gospodarczego ani drgnęła, a nabrzmiewający dług publiczny był kolejne rekordy. Obecnie Nowa Zelandia zajmuje czołowe pozycje w niemal każdym rankingu dotyczącym dobrobytu, wolności osobistej i dobrego zarządzania, wyprzedzając wiele krajów, między innymi Stany Zjednoczone.