Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze AUTOGRAF
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Mój Niedzielny Mszalik
Jadwiga Zamoyska - Zapiski z rekolekcji
Zapiski z rekolekcji są najmniej znaną pozycją wśród dzieł Generałowej. Tekst, pozyskany z rękopisu przechowanego w klasztorze norbertanek w Imbramowicach, stanowi świadectwo drogi duchowego rozwoju kobiety niezwykłej i ponadprzeciętnej, o wielkim wpływie na życie społeczno-polityczne swojej epoki. Energiczne i nowatorskie działania pedagogiczne oraz gospodarcze damy i arystokratki, harmonijnie współgrają ze świadomym i bogatym życiem religijnym osoby o zaskakującej pokorze, a także dystansie do siebie samej.
Jacek Woroniecki - W szkole wychowania
Źle wychowanej w domu młodzieży szkoła nie przerobi radykalnie, tym bardziej, że i sama swój personel nauczycielski czerpać będzie w tym środowisku, w którym niedomagania wychowania rodzinnego tak bardzo dają się odczuwać brakiem silnie wychowanych charakterów.
Fragment książki.
Zofia Kossak - Szaleńcy Boży
Szaleńcy Boży to jedna z najpopularniejszych książek Zofii Kossak, zaliczana do klasyki gatunku. Wybitna polska pisarka katolicka sięgnęła do skarbca światowej i ojczystej hagiografii, by na nowo odkryć wielowiekowe podania i legendy.
Znakomity literacki poziom utworu, wiernie oddane historyczne realia oraz sugestywne przedstawienie mentalności świętych czynią z Szaleńców Bożych rodzimy odpowiednik Złotej legendy Jakuba de Voragine.
Dariusz Zalewski - Sztuka samowychowania
Książka Sztuka samowychowania. Przewodnik praktyczny Dariusza Zalewskiego jest kolejną po Wychować człowieka szlachetnego zachętą do podjęcia pracy nad charakterem. Zgodnie ze słowami hr. Zygmunta Krasińskiego „Bądź arcydziełem nieugiętej woli” Autor wzywa każdego człowieka, by stanął do najwspanialszej przygody swego życia – rzeźbienia własnej osobowej doskonałości. Zgłębiając tajniki wychowania Autor sięga do skarbca klasycznej mądrości pedagogicznej. Zwraca uwagę na konieczność formowania cnót i zwalczania wad jako na swoiste dwa filary umożliwiające rozwój osoby; podaje przykłady ćwiczeń (tzw. duchowej rozgrzewki) przed rozpoczęciem pracy oraz szczegółowe sposoby walki z siedmioma wadami głównymi.
Zofia Kossak - Warna + CD (oprawa twarda)
Powieść Warna ukazuje kulisy przełomowej dla naszego kręgu cywilizacyjnego bitwy pod Warną. Niejasne pozostają po dziś dzień motywy kierujące młodym polskim królem, zrywającym 10-letni pokojowy rozejm, który podpisano z Turkami w Szegedynie 1 sierpnia 1444 r. Władysław III zamiast powrócić do kraju rozdartego wewnętrznymi konfliktami ulega namowom Juliusza Cesariniego, legata papieża Eugeniusza IV, i wyrusza naprzeciw sułtana Murada. Autorka podaje własną literacką interpretację tych faktów i stara się odpowiedzieć na zarzuty stawiane Warneńczykowi przez badaczy.
Feliks Koneczny - Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży
W czasach gdy władza ogranicza do minimum lekcje historii w szkołach, o wiedzę historyczną swoich dzieci rodzice muszą zadbać sami. Książka Feliksa Konecznego wychodzi zdecydowanie naprzeciw tej naglącej potrzebie chwili.
Henryk Kiereś - Trzy socjalizmy. Tradycja łacińska wobec modernizmu i postmodernizmu
Książka Trzy socjalizmy dotyczy dominującego w kulturze europejskiej ostatnich stuleci nurtu myślowego, będącego źródłem dramatycznych sporów pomiędzy cywilizacjami. W oparciu o dorobek myślowy filozofii realistycznej Autor ukazuje dzieje i etapy kształtowania się socjalizmu, mającego swe myślowe źródła w idealizmie filozoficznym (modernizmie) i utopizmie, a skutki praktyczne w dwudziestowiecznych totalitaryzmach (nazizmie, faszyzmie, komunizmie) i we współczesnym demoliberalizmie (postmodernizmie).
Tadeusz Kossak - Wspomnienia wojenne 1918-1920
Wspomnienia wojenne 1918–1920 Tadeusza Kossaka są barwnym zapisem dramatycznych zmagań o niepodległość Polski na froncie wschodnim. Wybitny dowódca przenosi nas w swych wspomnieniach na pole walki z bolszewikami, kreśląc wspaniały fresk blasków i cieni ułańskiego życia.
Zofia Kossak – Z miłości
Książka „Z miłości. Opowieść o św. Stanisławie Kostce” Zofii Kossak jest piękną, fabularyzowaną opowieścią dla młodzieży ukazującą niezwykłe losy najmłodszego polskiego świętego i patrona młodzieży polskiej. Autorką książki jest Zofia Kossak, wybitna polska powieściopisarka katolicka, znana ze znakomitych książek historycznych (m.in. Pożoga, Krzyżowcy, Dziedzictwo).
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania
Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
Kazimierz Maliszewski - Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej
Książka Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej ukazuje, że polskość i chrześcijaństwo to nierozerwalne elementy współtworzące rodzimą historię i kulturę. Z ponad 1000-letniej perspektywy okazuje się, iż przyjęcie chrześcijaństwa przez państwo i społeczeństwo polskie było centralnym wydarzeniem zarówno historii politycznej, jak też i dziejów kultury Polski. Chrześcijaństwo odegrało niezwykle ważną rolę w procesie narodzin, kształtowania się i integracji państwa polskiego oraz włączenia Polski w orbitę cywilizacji zachodnioeuropejskiej budowanej w kontekście starszej kultury grecko-rzymskiej.
Teresa Mazur – Ojców naszych obyczajem... + CD
Książka Ojców naszych obyczajem przybliża młodemu czytelnikowi kulturę narodową wywodzącą się ze wsi, szlacheckich dworów i miast dawnej Polski. Książka ukazuje wartość kultury ludowej, snuje opowieści o barwnym świecie wiejskich zagród i nieistniejących już szlacheckich zaścianków.