
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Zofia Kossak - Wielcy i mali

Książka Wielcy i mali Zofii Kossak to zbiór 4 gawęd historycznych z terenu Beskidów i Śląska Cieszyńskiego, osnutych na motywach legend o Imku Wisełce oraz rozbójniku beskidzkim Ondraszku Szebeście, opowieści hagiograficznej o świętym Janie Sarkandrze oraz historii ostatniej księżnej cieszyńskiej Piastównie Elżbiecie Lukrecji i tragedii wymierających Piastów Śląskich, których dziedzictwo przechodzi w ręce Habsburgów
Jacek Woroniecki - Umiejętność rządzenia i rozkazywania

Książka Umiejętność rządzenia i rozkazywania dotyczy szlachetnej sztuki sprawowania władzy.
Kazimierz Maliszewski - Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej

Książka Krzyż i orzeł. Rola chrześcijaństwa w dziejach kultury polskiej ukazuje, że polskość i chrześcijaństwo to nierozerwalne elementy współtworzące rodzimą historię i kulturę. Z ponad 1000-letniej perspektywy okazuje się, iż przyjęcie chrześcijaństwa przez państwo i społeczeństwo polskie było centralnym wydarzeniem zarówno historii politycznej, jak też i dziejów kultury Polski. Chrześcijaństwo odegrało niezwykle ważną rolę w procesie narodzin, kształtowania się i integracji państwa polskiego oraz włączenia Polski w orbitę cywilizacji zachodnioeuropejskiej budowanej w kontekście starszej kultury grecko-rzymskiej.
Teresa Mazur – Ojców naszych obyczajem... + CD

Książka Ojców naszych obyczajem przybliża młodemu czytelnikowi kulturę narodową wywodzącą się ze wsi, szlacheckich dworów i miast dawnej Polski. Książka ukazuje wartość kultury ludowej, snuje opowieści o barwnym świecie wiejskich zagród i nieistniejących już szlacheckich zaścianków.
Mieczysław Kreutz - Rozwój psychiczny młodzieży

Książka niniejsza, dotycząca dzieciństwa i wieku młodzieńczego, jest przeznaczona głównie dla rodziców i wychowawców, gdyż jak pisze Autor we wstępie: „Stałe uwzględnianie i dostosowywanie się do głównych praw rozwoju psychicznego dziecka powinno być jedną z naczelnych wytycznych postępowania wychowawcy, o ile praca jego ma przynieść dobre rezultaty”. Książka napisana jasnym, zrozumiałym językiem pozwala zrozumieć etapy i mechanizmy rozwoju psychicznego dzieci i dostosować do nich oddziaływania wychowawcze.
Zofia Kossak – Dzień dzisiejszy

Dzień dzisiejszy – to realistyczna powieść osadzona w czasie dwudziestolecia międzywojennego. Autorka licznych powieści historycznych zmierza się w niej z problemami rewolucji obyczajowej, która dotarła w tym czasie do Polski. Z pozycji pisarza katolickiego spogląda na zupełnie nowe naówczas kwestie dla Polaków jak rozwody, feminizm czy legalizacja aborcji.
Zofia Kossak – Pątniczym szlakiem. Wrażenia z podróży do Ziemi Świętej

Pątniczym szlakiem najwybitniejszej polskiej pisarki katolickiej – Zofii Kossak jest relacją z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1933 r. Wielka erudycja Autorki oraz jej znakomita wiedza biblijna i historyczna pozwoliły stworzyć relację niezwykle ciekawą, nie pozbawioną także elementów humorystycznych.
Maria Konopnicka - Wrażenia z podróży (+ audiobook)

Relacja z pierwsze zagranicznej podróży Marii Konopnickiej, która miała miejsce w 1883 roku.
„Jeżeli kochasz przyrodę i chcesz wypatrzyć jej tajemnicze piękności, i posłyszeć jej gwary, i szumy, i uczuć jej pieszczotę pełną świeżości i siły - weź odzież wędrowca, kij w rękę i pójdź ze mną w góry".
O. Jacek Woroniecki - Katolicka Etyka Wychowawcza tom 1-3

Katolicka Etyka Wychowawcza w czasach kryzysu wychowania na skutek upowszechnienia teorii antypedagogiki i relatywizmu moralnego okazuje się być szczególnie aktualną. Istotne wymiary jej niezbędności i aktualności są wyznaczone przez konieczny związek, jaki dostrzega o. Woroniecki, pomiędzy etyką a antropologią, oraz pomiędzy pedagogiką i etyką. Ponieważ wychowanie jest oddziaływaniem na drugiego w celu umożliwienia mu pełnego rozwoju, musi się opierać na wiedzy o tym, kogo wychowywać, i do jakich postaw i celów.
Feliks Koneczny - Obronić cywilizację łacińską

Głównym sposobem walki z cywilizacją łacińską staje się dążenie do syntez cywilizacyjnych, polegające na łączeniu przeciwstawnych metod życia zbiorowego. Jak wskazuje Koneczny, cywilizacje moralnie niższe najczęściej pokonują cywilizacje wyższe.
Henryk Kiereś - Człowiek i cywilizacja

Na treść książki "Człowiek i cywilizacja" składają się trzy zagadnienia - filozofia, życie społeczne i sztuka, które łączy tytułowy problem: wpływu cywilizacji jako metody życia społecznego na osobę.
Mieczysław Kreutz - Kształcenie charakteru. Wskazówki praktyczne

Książka prof. Mieczysława Kreutza dotyczy problematyki najważniejszej dla rozwoju życia osobowego człowieka – wychowania i samowychowania. Autor, rezygnując z analizy pojęć i definicji charakteru, proponuje przejście na płaszczyznę konkretnego działania.