
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
Jacek Woroniecki OP - Raport niebieski. Gawęda żołnierska

„Raport niebieski” ojca Jacka Woronieckiego stanowi nie tylko doskonały przewodnik po żołnierskim honorze i cnotach rycerskich, ale i głęboką refleksję nad ludzkim powołaniem i charakterem moralnym.
Jadwiga Zamoyska - Myśli wybrane

Myśli wybrane Jadwigi Zamoyskiej to zbiór niezmiennie aktualnych zasad i wskazówek wychowawczych, przepełnionych patriotyzmem, pasją naukową, umiłowaniem tradycji, Boga i Kościoła. Wybrane myśli poprzedzone zostały życiorysem Generałowej, przeplatanym wzruszającymi wspomnieniami osób, które miały sposobność jej poznania.
Jadwiga Zamoyska - O miłości Ojczyzny

Publikacja Jadwigi Zamoyskiej O miłości Ojczyzny jest dziełem ponadczasowym, wskazującym na pewne zasady i konkretne działania na rzecz zdrowego i adekwatnego patriotyzmu, które nie ulegają dezaktualizacji.
Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu

Książka O wychowaniu przypomina nam, że podstawowe zasady wychowania wypływają z wiary. W dobie opierania działań wychowawczych na psychologii, a nierzadko i biologii, takie podejście zmusza chrześcijańskich rodziców do postawienia na nowo pytania: „Jak wychowywać?”. Odpowiedź, którą odnajdziemy w książce generałowej Zamoyskiej, pozwala oprzeć proces wychowania na solidnym fundamencie głębokiej, przemyślanej i sprawdzonej przez wieki katolickiej pedagogiki.
Jadwiga Zamoyska – O pracy

Inspirujące i nowatorskie rozważania Zamoyskiej zawarte w tej książce dotyczą pracy jako czynności wpisanej w ludzką egzystencję. Autorka uznała pracę za podstawowy czynnik rozwoju i doskonalenia człowieka w wymiarze jego życia indywidualnego i społecznego, dlatego za najbardziej istotne potraktowała pytanie: jak pracować aby spełnić siebie jako człowieka?
Ks. Bogdan Czupryn - Prawda o człowieku fundamentem rozwoju osobowego

Książka stanowi zaproszenie do najbardziej fascynującej przygody, jaką każdy z nas musi przeżyć, a mianowicie do poznania ludzkiej natury. Kim jest człowiek? – to najstarsze pytanie, które nigdy nie traci ważności, a jest jeszcze bardziej palące i aktualne dzisiaj, w dobie zamętu kulturowego, walki cywilizacji i zagrożeń ze strony technologii. Sytuację tę syntetycznie ujmuje kategoria „błędu antropologicznego” wprowadzona przez Jana Pawła II: jednoznaczne ostrzeżenie, aby nie budować cywilizacji na fałszywym rozumieniu człowieka, bo tak tworzona prędzej czy później obróci się przeciwko niemu.
Ks. Marek Dziewiecki - Rodzina domem miłości i życia

Rodzina to wspólnota oparta na największej miłości, jak może połączyć ludzi na ziemi. To wspólnota, w której zaczyna się i kształtuje życie człowieka. To najlepsze miejsce rozwoju, wzajemnego wsparcia i wspólnego dorastania do świętości. Małżonkowie i rodzice realizują swoje zadania wtedy, gdy z miłością odnoszą się do siebie nawzajem i gdy z radością przekazują życie dzieciom, przygotowując je do dojrzałego funkcjonowania w narodzie i państwie.
Maria Buyno-Arctowa - Perły księżniczki Mai (książka + audiobook)

Dawno dawno temu, ale całkiem blisko, na polskiej ziemi, żyła sobie mała księżniczka Maja. Bawiąc się pewnego dnia w pałacowym ogrodzie, odkryła tajemnicę Zapomnianych Stawów i niezwykłych różowych pereł. Tak zaczęła się jej wielka przygoda. Kim była syrenka Lalia i dlaczego musi błąkać się po świecie? Czy Mai uda się jej pomóc? Jakie niebezpieczeństwa czyhają na małą bohaterkę i czy zły graf von Mrok zdoła pokrzyżować jej plany?
Marian Pirożyński – Kształcenie charakteru

Znakomite wprowadzenie w tajniki pracy nad sobą. Autor przekonuje o konieczności wychowania i samowychowania, których istotę stanowi formowanie charakteru – stałej postawy moralnej, nadającej postępowaniu człowieka jednolity kierunek, niezależny od zewnętrznych okoliczności czy wewnętrznych trudności.
Martin Stanislas Gillet OP - Kształtowanie charakteru

Książka ta wskazuje na konieczność współdziałania ideału chrześcijańskiego i łaski w jakże ważnym i wciąż zaniedbywanym dziele kształtowania siebie. Na pewno pomoże w porządkowaniu swojego postępowania każdemu, kto ją przeczyta i przemyśli.
Mieczysław A. Krąpiec OP - Myśli wybrane

Wybór myśli ojca Mieczysława A. Krąpca ukazał się się w 90-lecie urodzin i 3 rocznicę śmierci jako znak wdzięczności i pamięci o jego pracach na rzecz rozwoju polskiej kultury humanistycznej i filozofii. Niezwykłą osobowość i dokonania Autora ukazuje dołączony biogram, sam zaś wybór myśli dotyczy filozofii jako umiłowania mądrości, rozumienia osoby, wychowania, problematyki ojczyzny i narodu, kultury i uniwersytetu. Ukazując podstawowe obszary intelektualnej pasji Ojca Krąpca prowokuje do głębszej refleksji nad nimi, a wreszcie odsyła do źródeł – przebogatego dorobku filozofa-realisty.
Mieczysław A. Krąpiec OP – Rozważania o narodzie

Postawa człowieka w kontekście obronnych walk za wiarę, za kulturę, za ziemię macierzystą jako konieczną kolebę życia narodu, zaowocowała charakterystyczną dla Polaków emocjonalną racjonalnością, angażującą wszystkie ludzkie siły w odparciu zagrożenia, jakie niesie ze sobą nacierające zło. Owa emocjonalna racjonalność nie jest "głupotą", jak to niektórzy - domowi i obcy felietoniści - niekiedy osądzali. Jest bowiem przede wszystkim racjonalnością, gdyż jest rozeznaniem dobra i zła i wzięciem ich "na serio" w osądzie i działaniu.