
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Andrzej Nowak - Dzieje Polski. Tom 6. Potop i ogień
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Joanna Wieliczka-Szarkowa – Rotmistrz Witold Pilecki
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Wojciech Sumliński - Aneks
- Teodor Jeske-Choiński - Demon odrodzenia. Powieść historyczna z czasów włoskiego renesansu
Marian Pirożyński – Kształcenie charakteru

Znakomite wprowadzenie w tajniki pracy nad sobą. Autor przekonuje o konieczności wychowania i samowychowania, których istotę stanowi formowanie charakteru – stałej postawy moralnej, nadającej postępowaniu człowieka jednolity kierunek, niezależny od zewnętrznych okoliczności czy wewnętrznych trudności.
Marian Pirożyński CSsR - Tajemnica szczęścia

W książce Tajemnica szczęścia ojciec Marian Pirożyński przedstawia program kształcenia charakteru chrześcijańskiego - środkami naturalnymi i nadprzyrodzonymi. Autor przypomina, że tylko młodzi entuzjaści reformujący i formujący siebie mogą budować wielkie dzieła i sprostać trudnym czasom.
Marian Pirożyński CSsR - Źródło życia

Książka o. Mariana Pirożyńskiego prowadzi nas ku głębszemu zrozumieniu tajemnicy Eucharystii jako Ofiary, nieustannie odnawiającej się Męki Chrystusa. Dzisiaj, gdy wiele osób traktuje Mszę Świętą jako braterskie spotkanie lub jedynie wspomnienie dawnych wydarzeń, warto na nowo odkryć życiodajną moc Eucharystycznej Ofiary. Źródło życia ukazuje, jak Bóg w Starym Testamencie przygotowywał świat na przyjęcie tak wielkiej tajemnicy, w jaki sposób urzeczywistnia się ona w każdej Mszy Świętej, a nade wszystko - jak wzmacnia i ożywia wiarę, przenikając każdą chwilę naszego życia.
Martin Stanislas Gillet OP - Kształtowanie charakteru

Książka ta wskazuje na konieczność współdziałania ideału chrześcijańskiego i łaski w jakże ważnym i wciąż zaniedbywanym dziele kształtowania siebie. Na pewno pomoże w porządkowaniu swojego postępowania każdemu, kto ją przeczyta i przemyśli.
Mieczysław A. Krąpiec OP - Myśli wybrane

Wybór myśli ojca Mieczysława A. Krąpca ukazał się się w 90-lecie urodzin i 3 rocznicę śmierci jako znak wdzięczności i pamięci o jego pracach na rzecz rozwoju polskiej kultury humanistycznej i filozofii. Niezwykłą osobowość i dokonania Autora ukazuje dołączony biogram, sam zaś wybór myśli dotyczy filozofii jako umiłowania mądrości, rozumienia osoby, wychowania, problematyki ojczyzny i narodu, kultury i uniwersytetu. Ukazując podstawowe obszary intelektualnej pasji Ojca Krąpca prowokuje do głębszej refleksji nad nimi, a wreszcie odsyła do źródeł – przebogatego dorobku filozofa-realisty.
Mieczysław A. Krąpiec OP – Rozważania o narodzie

Postawa człowieka w kontekście obronnych walk za wiarę, za kulturę, za ziemię macierzystą jako konieczną kolebę życia narodu, zaowocowała charakterystyczną dla Polaków emocjonalną racjonalnością, angażującą wszystkie ludzkie siły w odparciu zagrożenia, jakie niesie ze sobą nacierające zło. Owa emocjonalna racjonalność nie jest "głupotą", jak to niektórzy - domowi i obcy felietoniści - niekiedy osądzali. Jest bowiem przede wszystkim racjonalnością, gdyż jest rozeznaniem dobra i zła i wzięciem ich "na serio" w osądzie i działaniu.
O. Jacek Woroniecki - Macierzyńskie Serce Maryi

Książka zawiera rozważania o pośrednictwie Maryi na tle Ewangelii i Dziejów Apostolskich; jest to opowieść o jednym z najpiękniejszych zdarzeń w historii świata: o ufnej i pełnej miłości odpowiedzi człowieka na wezwanie samego Boga. Odpowiedzi tej, owego fiat, udzieliła Maria z Nazaretu, skromna lecz wielka modlitwą i wdzięcznością oblubienica św. Józefa. Odpowiedź ta stała się początkiem nowej relacji między Bogiem a człowiekiem. Dzięki niej możliwa była zbawcza misja Jezusa. Dzięki niej przekreślone zostały okowy grzechu. Maryja - Matka Boga-Człowieka stała się Matką wszystkich ludzi i najlepszą pośredniczką między człowiekiem i Bogiem. W książce Macierzyńskie Serce Maryi ujawnia się ta szczególna cześć i miłość, którą obdarza nasz naród swoją Królową i Hetmankę. Pięknymi rozważaniami na ten temat, pisanymi klasyczną polszczyzną dzieli się z nami o. Jacek Woroniecki - jeden z największych synów polskiego narodu. Pełen mądrości i młodzieńczego entuzjazmu wprowadza w niełatwe koleje losu Maryi, by ukazać, że życie wedle wzoru jej życia może się zakończyć jedynie zwycięstwem.
O. Jacek Woroniecki OP - U podstaw kultury katolickiej

Książka jest zbiorem artykułów i konferencji, obracających się wokół najistotniejszych zagadnień kultury religijno-moralnej. Ojciec Jacek Woroniecki zachęca nas do głębszego zastanowienia się nad podstawowymi problemami obecnymi w życiu katolika.
Rafał Łętocha - Katolicyzm a idea narodowa

Książka dr. Rafała Łętochy pt. „Katolicyzm a idea narodowa”’. Miejsce religii w myśli obozu narodowego lat okupacji” dotyczy koncepcji formułowanych w środowisku obozu narodowego w latach 1939-1945. Przedstawia znaczenie pojęcia „obóz narodowy” oraz rekonstruuje, w oparciu o źródła, główne kierunki ideowe charakteryzujące ten, wciąż niedostatecznie obecny w rzetelnych badaniach historycznych, nurt ideowy i ruch społeczno-polityczny”.
Robert Lewis - Warto być rycerzem. Rola ojca w prowadzeniu syna ku męskości

Warto być rycerzem” to poruszające świadectwo ojca, który odkrywa, że wielu mężczyzn nie potrafi wywiązać się ze swojej roli wobec synów w trzech istotnych kwestiach: przekazania im jasnej definicji męskości, świadomego ich prowadzenia do dojrzałości i braku uroczystych ceremonii przejścia z wieku chłopięcego w męski. W tej sytuacji Robert Lewis, ojciec czworga dzieci, wraz z innymi ojcami, postanawia przygotować swym synom drogę prowadzącą do osiągnięcia autentycznej męskości.
Ryszard Polak - Cywilizacje a moralność w myśli Feliksa Konecznego

Myśl Konecznego już za jego życia, a szczególnie po II wojnie światowej doświadczyła cenzury per non est. Fakt ten stawia polską filozofię humanistyki oraz samą humanistykę przed obowiązkiem i moralną powinnością jej przypomnienia, komentowania i przyswojenia współczesnej nauce.
Zofia Kossak - Kielich krwi. Zlecenie. Boże motory

W dwóch krótkich utworach scenicznych: Kielich krwi i Zlecenie oraz eseju Boże motory, poświęconych świętemu biskupowi Stanisławowi, Zofia Kossak łączy dwa zagadnienia, żywo ją zajmujące: kwestię tożsamości narodu, kształtującej się poprzez wydarzenia historyczne oraz świętości.