
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia tom I

Niniejsza Encyklopedia to pierwsza próba opisania w tej formie działalności, struktur i idei najważniejszego obozu politycznego drugiej połowy XIX i XX wieku, sprawującego w Polsce odrodzonej "rząd dusz w społeczeństwie". Dzieje tego nurtu tworzyli wybitni politycy, pisarze, publicyści, parlamentarzyści, ekonomiści i żołnierze.
Tom I zawiera 38 obszernych haseł, m.in: Harcerstwo Narodowe w II RP, Legion Puławski, Myśl ekonomiczna obozu narodowego, Obóz narodowy wobec sanacji, Towarzystwo Czytelni Ludowych, Związek Ludowo-Narodowy.
Redaktor - Krzysztof Kawęcki.
Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia tom II

Niniejsza Encyklopedia to pierwsza próba opisania w tej formie działalności, struktur i idei najważniejszego obozu politycznego drugiej połowy XIX i XX wieku, sprawującego w Polsce odrodzonej "rząd dusz w społeczeństwie". Dzieje tego nurtu tworzyli wybitni politycy, pisarze, publicyści, parlamentarzyści, ekonomiści i żołnierze.
Tom II zawiera 35 haseł, m.in: Imperium Słowiańskie, Narodowa Organizacja Bojowa, Obóz narodowy wobec reformy rolnej, Pakt lanckoroński, Służba Cywilna Narodu, Uniwersalizm, Zjednoczenie Zawodowe "Praca Polska".
Redaktor - Krzysztof Kawęcki.
Jacek Inglot - Długi dzień w Tokio

Tematem dramatu jest słynne spotkanie Józefa Piłsudskiego i Romana Dmowskiego, które miało miejsce w Japonii w lipcu 1904 roku. Akcja osnuta jest wokół toczonego w tokijskim hotelu dialogu liderów dwóch głównych stronnictw politycznych ówczesnej Polski. Towarzyszy im jedynie gejsza.
Na tekst sztuki składają się dwa akty po siedem scen każdy.
Jarosław Kossakowski - Kresowe memorabilia

Zbiór artykułów, poświęconych życiu polskiego ziemiaństwa na terenach dawnej Rzeczpospolitej.
Józef Rokicki - Blaski i cienie bohaterskiego pięciolecia

Blaski i cienie bohaterskiego pięciolecia to książka-legenda. Cytowana wprawdzie przez niektórych historyków, jednak niedostępna w bibliotekach, chyba że w działach prohibitów.
Płk Józef Rokicki ps. Michał (1894-1976) - komendant główny Narodowej Organizacji Wojskowej, która w 1942 roku weszła w skład Armii Krajowej. W trakcie powstania płk Rokicki dowodził oddziałami AK na Mokotowie. To właśnie walkom powstańczym poświęcona jest największa część książki. Uwagę zwracają opisy przemarszów kanałami w powstańczej Warszawie czy zapis wędrówki z Mokotowa do Lasów Chojnowskich.
Kazimierz Braun - Dzieci Paderewskiego. Paderewski wraca / Paderewski`s Children. Paderewski Returns

Dwa dramaty autorstwa Kazimierza Brauna, osnute na prawdziwych wydarzeniach historycznych z lat 1917–1922.
Wydanie dwujęzyczne - polsko-angielskie.
Krzysztof Kawęcki - Liga Narodowo-Demokratyczna (1957-1960)

Książka dra Kawęckiego stanowi najpełniejszą jak do tej pory próbę przedstawienia historii LND, autor ukazuje jednak nie tylko dzieje samej organizacji, ale kreśli również szerokie tło, opisując zarówno aktywność środowisk endeckich od 1956 r., jak i późniejsze losy członków Ligi.
Marcelina Koprowska - Życie religijne podczas Powstania Warszawskiego

Książka stanowi pierwszy kompleksowy opis życia religijnego w trakcie walk powstańczych w Warszawie w 1944 r. Publikacja jest bogato ilustrowana. Do książki załączone są dwie mapy, ukazujące zasięg parafii warszawskich w 1944 r. oraz miejsca sprawowania mszy podczas Powstania Warszawskiego.
Rafał Kowalczyk - Życie obok systemu. Maciej Święcicki (1913-1971)

Maciej Święcicki był profesorem Szkoły Głównej Planowania i Statystyki w Warszawie, doktorem nauk prawnych, pionierem w dziedzinie prawa pracy, współtwórcą pierwszego w historii Polski kodeksu pracy, działaczem katolickim, społecznikiem, dydaktykiem o niezwykłym talencie, członkiem warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, humanistą, katolikiem autentycznie przeżywającym swoją wiarę, wreszcie ojcem sześciorga własnych i wychowawcą czworga obcych dzieci.
red. Krzysztof Kawęcki, Jan Żaryn - Dziedzictwo myśli narodowej

Zbiór artykułów badaczy dziejów obozu narodowego - Tomasza Sikorskiego, Krzysztofa Kawalca, Wojciecha Turka, Ewy Maj, Jarosława Tomasiewicza, Grzegorza Kucharczyka, Pawła Skibińskiego, Grzegorza Radomskiego, Macieja Motasa.
Zygmunt Wasilewski - Życiorys 1865-1939

Życiorys ten został spisany zimą z 1939 na 1940 r. w Warszawie. Obejmuje on okres od 1865 do 1939 r. Do spisania wspomnień, jak wspomina autor w Przedmowie, nakłonił Wasilewskiego Władysław Konopczyński.
– Wybrałem typ literackiego opowiadania, w którym biografia będzie kośćcem, pamiętnikarska jednak strona będzie wolna od pretensji dziejopisarskiego traktowania epoki. (…) Im dalej w las, tym gęściej tłoczą się zdarzenia i trudniejszy wybór. Ale te lata – pocieszam się – bliżej są znane czytelnikom mojego życiorysu, jeśli nie z przeżyć, to w szerokim tle doniosłych faktów i mądrych ocen tak wybitnych a bliskich mi pisarzy, jak Roman Dmowski, Marian Seyda, Stanisław Głąbiński. Moja ścieżka wić się będzie między tymi pagórami – pisze Zygmunt Wasilewski w Przedmowie.