
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek

„Jestem ołówkiem – zwykłym drewnianym ołówkiem, dobrze znanym wszystkim chłopcom, dziewczynkom i dorosłym, którzy umieją czytać i pisać. Pisanie to zarazem moja praca i hobby. To wszystko, czym się zajmuję" – tak zaczyna się jeden z najsłynniejszych esejów w całym ruchu wolnościowym. Opowiadanie Leonarda Reada stało się natchnieniem do przygotowania drugiej części historii o bliźniętach Tuttle, w której dzieci wybierają się na wycieczkę po fabryce. Dowiadują się tam, że na całym świecie nie ma ani jednej osoby, która wie jak wyprodukować ołówek. Dlatego to właśnie rola współpracy, którą podejmują ludzie, jest myślą przewodnią „Bliźniąt Tuttle i cudownego ołówka". Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników.
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle i potwór z Wyspy Jekylla

Drogi Rodzicu, zastanawiałeś się kiedyś jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o gospodarce i społeczeństwie? Czy w ogóle powinniśmy zainteresować dzieci takim tematem, skoro w szkole nie ma zajęć z ekonomii?
Dla osób, które wiedzą, że zrozumienie praw rynkowych nie jest rzeczą zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych, odpowiedź powinna być oczywista. Rodzice przez długi czas byli jednak zdani na własne metody. Na ratunek przyszedł Connor Boyack: prezes Libertas Institute w Utah – wolnorynkowego think-tanku – autor książek na temat polityki i religii oraz setek felietonów i artykułów w obronie wolności jednostki. Jego prace prezentowano w telewizji, radio i innych mediach międzynarodowych, krajowych i lokalnych. Connor jako młody rodzic sam musiał zmierzyć się z problemem edukacji ekonomicznej swoich dzieci, co zainspirowało go do stworzenia serii książek dla dzieci „Tuttle Twins”.
„Inflacja, czyli jak wyjaśnić dzieciom, dlaczego wzrost cen jest zły"
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle i złota reguła

Kolejna wydana po polsku przez Instytut Misesa część Bliźniąt Tuttle w obrazowy i zrozumiały sposób przybliża młodym czytelnikom, jak ważna jest tzw. złota reguła: powinniśmy traktować innych tak, jak chcemy być traktowani przez nich.
Connor Boyack - Bliźnięta Tuttle poznają prawo

Wydana przez nas część Prawo jest przystępną interpretacją ponadczasowego dzieła Frédérica Bastiata o tym samym tytule. Tak jak pierwowzór stanowi jedną z najważniejszych książek myśli wolnościowej w historii, tak i my chcemy przekazać właśnie tę część w ręce najmłodszych Czytelników jako pierwszą. W Prawie znajduje się opis roli państwa i to, czym jest prawdziwe prawo. Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników.
Connor Boyack – Bliźnięta Tuttle w obronie uczciwej konkurencji

W najnowszej części rodzeństwo Tuttle staje naprzeciw biznesmenów, właścicieli korporacji, którzy, dzięki będącym u władzy znajomym, starają się ograniczyć konkurencję. Nasi bohaterowie, aby pomóc swoim bliskim, biorą udział w kampanii, aby zmienić istniejące regulacje uniemożliwiające małym firmom wybicie się i sprawiedliwe konkurowanie na rynku. Tym samym przekazują oni czytelnikom takie wartości jak uczciwa konkurencja, równość wobec prawa, potępianie kumoterstwa, czy pozytywnie rozumiany lobbing.
Deirdre McCloskey, Alberto Mingardi - Mit przedsiębiorczego państwa

W książce zatytułowanej Przedsiębiorcze państwo Mariana Mazzucato broni tezy, że państwowa ingerencja jest niezbędnym elementem na drodze do rozwoju gospodarczego. Przedstawia ona rozumowanie mające wyjaśniać, w jaki sposób centralne planowanie pomaga gospodarce, oraz przedstawia przykłady mające popierać jej teorię.
Autorzy Mitu Przedsiębiorczego Państwa zwracają uwagę na błędy w etatystycznym rozumowaniu. McCloskey i Mingardi podkreślają, że teoria o konieczności ingerencji państwa w rozwój gospodarczy jest błędna, a przykłady przedstawiane na jej poparcie w rzeczywistości pokazują coś zupełnie innego. Para naukowców rozprawia się z narracją Mazzucato wskazując na jej niespójność z faktami historycznymi i tendencyjny charakter.
Jesús Huerta de Soto - Pieniądz, kredyt bankowy i cykle koniunkturalne

Według dr. Jörga Guido Hülsmanna jest to najważniejsza książka na temat pieniądza i bankowości od 1912 roku, czyli od wydania książki Misesa Theorie des Geldes und der Umlaufsmittel, która całkowicie zrewolucjonizowała podejście ekonomistów do tych zagadnień.
Jörg Guido Hülsmann - Ludwig von Mises TOM II

Drugi tom biografii Ludwiga von Misesa opowiada o jego pracy naukowej, założeniu Instytutu Badań nad Cyklami Koniunkturalnymi i dopracowywaniu przez niego gmachu teorii ekonomii, a także o losach powstawania Ludzkiego Działania.
Ludwig von Mises - Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie

Kolejna książka w języku polskim słynnego Austriaka.
W tym eseju Mises udowadnia, że coś takiego jak kalkulacja ekonomiczna w systemie socjalistycznym jest po prostu niemożliwa.
Ludwig von Mises - Kalkulacja ekonomiczna w socjalizmie EBOOK

Kolejna książka w języku polskim słynnego Austriaka.
W tym eseju Mises udowadnia, że coś takiego jak kalkulacja ekonomiczna w systemie socjalistycznym jest po prostu niemożliwa.
Mateusz Machaj - Kapitalizm, socjalizm i prawa własności

Praca Mateusza Machaja to próba uchwycenia, na czym w istocie polega różnica między kapitalizmem a socjalizmem. Autor dokonuje przeglądu różnych stanowisk wobec takich zagadnień jak funkcja wiedzy w gospodarce, geneza i rola pieniądza, znaczenie przedsiębiorcy w gospodarce, a przede wszystkim prawo własności.
Mateusz Machaj, Robert Gwiazdowski - Wolna przedsiębiorczość

Wolna przedsiębiorczość to podręcznik, który przedstawia spójną wizję funkcjonowania gospodarki rynkowej.
Nicią łączącą wszystkie wątki podręcznika jest podstawowa (przystosowana do stopnia nauczania) wiedza o teorii ekonomii. Uczniowie dzięki podręcznikowi poznają rolę przedsiębiorców, konsumentów czy pracowników w procesach rynkowych. Dopiero na tym tle autorzy zaprezentowali najważniejsze instytucje gospodarki rynkowej, bieżące uwarunkowania prawne czy porady dotyczące rynku pracy bądź finansów osobistych.