
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Ignacy Matuszewski - Nie ma wolności bez wielkości. Pisma wybrane t. 1-2

Wydanie pism politycznych Ignacego Matuszewskiego nie tylko przywraca pamięć o jednym z najważniejszych polityków polskich XX wieku, lecz także prostuje powszechną u nas opinię o polskiej mądrości po szkodzie. Matuszewski przewidział katastrofę Polski we wrześniu 1939 r., a już podczas II wojny światowej wyznaczył kierunek niezależnej polityki polskiej, odsłaniając przy tym skalę zdrady i międzynarodowego spisku skierowanego przeciwko Polsce. Stał się przez to wrogiem i Sowietów, i Niemców, jak również Brytyjczyków i Amerykanów, którzy uruchomili machinę państwową z tajnymi służbami włącznie, by powstrzymać polityczne oddziaływanie pułkownika Wojska Polskiego. Pisma Ignacego Matuszewskiego i wprowadzający do nich obszerny szkic Sławomira Cenckiewicza czynią z tej pokaźnej książki prawdziwą ucztę poznawczą o tragicznej historii Polski w XX wieku.
Janusz Mierzwa – Słownik biograficzny starostów Drugiej Rzeczypospolitej t.1

Starostowie w Drugiej Rzeczypospolitej byli urzędnikami państwowymi, z czego wynikało, że o miejscu ich służby formalnie decydowały władze centralne, a dokładniej – minister spraw wewnętrznych.
Monika Luft – Arabska awantura. Od Emira Rzewuskiego do Krzysztofa Jurgiela (opr. twarda)

Co się dzieje, gdy polityka z impetem wjeżdża w hodowlę? Jak rodziła się legenda, która od pokoleń porusza wyobraźnię nie tylko wielbicieli koni arabskich? Do czego legenda ta posłużyła w latach PRL i III RP?
Całkowitym zaskoczeniem dla czytelników mogą być opisane w „Arabskiej awanturze” gry peerelowskich służb specjalnych, które toczyły się wokół państwowej hodowli koni arabskich.
Niepodległość ma jeden kształt.

Księga dedykowana Antoniemu Macierewiczowi w 70. rocznicę urodzin.
Sławomir Cenckiewicz - Agentura AUTOGRAF

„To nie jest jeszcze jedna książka o agentach! To opowieść o konsekwencjach ich dawnych uwikłań i roli jaką odegrali w budowie postkomunizmu. To także próba odpowiedzi na fundamentalne pytania: kto nie pozwolił im się przyznać i dlaczego antykomunizm jest w Polsce sierotą?”.
Sławomir Cenckiewicz
Katarzyna Ewa Kozubska - Całuję rączki, do nóżek upadam. Moja opowieść o galicyjskich krewnych

Książka to saga rodzinna oparta na opowieściach, których latami słuchałam przy okazji niedzielnych obiadów u moich dziadków „Usiów”. Przewija się przez nie korowód galicyjskich krewnych i powinowatych, którzy pomieszkiwali na Kresach Wschodnich, w Muszynie, Bieczu, Sieprawiu, Wieliczce i Krakowie.
Monika Luft – Arabska awantura. Od Emira Rzewuskiego do Krzysztofa Jurgiela

Co się dzieje, gdy polityka z impetem wjeżdża w hodowlę? Jak rodziła się legenda, która od pokoleń porusza wyobraźnię nie tylko wielbicieli koni arabskich? Do czego legenda ta posłużyła w latach PRL i III RP?
Całkowitym zaskoczeniem dla czytelników mogą być opisane w „Arabskiej awanturze” gry peerelowskich służb specjalnych, które toczyły się wokół państwowej hodowli koni arabskich.
Sławomir Cenckiewicz - Tadeusz Katelbach. Biografia polityczna (1897-1977)

Biografia polityczna obejmuje lata życia i działalności Tadeusza Katelbacha - wybitnego działacza niepodległościowego i publicysty.
Sławomir Cenckiewicz - Śladami bezpieki i partii AUTOGRAF

Na książkę składa się ponad czterdzieści artykułów, rozpraw naukowych i tekstów publicystycznych ułożonych w pięciu rozdziałach odpowiadających ich charakterowi (Rozprawy – Studia i źródła – Publicystyka – Polemiki i recenzje – Pro memoria). Czytelnik znajdzie w nich m. in. szkice o roli polskich komunistów w powstaniu i działalności Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych, powojennej walce bezpieki z „polskim Londynem”, uwikłaniu Stanisława Mackiewicza, kulisach Grudnia ’70 i Sierpnia ’80, kryzysie w szeregach PZPR, operacji wprowadzenia stanu wojennego i losach ludzi obozu narodowego w PRL.
Aleksander Patkowski – Sandomierskie. Góry Świętokrzyskie - Cuda Polski

„Cuda Polski” to oparta na wzorach francuskich seria Wydawnictwa Polskiego Rudolfa Wegnera wydawana w latach 1928–1939. Każdy z czternastu tomów opowiada o innym zakątku Polski, o jego historii, geografii, kulturze, przedstawia pełny obraz niezwykłych miejsc widzianych oczyma znawców tych terenów.
Janina Zofia z Potockich Potocka, Zofia Barbara Potocka - Peczara

Wojenna zawierucha i rewolucja bolszewicka skazały na unicestwienie wiele kresowych rezydencji, należących do polskich rodów arystokratycznych. Wśród nich znalazła się Peczara, położona na środkowej Ukrainie, nad Bohem. Świadkami jej świetności, a potem powolnego umierania były Janina Zofia z Potockich Potocka (1851–1928) i jej córka Zofia Barbara (1883–1974).
Ich zapiski: Dziennik z lat 1914–1919 oraz Moje własne wspomnienia, objęte wspólnym tytułem Peczara, tworzą barwny obraz życia rodziny Potockich na dalekiej a pięknej Ukrainie. "Nasze kresowe dwory, rezydencje oddalone od miast, oddalone jedne od drugich dziesiątkami wiorst, wytwarzały każde swoje własne oblicze, odrębny trochę tryb życia, ale wszędzie to życie pulsowało swoistą bujnością, porywem, nieraz romantycznym rozmachem" – pisała Zofia Barbara.
Sławomir Cenckiewicz - Oczami bezpieki. Szkice i materiały z dziejów aparatu bezpieczeństwa PRL AUTOGRAF

W 2005 r. książka ta została wyróżniona w Konkursie Literackim im. Józefa Mackiewicza oraz w Konkursie Literackim im. Brutusa.
Była wówczas jedną z pierwszych prac poświęconych aktywności komunistycznych tajnych służb w różnych obszarach i okresach dziejów Polski Ludowej. Przez swą pionierskość i swego rodzaju syntetyczność książka Oczami bezpieki stała się do pewnego stopnia pracą klasyczną.