
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce PRZEDSPRZEDAŻ
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Biały kapitan (opr. twarda)

Każdy z listów, składających się na tę książkę, stanowi relację z pewnego etapu podróży autora i jego żony po Afryce. Mają oni okazję obserwować czarne plemiona, dziewiczą jeszcze wtedy przyrodę i mozolny postęp cywilizacyjny.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Zygzaki

Wątki powieści Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego prowadzą w stronę upadku zarówno twardego i zaradnego mężczyznę, jak i wrażliwą i delikatną kobietę. Nie poddają się jednak, a ich losy przecinają się niczym tytułowe zygzaki. Czy uda im się dotrzeć do szczęśliwego finału?
Antoni Ferdynand Ossendowski - Wicher z pustyni. Thomas Edward Lawrence

Cisza i milczenie panowały przy samotnym ognisku na martwej płaszczyźnie Al-Hamady. Od czasu do czasu wzdychały niewidoczne w mroku wielbłądy, zgrzytał piasek pod ich szerokimi kopytami, coś szeleściło nad ziemią spowitą zwojami ciemności.
Przy ognisku, wśród Arabów, siedział biały człowiek, niskiego wzrostu, szczupły, o chudej, gładko ogolonej, ascetycznej twarzy i dużych, bladych i zimnych oczach. Był to Thomas Edward Lawrence, archeolog, zakochany w Arabii i jej mieszkańcach, uwielbiany przez nich do tego stopnia, że obdarzyli go przydomkiem „Lawrence’a z Arabii”.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Polesie

Prezentowany tom jest reprintem książki "Polesie" A. F. Ossendowskiego z roku 1936. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1936 roku.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Karpaty i Podkarpacie. Cuda Polski (miękka)

Prezentowany tom jest reprintem książki Karpaty A. F. Ossendowskiego z roku 1933. Dokładnie odwzorowuje pisownię, układ graficzny i ilustracje wydania pierwszego. Jest to pierwsza reedycja tej pracy po 1933 roku.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Cadyk ben Beroki

Cadyk to charyzmatyczny przywódca religijny chasydów. Dla współwyznawców stanowił on wzór sprawiedliwości, pokory i pobożności, był uważany za cudotwórcę i otaczany czcią. Taką wybitną jednostkę uczynił Ossendowski bohaterem swej powieści pt. Cadyk ben Beroki.
Antoni F. Ossendowski - Wśród czarnych

Relacja z podróży autora i jego żony po Afryce, pisana w formie listów. Każdy z listów, składających się na książkę Wśród czarnych, stanowi relację z pewnego etapu podróży autora i jego żony po Afryce. Mają oni okazję obserwować czarne plemiona, dziewiczą jeszcze wtedy przyrodę i mozolny postęp cywilizacyjny. Podejmowani przez francuskich kolonizatorów biorą udział - dzięki pomocy tubylców - w polowaniach na słonie, hipopotamy i bawoły. O tym, co widzieli i przeżyli, a wyprawa była trudna i niebezpieczna, opowiada Ossendowski ze swadą i wyczuciem.
Antoni F. Ossendowski - Wędrówka w świat

Wędrówka w świat to powieść, której bohaterem jest młody chłopak, zmuszony opuścić rodzinny dom. Wojtek, choć zmarła matka pragnęła dla niego innej przyszłości, a ojciec zginął właśnie na morzu, zaciąga się na „Fennię” - stary statek handlowy, i wyrusza w świat.
Tak zaczyna się wielka przygoda i – jak się potem okaże – zupełnie nowe życie.
Antoni F. Ossendowski - W polskiej dżungli

Akcja powieści W polskiej dżungli rozgrywa się w latach międzywojennych na Polesiu. Czwórka młodych turystów wyrusza na wakacyjną wyprawę, aby podziwiać piękno dziewiczej przyrody poleskiej, a także by przypatrywać się rozwojowi cywilizacyjnemu tego zaniedbanego niegdyś terenu.
Antoni F. Ossendowski - W ludzkiej i leśnej kniei (oprawa twarda)

W ludzkiej i leśnej kniei to książka podróżnicza. Naukowe wyprawy autora są tu jedynie pretekstem do " prawdziwej" podróży - takiej, gdzie świat widzi się oczami człowieka dociekliwego, ciekawego i przede wszystkim wrażliwego, a wędruje się się wśród wspaniałej, bujnej przyrody Rosji i Chin początków XX wieku i wśród ludzi zamieszkujących te tereny.
Antoni F. Ossendowski - W ludzkiej i leśnej kniei

W ludzkiej i leśnej kniei to książka podróżnicza. Naukowe wyprawy autora są tu jedynie pretekstem do " prawdziwej" podróży - takiej, gdzie świat widzi się oczami człowieka dociekliwego,ciekawego i przede wszystkim wrażliwego, a wędruje się się wśród wspaniałej, bujnej przyrody Rosji i Chin początków XX wieku i wśród ludzi zamieszkujących te tereny.
Antoni F. Ossendowski - Szkarłatny kwiat kamelii (opr. twarda)

Szkarłatny kwiat kamelii to zbiór opowiadań Ferdynanda Ossendowskiego będący – obok prozy Sieroszewskiego – jednym z najwcześniejszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Wesołe i smutne, pisane czasami serio, a czasem z przymrużeniem oka historie przedstawiają japońskie obyczaje, historię i mentalność.