
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Post świętego Michała Archanioła. Czterdziestodniowe nabożeństwo błagalno-wynagradzające
- Kazimierz Wybranowski (Roman Dmowski) - Dziedzictwo
- Mój Niedzielny Mszalik
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Dr Jerzy Jaśkowski - 300 lat szczepień. GRYPA
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
Bogusław Marzec - Wzrost gospodarczy w teorii i praktyce. Zapiski o tym , co każdy podatnik wiedzieć powinien

Bogusław Marzec w swej książce łączy wiedzę teoretyczną z wiedzą praktyczną popartą bogatym doświadczeniem oraz umiejętnością stosowania badań naukowych.
Marcin Mrowiec - Austriacka Szkoła Ekonomii

Jakich zaskakujących wniosków może nam dostarczyć analiza współczesnych gospodarek uwzględniająca poglądy Austriackiej Szkoły Ekonomii?
Z czego tak naprawdę wynikają kryzysy na świecie, i co ma z tym wspólnego Japonia?
Krzysztof Rejmer – Zapomniana historia nauki. Panny apteczkowe, znachorzy, kołtuny

Czy wiesz, że: W XVII w. Polaków uznawano za naród wyróżniający się ponadprzeciętnym zdrowiem? Zasługą tego miały być m.in. spanie na twardym posłaniu i … pogodne usposobienie. W XVIII w. w celu pozbycia się kołtunów z włosów radzono spożywać gotowanego jeża lub polewać głowę gorzałką – następnie ją podpalając. Wynalazca pierwszego odkurzacza został aresztowany, gdyż jego maszyna zebrała zbyt dużą ilość srebrnego pyłu z monet, podczas czyszczenia królewskiej mennicy.
Andrew Ross Sorkin – Zbyt wielcy by upaść

Światowy bestseller, który doczekał się ekranizacji.
Kulisy amerykańskiego kryzysu finansowego z 2008 roku.
Opowieść o chciwości, żądzy władzy i złudnym przekonaniu, że istnieją zbyt wielcy, by upaść.
Andrzej Chwalba – Wielka wojna Polaków 1914-1918

Książka w przestępny i niezwykle ciekawy sposób przedstawia całościowy obraz zmagań i losów Polaków w latach 1914–1918. Autor prezentuje losy milionów mieszkańców dawnej Rzeczypospolitej od dnia wybuchu I wojny światowej do 11 listopada 1918 roku, daty symbolicznej, gdy na froncie zachodnim doszło do zawieszenia broni i zakończenia wojny, a w Polsce do przekazania władzy wojskowej przez Radę Regencyjną Józefowi Piłsudskiemu.
Andy Greenberg - Sandworm. Nowa era cyberwojny i polowanie na najbardziej niebezpiecznych hakerów Kremla

Andy Greenberg przedstawia reportaż o najbardziej niszczycielskim cyberataku w historii i desperackim polowaniu na stojących za nim hakerami.
Autor rozważa zagrożenia, jakie mogą nieść działania Sandworm dla bezpieczeństwa i stabilności narodowej poszczególnych państw. Odsłania realia nie tylko globalnej ofensywy cyfrowej Rosji, ale także epoki, w której wojna przestaje być prowadzona na polu bitwy i przenosi się do cyberprzestrzeni. Pokazuje, w jaki sposób granice między cyfrowym i fizycznym konfliktem, między wojną a czasem pokoju zaczęły się zacierać – z wstrząsającymi konsekwencjami.
Arystoteles – Etyka Nikomachejska

Podstawowe dzieło moralne wydane po śmierci Filozofa przez jego syna Nikomacha. Arystoteles zawarł w nim zasady ludzkiego postępowania według wskazań moralnych, uznając, iż dobro i szczęście są najwyższymi wartościami. Człowiek powinien dążyć do osiągnięcia tego stanu przez harmonię, umiarkowanie i cnotę (arete).
Arystoteles – Retoryka, Retoryka dla Aleksandra, Poetyka

Wybór z Dzieł wszystkich Arystotelesa. Zawiera rozprawy retoryczne: Retoryka, Retoryka dla Aleksandra i Poetyka.
Bogusław Wolniewicz – Ontologia sytuacji. Podstawy i zastosowania

Wydana po raz pierwszy w 1985 roku, Ontologia sytuacji jest istotnym osiągnięciem Bogusława Wolniewicza w dziedzinie metafizyki, logiki i filozofii języka, które ugruntowało jego status jako wybitnego filozofa. Podjęty tu projekt, realizowany metodami logiki formalnej, można określić jako zbudowanie na fundamencie wczesnej filozofii Wittgensteina spójnego systemu ontologicznego, którego zadaniem jest opisanie wzajemnego stosunku języka i rzeczywistości (bytu), gdzie poprzez sytuację rozumiemy fragment świata będący korelatem semantycznym zdania.
Bogusław Wolniewicz – Rzeczy i fakty. Wstęp do pierwszej filozofii Wittgensteina

Myśl Ludwiga Wittgensteina, jednego z najbardziej wpływowych filozofów XX wieku, odcisnęła się niezaprzeczalnie także na dyscyplinach odległych od akademickiej filozofii. Rzeczy i fakty, wydane po raz pierwszy w 1968 roku, są czymś więcej niż wprowadzeniem do „wczesnego” Wittgensteina. Bogusław Wolniewicz realizuje tutaj autorską, wysoce oryginalną interpretację myśli austriackiego filozofa, umiejscawiając go w jednym szeregu z Platonem, Arystotelesem czy Leibnizem jako twórcę wielkiego systemu metafizycznego.
Georg Glaeser, Konrad Polthier - Fascynująca matematyka

Fascynująca matematyka to wspaniała podróż po obrazach z wielu gałęzi matematyki, które wzrokowo oprowadzają czytelnika po różnorodnych tematach z tej dziedziny nauki!
Jak wygląda krzywa całkowicie wypełniająca całą płaszczyznę lub przestrzeń? Czy wielościan można elastycznie przesuwać, a nawet odwracać na lewą stronę? Co to jest płaszczyzna rzutowa lub przestrzeń czterowymiarowa? Jak możemy lepiej zrozumieć skomplikowaną strukturę przepływów?
W tej książce poznasz matematykę od jej jasnej strony i znajdziesz fascynujące i nigdy wcześniej nie widziane obrazy, które dadzą ci ilustracyjne odpowiedzi na wszystkie te pytania. Matematyka i wizualizacje od kilku lat idą ze sobą w parze, uzupełniając się w kreatywny sposób. W matematyce opracowujemy nowe algorytmy dla grafiki komputerowej, a z drugiej strony matematyka korzysta z żywej wizualizacji często abstrakcyjnych struktur.
Ian Macrae, Adrian Furnham – Mity pracy. Dlaczego twoja firma stoi w miejscu?

Osiem godzin dziennie i pięć dni w tygodniu, co daje nam – jeśli akurat nie przydarzą się nadgodziny – 40 godzin tygodniowo. I tak przez większą część roku. Praca to jedna z najważniejszych, a na pewno najbardziej czasochłonnych, rzeczy w naszym życiu. Mimo to chyba każdy odniósł kiedyś wrażenie, że z jego firmą coś jest nie tak…