
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Gorzkie Żale (płyta CD)

Nabożeństwo „Gorzkie Żale” opracował artystycznie Tomasz Orkiszewski. Wykonanie chóru, solistki Filharmonii Narodowej Agaty Marcewicz-Szymańskiej oraz orkiestry kameralnej zdobyło wielkie uznanie w kraju i za granicą. Nabożeństwo było transmitowane drogą satelitarną przez Telewizję Puls.
Anna Pawełczyńska - Ścieżkami nadziei

Publikacja Ścieżkami nadziei jest ściśle związana z profesor książką Anny Pawełczyńskiej O istocie tożsamości narodowej – Polacy wobec zagrożeń. Zawiera ona rozwinięcie myśli o znaczeniu prawego sumienia dla przeciwstawienia się złu, dla doskonalenia siebie, Polski i świata. W sposób przystępny wskazuje podstawowe elementy i warunki społeczne pomagające kształtować dobre, prawe sumienie, a jednocześnie ostrzega przed pułapkami, które będą tę pracę utrudniać.
Eugeniusz Niebelski – Lepsza nam kula niźli takie życie! Polskie powstanie nad Bajkałem w 1866 roku

Rewelacyjna historia – tragicznego, ale równocześnie barwnego polskiego powstania nad Bajkałem, które wywołali zesłańcy postyczniowi latem 1866 roku. Zamierzano opanować Syberię, ale zbrojny bunt okazał się przegrany – pozostała ucieczka do Chin przez dzikie góry i tajgę. Efekt: zabici i ranni w pościgu, przepadli w tajdze, skazani na dodatkową katorgę, czterej rozstrzelani w Irkucku.
Eugeniusz Niebelski – Wilhelm Buszkat. Uciekinier z Syberii 1868 roku

Niniejsza pozycja przedstawia losy zapomnianego uczestnika dwóch powstań: styczniowego 1863 i nad Bajkałem 1866, zesłańca i szczęśliwego uciekiniera z Syberii – Wilhelma Buszkata rodem z Prus.
Ryszard Surmacz - Przeszłość dla Przyszłości. Rozmowy o Polsce z prof. Anną Pawełczyńską

Książka jest niedokończonym wywiadem – rzeką z prof. dr hab. Anną Pawełczyńską (1922–2014), jednym z najwybitniejszych socjologów polskiej kultury. Porusza kontrowersyjne, mało znane lub wręcz zupełnie dziewicze dotąd obszary wiedzy. Najważniejsze z nich to: szczególna rola szlachty i inteligencji w polskiej kulturze, porównanie kultury kresowej z wielkopolską i potrzeba ich syntezy na ziemiach zachodnich, ślepy zaułek europejskiego humanizmu, a także tzw. imponderabilia: czym jest rodzina, naród, kultura, państwo, patriotyzm, niepodległość, wolność, człowiek itd., a więc te wszystkie wartości intelektualne i moralne, jakie potrzebne są współczesnemu Polakowi do zbudowania konstrukcji nowego państwa. Publikacja prowadzona jest bardzo jasnym językiem i prezentuje zupełnie inny świat, niż ten, w którym obecnie żyjemy.
Eugeniusz Niebelski – Ksiądz Krzysztof Szwermicki i 10 tysięcy wiorst po Syberii w 1859 i 1860 roku

Książka o jednej z najpiękniejszych postaci dziejów Kościoła katolickiego w XIX wieku – o ks. Krzysztofie Szwermickim (1808-1894), jednym z ciekawszych zesłańców czasów carskich z połowy tamtego wieku.
Anna Pawełczyńska - Koni żal. Obrazki z kresowego świata

Losy rodziny Dyakowskich, ukształtowane historią Polski stały się w rękach Autorki materiałem do refleksji nad kruchością człowieka wobec Wielkiej Historii, nad jego bohaterską walką aby się nie poddać. Ale również do refleksji o granicach ludzkiej odporności.
Lech Ludorowski - Henryka Sienkiewicza podróż do Hiszpanii i "Walka byków"

Ilustrowane wydanie reportażu Henryka Sienkiewicza o corridzie z komentarzem Lecha Ludorowskiego.
Zbigniew Miazga - Portowe opowieści. Lublinem II po morzach i oceanach świata

Książka zawiera reportaże z rejsów wzbogacone kolorowymi fotografiami, które poprowadzą czytelnika w daleki rejs. Autor odbył osiem dalekomorskich rejsów, w tym dwa dookoła świata. Wszystko to, co zobaczył i przeżył opisał w tej książce, którą uważa za najważniejszą w dotychczasowym dorobku.
Caritas abundat - Muzyka św. Hildegardy (płyta CD)

Św. Hildegarda z Bingen skomponowała liczne pieśni religijne. Wierzyła, że muzyka przybliża człowieka ku zbawieniu, zaś twórcze natchnienie pochodzi od Boga.
Jadwiga Janczewska - Obrona Częstochowy. Opowiadanie z czasów wojny szwedzkiej

Po ponad stu latach wydawnictwo Polihymnia przywraca wartościowe („zaczerpnięte z Potopu”) opowiadanie Jadwigi Janczewskiej Obrona Częstochowy w bogato ilustrowanej malarstwem historycznym, nowej oryginalnej edycji książkowej.
Ten zapomniany utwór jest udaną artystycznie „przeróbką dla ludu” całego wspaniałego epizodu Potopu, unieśmiertelniającego w porywającej wizji Sienkiewicza tryumf jasnogórski roku 1655.
Anna Pawełczyńska - O istocie narodowej tożsamości

Powyższa publikacja stanowi zbiór studiów czy esejów, z których praktycznie każdy może być czytany oddzielnie. Nicią przewodnią wiążącą je w całość jest troska o dobro ojczyzny i dobro Polaków jako narodu, który niejedno przeszedł i wycierpiał w swej trudnej historii. (...) Pisząc obszernie o mozolnym budowaniu poprzez dzieje narodowej tożsamości, Autorka wskazała na kilka konstytutywnych cech tego ważnego czynnika życia narodu.