Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
Eduard Gufeld - Jak zrealizować niewielką przewagę
Nowoczesna gra w szachy niejednokrotnie wymaga opanowania sztuki wykorzystania niewielkiej przewagi.
W partiach między graczami o zbliżonym poziomie często o wyniku decyduje umiejętność wykorzystania wszystkich, choćby minimalnych atutów.
Eduard Gufeld - Obrona królewsko-indyjska
Idea obrony królewsko-indyjskiej – walki przeciwko centrum białych pionków za pomocą nacisku figur, wspieranych czasem przez kontratak pionków – została tak ujęta przez S. Tartakowera: "Nie śmierć w centrum, lecz dla centrum".
Jerzy Konikowski – Partia włoska
Partia włoska należy do najstarszych debiutów w historii królewskiej gry. Choć początkowo otwarcie to zwano giuoco piano, to czytelnik szybko odkryje, że nawet owa pozornie „spokojna gra” może doprowadzić do prawdziwych eksplozji na szachownicy. Ilustracją tego są analizy przykładowych partii w części teoretycznej (rozdziały 1-11) oraz 51 partii tematycznych, w których ukazano różnorodne efektowne motywy kombinacyjne.
Małgorzata Sobieszczak-Marciniak – Maria Skłodowska-Curie Polscy superbohaterowie
Z tej książki dowiesz się, jak żyła i pracowała słynna polska uczona Maria Skłodowska-Curie. Które miejsca w Warszawie lubiła najbardziej? Jakie miała laboratorium w Paryżu? Z kim w nim pracowała? Jak nazwała odkryty przez siebie pierwiastek? Gdzie lubiła spędzać wakacje z córkami?
Michael Green – Amerykańska broń pancerna II Wojny Światowej
Przystąpienie Stanów Zjednoczonych do drugiej wojny światowej zapewniło koalicji alianckiej potężne wsparcie przemysłowe Ameryki i umożliwiło przejęcie inicjatywy strategicznej w walkach z Niemcami i Japonią na różnych kontynentach. Główną rolę odegrał w tym amerykański przemysł zbrojeniowy dostarczający między innymi czołgów oraz innych opancerzonych wozów bojowych. W latach 1939–1945 w Stanach Zjednoczonych wyprodukowano 88 140 czołgów oraz 18 620 innych pojazdów opancerzonych – prawie dwukrotnie więcej niż w tym samym czasie w Niemczech i Wielkiej Brytanii razem wziętych.
Tomasz Pawłowski - Przedwojenny Żoliborz. Nieznane fotografie
Spacerując po Żoliborzu, nieustannie odkrywamy go na nowo. Chociaż wielokrotnie przemierzamy te same uliczki i place, wciąż znajdujemy coraz to nowe miejsca, do których chcemy wracać. Żoliborz w okresie międzywojennym to nie tylko nowoczesne bloki, budynki wielorodzinne i wille, ale też magiczne zakątki: uliczki, parki, kościoły, place. Uwiecznione na kliszy fotograficznej zachowały się w pamięci wielu osób i stanowią świadectwo przeszłości tej niezwykle dynamicznie rozwijającej się dzielnicy.
Vladimir Vuković - Sztuka ataku
Prezentujemy "Sztukę ataku", jedną z najznakomitszych pozycji literatury szachowej, która po raz pierwszy trafia do rąk czytelnika w nowej edycji, z zastosowaniem notacji algebraicznej.