
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Protestantyzm potępiony przez papieży

Przez wielu wierzących chrześcijan, również i katolików, bardzo entuzjastycznie obchodzone są wydarzenia, które zapoczątkował 500 lat temu augustiański mnich Marcin Luter. Wielu jest także takich, którzy po dzień dzisiejszy wierzą w szczere intencje wielkiego reformatora i wskazują na dobre owoce jego radykalnych działań. Są również tacy, którzy z dystansem i krytycznie podejmują temat protestantyzmu. Należą do nich m.in. pasterze Kościoła katolickiego, którzy na przestrzeni wieków opisywali istotę reformacji zakorzenioną w antykatolickich motywacjach naszych „odłączonych Braci”. W dobie powszechnej „ekumenizacji” życia religijnego nie jest to łatwy temat.
Laicyzm potępiony przez papieży

Jeśli próbujemy określić zasady, na jakich państwo powinno być oddzielone od Kościoła, to z pewnością powinniśmy poznać stworzoną w rewolucyjnej Francji, koncepcję laicyzmu. Kościół katolicki głosem swoich pasterzy zdecydowanie odrzuca tą nową i niebezpieczną ideologię.
Przypomina o tym niniejsza książka. To doskonale zredagowany zbiór dokumentów, przemówień, listów oraz prac papieży, teologów i pasterzy Kościoła na temat laicyzmu i jego kontekstów w chrześcijańskiej Europie i na świecie.
Polonia Christiana nr 75

Sto lat temu wydarzył się Cud nad Wisłą – i temu właśnie wydarzeniu poświęcony został temat główny najnowszego wydania magazynu „Polonia Christiana”. Jednakowoż „Polonia Christiana” to nie tylko temat wiodący, ale też wiele interesujących treści ze styku sfery społeczno-politycznej i religijno-kościelnej. Znajdziemy więc w najświeższym numerze magazynu analizę niedawnych wyborów prezydenckich i próbę oceny sytuacji po (czy aby na pewno już po?) koronawirusie, jak również komentarz na temat niespodziewanej ruchawki komunistycznej w USA.
Plinio Corrêa de Oliveira - Via Crucis. Rozważania Drogi Krzyżowej + CD Via Crucis.

Rozważania Drogi Krzyżowej, zawierające rozmyślania nad cierpieniami, jakie były udziałem Zbawiciela w drodze na Golgotę. To doskonała pomoc w indywidualnym rozważaniu Męki Pańskiej.
Autorem ich jest wybitny brazylijski myśliciel katolicki Plinio Corrêa de Oliveira. Do starannie opracowanej książeczki, ozdobionej pięknymi obrazami stacji Drogi Krzyżowej, dołączona jest płyta z nagraniem tekstów rozmyślań.
Grzegorz Kucharczyk - Nienawiść i pogarda. Dwa stulecia walki z Kościołem

Zbiór artykułów profesora Kucharczyka, publikowanych wcześniej na łamach miesięcznika "Polonia Christiana".
Jacek Pulikowski - Małżeństwo i rodzina. 50 pytań

Książka czynnego obrońcy życia i rodziny, zaangażowanego w duszpasterstwo rodzin, uzbrajająca w prawdy i argumenty skutecznie zwalczające zwodnicze slogany środowisk, które podjęły walkę z chrześcijańską rodziną.
Książka ta jest także znakomitym poradnikiem dla wszystkich, którzy pragną znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące problemów małżeństwa i rodziny, a zwłaszcza dla tych, których rodziny przeżywają kryzys.
Kościół po Amoris Laetitia

Kościół – od co najmniej pół wieku – poddaje się gwałtownemu procesowi niezrozumiałych zmian. W ostatnich latach dotknęły one niemal wszystkich dziedzin życia duchowego i moralnego. Zebrane w tej publikacji artykuły, wywiady i komentarze przywołują synodalną debatę o małżeństwie i jego nierozerwalności; debatę, której kolejny etap wiąże się z ogłoszeniem adhortacji „Amoris Laetitia”. Książka ta stanowi diagnozę sytuacji, w jakiej znalazła się dziś katolicka etyka seksualna.
Krystian Kratiuk - Wyznawcy kompromisów. Kulisy odrzucenia projektu "Stop aborcji"

Nie ma chyba w naszym kraju takiej osoby wierzącej, która nie zwracałaby uwagi na medialne doniesienia dotyczące obywatelskiego projektu "Stop Aborcji!". Zakładał on pełną ochronę poczętych dzieci ale został przez parlamentarzystów RP niestety odrzucony!
Jak zatem postrzegać tą zadziwiającą i przykrą opieszałość w chronieniu nienarodzonych? Czy Ci, którzy nie potrafią pomóc najsłabszym, będą mogli skutecznie chronić nas - dorosłych obywateli? Czy w świecie polityki prawo do życia dla każdego przysługuje naprawdę… każdemu? Dobra lektura. Doskonała i wnikliwa analiza legislacyjnych działań oraz obywatelskich inicjatyw, które na przestrzeni ostatnich lat próbowały zmienić aborcyjne prawo w naszym kraju.