
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Wielki RESET
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Chris Klinsky - Szczepionka na koronawirusa – zagrożenie dla ludzkości?
- Paweł Skutecki, Karol Kwiatkowski – COVID-1984. Największy polski nielegalny eksperyment medyczny
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści AUTOGRAF
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Roland Baader - Koniec pieniądza papierowego
Henryk Sienkiewicz - Bez dogmatu

XIX stulecie zbliża się do końca. Polski dwór i Warszawa, pełne piękna i uroku miejsca, których już nie ma.
On – Leon Płoszowski – młody, oczytany, patrzący na świat analizującymi oczami filozofa, dumny z powątpiewania o wszystkim. Ona – Aniela P. – pełne dobroci, wyrozumiałości, wewnętrznego i widzialnego piękna dziewczę ofiarujące swe serce Płoszowskiemu.
A pomiędzy nimi: koszmarne skutki nieodpowiedzialności w słowach i czynach, konsekwencje pochopnych decyzji czy braku zdecydowania i zrozumienia życiowych celów; przede wszystkim jednak... związek z kimś innym.
Sienkiewicz w pełnym dramatu arcydziele kreśli przejmujący obraz losu bohaterów; zderzenie różnych systemów wartości prowadzi do rozwiązań złych lub niedostatecznie dobrych, a obsesyjny egoizm wiedzie na skraj przepaści.
Henryk Sienkiewicz - Wiry

Wiry Henryka Sienkiewicza, które oddajemy właśnie do rąk współczesnego czytelnika to – można śmiało stwierdzić – jedna z ostatnich już „białych plam” polskiej literatury, powieść dość gruntownie zapomniana, o której wspominało się jeśli w ogóle jedynie półgębkiem, powtarzając obiegowe przekonanie, iż są one nieudanym łabędzim śpiewem starzejącego się już wielkiego pisarza, zgorzkniałego i odległego od rzeczywistości.
Józef Weyssenhoff - Puszcza

Weyssenhoff poetycko i obrazowo ukazuje piękno natury i koloryt Kresów, zalety sąsiedzkiej przyjaźni oraz dobro i urok przywiązania do swojskości, tradycji i normalności; daje Czytelnikowi odetchnąć ozdrowieńczym duchem puszczy.
Myśli na każdy dzień + film DVD „Arcybiskup Fulton J. Sheen – sługa wszystkich”

Przedstawiamy książkę Myśli na każdy dzień, będącą wyborem 366 cytatów arcybiskupa Fultona J. Sheena.
Do książki dołączona jest płyta DVD z przepięknym, jednogodzinnym filmem biograficznym pt. „Arcybiskup Fulton J. Sheen – sługa wszystkich” (z polskimi napisami).
Henryk Sienkiewicz - Listy z podróży do Ameryki Tom 1 i 2

Sienkiewicz w swych korespondencjach z podróży statkiem, koleją, konno i pieszo ukazuje niezwykle porywający obraz kolonizacji kontynentu. Przybliża trud przeprawy przez ocean, bujny rozwój miast, szał gorączki złota oraz groźne, piękne i dziewicze stepy, pustynie i góry.
Józef Weyssenhoff - Hetmani

Weyssenhoff brawurowo prezentuje spiski, nihilizm i okrucieństwo zagranicznych i polskich sił czasów niepokoju, wyzyskujących ludzkie zagubienie i uczucia narodowo-wyzwoleńcze dla własnych korzyści politycznych.
Louis de Wohl - Posłaniec króla (św. Paweł)

Bezgranicznie pewny siebie, wyniosły i pogardzający kłamstwem fanatyk. Skoncentrowany i zamyślony. Zapalczywy, wybuchowy, niecierpliwy. Bardzo nieprzyjemny w kłótni. Egzekutor Bożej sprawiedliwości. Nieubłagany jak sama śmierć. Prześladowca Króla i... Jego posłaniec
Louis de Wohl – Bicz Boży

Bicz Boży to powieść o triumfie religii nad siłą, traktująca w sposób współczesny intrygę na najwyższym szczeblu, romans i brutalną walkę w czasach, gdy Attyla poprowadził swoje hordy z „dachu świata” na Italię. To barwny obraz Europy w piątym wieku, z barbarzyńcami, niewiarygodnie odważnymi chrześcijanami, zgnuśniałą rzymską arystokracją oraz politycznymi i miłosnymi intrygami i spiskami.
Teodor Jeske-Choiński - Tiara i korona Tom 1 i 2

Jeske-Choiński w barwnej, epickiej opowieści kreśli dramatyczne losy bohaterów wplątanych w chyba największy konflikt średniowiecza – zmagania króla i przyszłego cesarza Henryka IV z papieżem i przyszłym świętym Grzegorzem VII o kształt katolickiej Europy.
Louis de Wohl - Złota nić (św. Ignacy Loyola)

Louis de Wohl - Niespokojny płomień (św. Augustyn)

IV wiek. Północna Afryka.
Imperium Rzymskie. Kartagina i okolice.
Młody nauczyciel retoryki.
Uparty, inteligentny, korzystający z życia.
Dumny posiadacz nałożnicy i nieślubnego dziecka.
Zafascynowany religijnym guru.
S. Michaela Pawlik - Sidła z Dalekiego Wschodu

Któż dziś nie słyszał o ćwiczeniach jogi, o jej pozytywnym wpływie na zdrowie fizyczne i duchowe człowieka. Wiele Domów Kultury i innych ośrodków reklamuje się, że prowadzi zajęcia z jogi. Obok tego typu ćwiczeń, bardzo rozpowszechniony jest wegetarianizm i weganizm, jako zdrowy sposób odżywiania, promowana też jest wiara w reinkarnację. Powszechne staje się powiedzenie: "Jestem tym, co jem", albo inne, równie powszechne: "Dobro zawsze powraca".