
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył AUTOGRAF
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Stanisław Załęski - O masonii w Polsce

Reprint książki wydanej w 1908 roku w Krakowie, w której omówiono historię masonerii w Polsce w XVIII i na początku XIX wieku.
Władysław Konopczyński – Liberum Veto

Autor w swej pracy przedstawił fenomen polskiego liberum veto na tle porównawczym - Anglii, Francji, Niemiec, Węgier, Czech i krajów skandynawskich. Omówił genezę, rozkwit i upadek instytucji prawnej liberum veto.
Maria Konopnicka - O krasnoludkach i o sierotce Marysi

Reprint odnalezionego po 120 latach oryginału z 1896 r. Konopnicka baśniowy świat przeniosła na polską wieś, wplatając go w ojczysty krajobraz (jezioro Gopło, góry Karpaty, miasto Gniezno) oraz łącząc z legendą o Popielu, z Piastem czy Mieszkiem.
A. J. Kamionka – Kuchnia polsko-amerykańska

Wznowienie na podstawie oryginału z 1917 r, wydanego w Stanach Zjednoczonych
Adam Fischer – Zwyczaje pogrzebowe ludu polskiego

Reprint oryginału z 1921 r. Opis zwyczajów pogrzebowych polskich i słowiańskich.
Adam Idźkowski - Kroje Architekrury

Idźkowski był przedstawicielem eklektyzmu w architekturze z wyraźną predylekcją do stylu gotyckiego, co potwierdza restauracja katedry św. Jana i dworzec w Skierniewicach. I. nie porzucił także swoich zainteresowań teoretycznych. W rezultacie w r. 1832, a więc w cztery lata po wydaniu cieszącego się dużą popularnością dzieła Marconiego ,,O porządkach architektonicznych” (1828), ukazały się Idźkowskiego Kroje architektury, obejmujące rozmaite jej kształty, uważane jako przedmiot piękności.
Adam Lerue - Album Lubelskie

"Przedsięwziąłem tę część królestwa, w której się urodziłem i gdzie mi najpiękniejsze chwile życia mego ubiegły, tę, która tém samém jest i lepiej mi znajomą i bliższą, że tak powiem, serca mojego niż inne [?]". Pisał we wstępie do dzieła "Album Lubelskie" Adam Lerue, rysownik, akwarelista, malarz, autor ilustracji do książek.
Agaton Giller - Historja powstania narodu polskiego

Reprint Książki pt. "Historia powstania narodu polskiego w 1861-1864 r." przez Agatona Gillera działacza niepodległościowego, członka Rządu Narodowego Tom I; II; III; IV w jednym woluminie w 130. rocznicę śmierci (2017) jest bardzo interesującą pozycją, wydaną na emigracji we Francji w 1887 r. Autor, Agaton Giller przedstawia w sposób obiektywny fakty z historii Polski drugiej połowy XIX w.
Agaton Giller - Opisanie zabajkalskiej krainy w Syberyi

Agaton Giller to polski dziennikarz i pisarz, konspirator i działacz, który życie poświęcił walce o wolność i niepodległość. Doświadczył wielu aresztowań i zsyłki na Syberię.
Agaton Giller – Podróż więźnia etapami do Syberyi w roku 1854

Autor, działacz niepodległościowy, spisał swoje losy wraz z losami innych zesłanych na Sybir. Giller, jako dziennikarz, bardzo drobiazgowo opisuje męczeńską, ciężką podróż i trudne warunki, z jakimi muszą poradzić sobie zesłańcy. Omawia nie tylko ich losy, ale również przedstawia ówczesne tradycje i zwyczaje mijanych ludów, sytuację geograficzną i gospodarczą terenów dzisiejszej Rosji.
Alicja Tymińska – Dawno temu w Polsce. Zbiór legend polskich

Pięknie i subtelnie ilustrowana książka będąca próbą upowszechnienia szczególnego polskiego dziedzictwa kulturowego, jakim jest polski folklor zawarty w rodzimych legendach. Wydanie w języku polskim i angielskim.
Andrzej Janikowski - Wiadomości o ratowaniu osób na pozór zmarłych

Reprint oryginału z 1870 roku. Książka, która od 1839 roku do końca XIX wieku była obowiązującym tytułem w urzędach powiatowych i gminnych, zakładach leczniczych i farmaceutycznych, jako poradnik do ratowania ludzi. Znajdują się tu informacje odnośnie udzielenia pomocy w razie utonięcia, uduszenia, powieszenia, skaleczenia i otrucia truciznami, a także sposoby na stworzenie antidotum i odtrutek np. w przypadku ukąszeń owadów i innych zwierząt.
Dr Andrzej Janikowski był jednym z najwybitniejszych lekarzy medycyny sądowej w XIX wieku. Dzięki niemu powstała Szkoła Farmaceutyczna w Warszawie, w której sam wykładał. Jego prace, głównie z medycyny sądowej, były wysoko oceniane w XIX wiecznej Europie.