
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Jan Sas Zubrzycki - Cieśla polski, Murarz Polski

"Cieśla polski i Murarz polski" - zbiór 10 zeszytów autorstwa Jana Sasa Zubrzyckiego wydanych w latach: Cieśla 1915-1916; Murarz 1917-1919
Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

Wzory sztuki ciesielskiej wywodzące się ze sztuki ludowej. Plany, rzuty, zjęcia, przykłady mieczowań, odrzwia i drzwi staropolskie, wiązania, bramy, stropy drewniane, słupy z mieczowaniem, zdjęcia domów wiejskich i dworów, dachów, szczytnic, okien i okienek. Obiekty przedstawione na zdjęciach w większości już nie istnieją.
Jan Sas Zubrzycki - Polskie budownictwo drewniane

Rozważania na temat polskiej architektury drewnianej oparte na bogatym materiale ikonograficznym. Są to zdjęcia i szkice, rysunki wykonane przez samego autora, przedstawiające budowle drewniane i detale architektoniczne. W większości przedstawione obiekty już nie istnieją.
Jan Sas Zubrzycki – Sztuka Średniowieczna

Reprint oryginału z 1886 r, opisujący szczegółowo powstanie stylów średniowiecznych- gotyckiego i romańskiego. Dzieło bogato ilustrowane własnoręcznie przez autora wieloma elementami architektonicznymi, planami zabudowań i rysami architektonicznymi z podziałem na poszczególne style.
Jan Szyttler - Kucharz Dobrze Usposobiony + Spiżarnia dostatecznie i przezornie urządzona

Jan Szyttler – Kucharz na dworze Stanisława Augusta Poniatowskiego (pod kierownictwem sławnego kuchmistrza Paula Tremona).
Czerpał inspiracje dla swoich przepisów zarówno z kuchni francuskiej, jak i polskiej, oraz w mniejszym stopniu litewskiej i białoruskiej.
Jan Szyttler - Kuchnia myśliwska

Jan Szyttler Kuchnia myśliwska, czyli na łowach: dla uśnierzenia głodu, dogadzając oraz najdelikatniejszemu smakowi z dodaniem rad i przepisów do urządzenia ubitej zwierzyny czworonożnej lub ptactwa, tudzież przygotowania naprędce posiłku z wybranych rozmaitych drobnych cząstek zwierzyny.
Joanna Moore – Wierszowany świat dziecka

Książeczka napisana w przyjemny i prosty sposób, przeznaczona dla dzieci w wieku 3-7 lat z 21 rymowankami, które opisują dziecku świat. Wierszyki są między innymi o grzecznych i tych mniej grzecznych zwierzątkach, pachnących kwiatach na łące, owocach i warzywach i dlaczego warto je jeść, zabawach na plaży czy w domu. Jest przepięknie ilustrowana przez p. Elżbietę Biś i ma na celu nie tylko ukazać dziecku świat poprzez kolorowe ilustracje i ciekawe wierszyki, ale też przedstawić różne emocje, jakie towarzyszą małemu człowiekowi.
Józef Ignacy Kraszewski – Wspomnienia Polesia, Wołynia i Litwy

Wspomnienia Wołynia, Polesia i Litwy – relacja z podróży po Kresach Józefa Ignacego Kraszewskiego wydana w Wilnie w 1840 roku.
Józef Rostafiński - Zielnik Czarodziejski

Zielnik Czarodziejski - naukowe badanie dawnych przesądów, czarów i roślin czarodziejskich, w których Rostafiński wykazał, że owe wierzenia wśród ludu nie są wyobrażeniami, zachowanymi jeszcze z prastarych czasów pogańskich.
Józef Rostafiński – Przewodnik do oznaczania pospolitych roślin

Przewodnik do oznaczania roślin w Polsce jest to książka kierowana do początkujących botaników. Ilustrowany 376 miedziorytami, szczegółowo opisanych jest tu ok. 900 dziko rosnących roślin.
Julian Ursyn Niemcewicz – Podróże historyczne

Julian Ursyn Niemcewicz z racji zajmowanego stanowiska w latach 1811 - 1828 wizytował szkoły na terenie całego kraju. Przejeżdżając z miasta do miasta zwiedzał wsie i miasteczka etapowe oraz pilnie obserwował ich mieszkańców. Na uwagę zasługuje fakt, że podróż Niemcewicza przypadała na okres wojen napoleońskich.