
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Kazimierz Mokłowski - Sztuka ludowa w Polsce

Reprint oryginału wydanego we Lwowie w 1903 roku, nakładem Księgarni H. Altenberga.
Część I - Dzieje mieszkań ludowych - autor omawia rozwój i przemianę tej zasadniczej komórki mieszkalnej, jaką jest izba ludowa w różnych czasach i wiekach.
Część II - Zabytki sztuki ludowej - jest zbiorem, analizą niejako rozmaitych dalszych budowli ludowych, które zwracają uwagę na się swoim kształtem i zdobniczością, a wyrastają z wspólnego pnia chaty ludu naszego.
Konrad Niklewicz - Gospodarstwo piwniczne. Kiperstwo

Konrad Niklewicz – były inspektor winnic w Austro-Węgrzech – w swoim dziele wprowadza czytelnika we wszystko to, co gospodarstwa piwnicznego (kiperstwa) i fabrykacji win dotyczy. Stara się przy tym, by wiadomości były dla wszystkich zrozumiałe, pomijając naukowe rozprawy, a trzymając się bardziej praktycznej strony tematu.
Kronika Polska Marcina Kromera

Wznowienie oryginału Kroniki Polski. Inicjały oraz drzeworyty pochodzą z pierwszego wydania z 1611 r, teksty z uwspółcześnioną czcionką, jak na ówczesne czasy, pochodzą z drugiego wydania z 1857 r.
Krzysztof Dorohostajski - HIPPICA to iest o koniach xięgi

Krzysztof Mikołaj Dorohostajski herbu Leliwa, o przydomku Monwid (1562 – 1615), marszałek wielki litewski, pan na Dorohostajach na Wołyniu oraz Oszmianie Murowanej w województwie wileńskim, zaprzyjaźniony z Radziwiłłami, był postacią znaną, zarówno na królewskim dworze, jak i wśród braci szlachty.
ks. Stanisław Załęski - O masonii w Polsce (twarda oprawa)

Reprint książki wydanej w 1908 roku w Krakowie, w której omówiono historię masonerii w Polsce w XVIII i na początku XIX wieku.
Leon Durka – Sługa

Tym razem komisarz Wiktor Trak ściga wyrafinowanego zabójcę. Metody sosowane przez śledczego są niekonwencjonalne, odbiegają od powszechnie przyjętych w policji, co spotyka się z krytyką zwierzchników. Być może nikt nie jest bez winy…
Leon Zienkowicz – Stroje narodu polskiego

Stroje Ludowe Narodu Polskiego - z wiernym opisaniem jego obyczajów, zwyczajów, i sposobu bycia. Wydanie przetłumaczone na j. polski z j. starofrancuskiego o kulturze ludowej polskiej XIX wieku.
Leonard Durczykiewicz - Dwory polskie w Wielkiem Księstwie Poznańskiem

Opisy dworów polegają na dokumentach grodzkich, książkach kościelnych oraz na łaskawie przez Szanownych PP. Właścicieli przysłanych mi podkładkach, pamiętnikach i innych opisach.
Łukasz Gołębiowski – Domy i Dwory

Prezentowana książka - Domy i dwory, przy tym opisanie apteczki, kuchni, stołów, uczt, biesiad, trunków i pijatyki; łóżek, pościeli, ogrodów, powozów i koni; błaznów, karłów, wszelkich zwyczajów dworskich i różnych obyczajowych szczegółów.
Marcin Bielski – Kronika Polska 1597

Kroniki polskie zostały wydane w opracowaniu syna Bielskiego, na podstawie jego wcześniej opublikowanych Kronik wszystkiego świata dzieła czytanego i wydawanego trzykrotnie w Rzeczpospolitej XVI w., przekładanego także na inne języki. Bielski wywarł wielki wpływ na kształt staropolskiej myśli historycznej, współtworzył wizję dziejów Polski jako połączenia historii świętej z historią świecką.
Maria Konopnicka - Moja książeczka

Wiersze Marii Konopnickiej są uwielbiane przez dzieci od wielu pokoleń. Poetka zapoznaje najmłodszych czytelników z otaczającym ich światem: przybliża im piękno przyrody, oprowadza po lesie i ogrodzie. Poprzez zabawę uczy szacunku, odpowiedzialności i empatii. Wprowadza w dziecięcy świat marzeń i tajemnic.
Maria Konopnicka - Nowe Latko

Konopnicka Maria z domu Wasiłowskich, pseud. Jan Sawa, urodziła się 23 V 1842 r. w Suwałkach. Była poetką, nowelistką, krytykiem literackim, tłumaczką, autorką utworów dla dzieci.