
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
Szymon Nowak – Lekarz z Auschwitz

5 lutego Józef Bellert wraz z grupą ponad trzydziestu krakowskich lekarzy i pielęgniarek wyjeżdża do Oświęcimia. Przez osiem miesięcy prowadzi prawdopodobnie największy szpital polowy w Europie. Mimo braku kanalizacji, wody jedzenia i leków niesie pomoc medyczną wyzwolonym więźniom.
Marcin Ludwicki – Płonące pustkowie

Pozbawione mieszkańców miasto widmo zostało skazane na zagładę. Specjalne oddziały niemieckie niszczyły je metodycznie, kwartał po kwartale. Po ich przejściu w milczących ruinach poza zdziczałymi kotami nie było już nikogo.
Grzegorz Majchrzak - Tajemnice stanu wojennego

Wielkie ucieczki przywódców Solidarności, podziemna telewizja i nielegalne radio antykomunistyczne, puste półki, milczące telefony i konferencje prasowe Urbana, dramatyczne losy internowanych i napisy na murach „Wrona orła nie pokona” i „Junta juje”. Ile pamiętamy ze stanu wojennego?
Jacek Kowalski - Średniowiecze. Obalanie mitów - podręcznik bojowy

„To średniowiecze!” – wykrzykują wciąż lewicowi politycy i publicyści – „Nie ma powrotu do czasów, kiedy uczono, że Ziemia jest płaska!”.
Widmo średniowiecza wciąż krąży po Europie jako ulubiony „chłopiec do bicia” katolickiej konserwy.
A my nie chcemy wcale bronić średniowiecza. Ono broni się samo, jak róża w zimowym ogrodzie. Ma swoje kolce, ale ma też swoje piękno. Wszystkie „oświecone” mity o średniowieczu więcej mówią o naszej współczesności, niż o nim samym. I jak wszystkie zabobony dają się łatwo wyjaśnić historycznie i racjonalnie
Richard Turrin – Koniec gotówki Cyfrowy Juan: Nowy globalny system walutowy?

Chińska waluta cyfrowa – planowana i wdrażana od wielu lat. Kraj za Wielkim Murem stał się praktycznie bezgotówkowy.
Teresa Kowalik, Przemysław Słowiński - Królewski dar. Co Polska dała światu. Wynalazcy - odkrywcy - badacze

René Fülöp-Miller - Rasputin. Demon i kobiety

Rozpustnik, pielgrzym, wędrowiec. Święty mędrzec, cudotwórca, odkupiciel. Doradca i przyjaciel cara – polityk i cham, nawiedzony i seksoholik. Ukochany i znienawidzony. Największy celebryta Rosji na przełomie XIX i XX wieku.
Książka ukazuje postać Rasputina w wielu wymiarach. Poznajemy dzięki niej także życie duchowe i polityczne upadającej Rosji. Autor opierał się na licznych źródłach, próbując rozpoznać te sfałszowane, stworzone i podrzucone przez służby carskie, a potem też fałszywki sowieckie. Nie ocenia jednoznacznie swojego bohatera, ale próbuje go oddemonizować.
Jak różnie oceniali postać Rasputina nawet mu współcześni, pokazuje zamieszczony jako dodatek tekst A.F. Ossendowskiego z jego zbioru felietonów podróżniczych. Autor spotkał osobiście Rasputina, którego postać próbuje rzetelnie opisać czytelnikowi.
Red. Sebastian Warlikowski – Kołyma. Polacy w sowieckich łagrach

Książka zawiera w większości nigdy nie publikowane drukiem relacje tych, którzy przeżyli białe piekło sowieckich łagrów dalekiej północy. Ze wzruszeniem spisywaliśmy tekst ze starych maszynopisów i odręcznie pisanych świadectw. Publikujemy także reprodukcje listów, pamiątek i dokumentów, które pozostały w archiwach.
Ireneusz P. Piotrzkowicz – Geopolityka. Polska w grze mocarstw

Geopolityczne scenariusze dla Polski: opcja unijna czy raczej oparcie o państwa morskie i opcja proamerykańska? Jak się ma Nowy Jedwabny Szlak do sprawy polskiej? A może po cichu znikamy ze sceny historii?
Jarosław Wróblewski – Rotmistrz

Postać Witolda Pileckiego jest fascynująca i barwna. To waleczny kawalerzysta, kochający mąż i ojciec, pracowity ziemianin budujący lokalną społeczność, urodzony konspirator i ochotnik do KL Auschwitz, który niejednokrotnie ocierał się o śmierć, aby wykonać powierzoną mu misję.
To również żołnierz Powstania Warszawskiego i więzień komunistycznej katowni na Rakowieckiej. Rysownik, malarz i poeta...
Jedyny i niepowtarzalny.
Piotr Plebaniak - Drogi wędrownych doradców. Maksymy i sentencje twórców chińskiej cywilizacji

Dwa i pół tysiąca lat temu, w czasach nieustannych wojen i wszechogarniającego chaosu, wędrowni doradcy, tacy jak Sun Zi i Konfucjusz, odwiedzali dwory wojujących władców proponując swoje usługi. Sławę przyniosło im stworzenie wzorca państwa, który po latach stał się inspiracją między innymi dla władców Prus – najprężniejszego organizmu XIX-wiecznej Europy.
Słynne sentencje i maksymy wędrownych doradców opowiadają o ludziach, którzy stworzyli fundament chińskiej cywilizacji: o ich rewolucyjnych pomysłach i dumnie zrealizowanych dziełach.
Leszek Sykulski - Geopolityka a bezpieczeństwo Polski

Gdzie tak naprawdę leży Polska? Jakie są jej naturalne granice? Czy geografia to nasze przekleństwo?