
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia AUTOGRAF
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu AUTOGRAF
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna
- Mój Niedzielny Mszalik
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
Artur Dmochowski, Mariusz Pilis - List z Polski

List z Polski to w pierwszej kolejności film, który został wyprodukowany dla holenderskiej telewizji. Jako pierwszy zadawał niewygodne pytania odnośnie katastrofy smoleńskiej. Jednocześnie narodził się pomysł napisania książki, która stanowiłaby pełną transkrypcję wywiadów, jakie zostały udzielone na potrzeby filmu.
Arthur Ransome - Jaskółki i Amazonki

Rodzeństwo Walkerów - John, Susan i Titty i Roger - spędza wakacje nad jeziorem. Małą żaglówką nazwaną "Jaskółką" postanawiają dotrzeć na Wyspę Dzikiego Kota. Tam, za zgodą rodziców, zamieszkują. Pod gołym niebem rozbijają obóz, łowią ryby, pływają po czystych wodach jeziora. Pewnego dnia ich spokój zakłóca widok innej żaglówki. To "Amazonka", na której pod piracką banderą zbliżają się siostry Nancy i Peggy Blackett. Jaskółki i Amazonki postanawiają wkroczyć na wojenną ścieżkę, co staje się początkiem niesamowitych przygód i zadziwiających odkryć.
Jaskółki i Amazonki to klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej. Książka osiągnęła niezwykłą popularność, doczekała się też kilku adaptacji filmowych.
Arthur Conan Doyle - Sherlock Holmes. Tom 3

Trzeci tom znakomitych przygód detektywistycznych.
Arthur Conan Doyle, pod naciskiem czytelników, przywraca słynnego detektywa do życia. Z opowiadania Pusty dom dowiadujemy się, że Holmes tak naprawdę nie spadł do wodospadu Reichenbach, gdyż wykorzystał swoje nieprzeciętne umiejętności w zakresie sztuki walki zwanej baritsu i zrzucił w otchłań profesora Moriarty'ego. Detektyw postanawia wykorzystać fakt, że wszyscy myślą, że on również wpadł w otchłań alpejskiego wodospadu, i z ukrycia wyłapać pozostałych zbrodniarzy z szajki Moriarty'ego. Pierwszym zadaniem jakie sobie wyznacza, jest schwytanie pułkownika Morana, bliskiego współpracownika profesora, który poza jego bratem Mycroftem jako jedyny wiedział, że detektyw żyje... W pozostałych opowiadaniach tomu Sherlock Holmes rozwiązuje zagmatwane sprawy kryminalne, wykorzystując swoje słynne metody dedukcji.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Wędrówka w świat

Opowieść o egzotycznych odległych krainach i morskich wyprawach.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Szkarłatny kwiat kamelii

Szkarłatny kwiat kamelii – jedno z pierwszych świadectw fascynacji Krajem Kwitnącej Wiśni. Pisane z perspektywy podróżnika z początków XX wieku, poznającego egzotyczną krainę i obcą kulturę, pozostają aktualne do dziś w przedstawieniu tych zjawisk i elementów, które interesując także współczesnego czytelnika.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Skarb Wysp Andamańskich

Wędrówka przez niebezpieczną dżunglę, skłócone ze sobą plemiona, polowanie na tropikalne zwierzęta, poszukiwanie podziemnych jaskiń i oczywiście skarbu - wszystko to sprawia, że od tej powieści Ossendowskiego wprost nie można się oderwać.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Nieznanym szlakiem

Przesycone egzotyką i atmosferą dalekich krajów niezwykłe opowieści niepokornego podróżnika Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego.
Antoni Ferdynand Ossendowski – Mocni ludzie

Ujmująca powieść wielkiego pisarza i podróżnika! Rosyjski zaborca bezlitośnie traktował wszystkie przejawy polskich buntów i woli niepodległości. Metodą walki z przeciwnikami cara była zsyłka na Syberię. Była to kara dotkliwa, bowiem tęsknota za krajem i najbliższymi rozrywała serce. Jednak czy życie Polaków na wygnaniu oznaczało jedynie udrękę i pewną śmierć?
Antoni Ferdynand Ossendowski – Lenin

Lenin Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego – jedna z pierwszych polskich powieści biograficznych – ma wiele odsłon. To historia życia człowieka, który sam siebie przygotował do roli przywódcy tłumu i realizacji okrutnego celu. Opowieść o wodzu potrafiącym manipulować zarówno swoimi bezkrytycznymi zwolennikami, jak i najbardziej zagorzałymi przeciwnikami. To także relacja z działań tyrana przedkładającego rewolucję nad jakiekolwiek kompromisy polityczne. Narastająca fala „czerwonego terroru” dotykała zwykłych ludzi, którzy próbowali radzić sobie w obliczu spowodowanego rządami bolszewików upadku kraju, gdy bieda, ludzka niesprawiedliwość i bezprawie były jeszcze gorsze niż w najbardziej ponurych okresach caratu.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Najwyższy lot

Zbiór opowiadań rozgrywających się w czasie wojny polsko-bolszewickiej w 1920 roku.
Bohaterami opowiadań składających się na tę książkę są żołnierze mężnie walczący w obronie Ojczyzny. Ich historie upamiętniają bohaterskie czyny tysięcy młodych Polaków poległych w walce z bolszewikami.
Antoni Ferdynand Ossendowski - Czao-Ra. Opowieść północna

Czao Ra. Opowieść północna to piękna historia o sile przyjaźni człowieka i psa, a także o trudach ludzi Północy zmagających się z surową zimą, która trwa tam przez osiem miesięcy w roku.
Antoni F. Ossendowski - Słoń Birara

Słoń Birara to piękna opowieść o prawdziwej przyjaźni nieustraszonego chłopca i oddanego słonia. Z pewnością lektura tej książki stanie się zapierającą dech w piersiach przygodą!