
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Yuval Noah Harari. Grabarz człowieczeństwa
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Modlitewnik Te Deum Laudamus
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium AUTOGRAF
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
Życie i śmierć dla Narodu! Antologia myśli narodowo-radykalnej z lat trzydziestych XX wieku EBOOK

E-book dostępny w formacie PDF.
Obóz Narodowo Radykalny znany jest przeciętnemu polskiemu inteligentowi tylko na podstawie jednego zdania Czesława Miłosza: „Jest ONR-u spadkobiercą partia”, zdania z całej twórczości noblisty bodaj najczęściej cytowanego i, powiedzmy to, najmniej sensownego. Czym był rzeczywiście ONR, co głosił, jak działał? Tego nikt nie wie. Publikacja panów Arkadiusza Mellera i Patryka Tomaszewskiego zapełnia lukę w naszej pamięci w sposób najlepszy z możliwych – po prostu udostępniając źródła.
Rafał A. Ziemkiewicz
Zygmunt Szendzielarz ,, Łupaszka"

Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Zygmunt Maria Przetakiewicz - Spowiedź grzesznika z PAX-u, Solidarności i Andersena

Spowiedź grzesznika ukazuje trzy ważne okresy w życiu autora: działalność w PAX-ie, następnie w NSZZ „Solidarność” (głównie w USA i Kanadzie) oraz rozwój kariery w latach 1990–2003 po powrocie do ojczyzny.
Zygmunt Latoszyński - Polsko, Ojczyzno ma. Czy to jest Polska, o którą walczyliśmy?

Książka oparta jest na wspomnieniach autora z okresu działalności niepodległościowej, począwszy od harcerskich „Szarych Szeregów – Zawiszacy”, Obwód „Bażant” Armii Krajowej, od 14 roku życia, a następnie od 1945 roku w Narodowych Siłach Zbrojnych. Wspomnieniami objęty jest czas aresztowania, śledztwa i więzienia, a po jego opuszczeniu, inwigilowania i prowokacji przez UB-owskie służby okupacyjnej władzy komunistycznej do 1989 roku.
Zygmunt Kwiatkowski - Życie między pustyniami. Mar Musa Al Habashi

Autor zaprasza nas na pielgrzymkę do starożytnego klasztoru Mar Musa, który niedawno został przywrócony do życia przez włoskiego jezuitę o. Paolo Dall’Oglio.
Zygmunt Gloger – Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni

Reprint oryginału z 1900 r. Wartościowy dokument dla etnografa, źródło informacji o bogatej polskiej kulturze ludowej: zwyczajach, obyczajach i obrzędach z podziałem na pory roku. Dodatkowym atrybutem pozycji jest 40 rycin Andriolliego zawartych w tekście
Zygmunt Gloger - Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce

Książka opatrzona jest dwustronicowym wstępem napisanym przez autora. Tom pierwszy zawiera 383 strony. Tom drugi to tylko 192 strony, ponieważ śmierć autora zatrzymała pracę przy encyklopedii na literze "L". Oba tomy wydane są w jednym woluminie.
Zygmunt Gizella – Uparty Tadzio, kowal swego losu

Kresowa literatura, wspomnieniowa i fabularna, opiera się głównie na tekstach powstających w kręgach ziemiaństwa i arystokracji. Niewiele jest utworów pisanych z perspektywy ludzi o skromniejszym pochodzeniu. Powieść Zygmunta Gizelli wypełnia częściowo tę lukę.
Zygmunt Czartoryski - O stylu krajowym w budownictwie wiejskiem

Zygmunt Czartoryski - „O stylu krajowym w budownictwie wiejskiem” - książka wydana w Poznaniu w 1896 roku. Podstawowe dzieło, obok Krótkiej nauki budowania dworów, przypisywanej Opalińskiemu, nawołujące do poszukiwania narodowego stylu.
Zuzanna Szydłowska, Elżbieta Draczyńska – Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin i 45. rocznica śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych.
Zofia Zamoyska – Rady dla córki

Rady dla córki Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej to zbiór mądrych wskazówek dobrego życia i wychowania, w swej treści daleko odbiegający od stereotypowego wyobrażenia życia pięknej damy z arystokratycznego środowiska. Ofiarowana córce, przekazywana w rodzinie także następnym pokoleniom, niewielka książeczka po dziś dzień pozostaje uniwersalnym i aktualnym zbiorem wskazówek właściwego postępowania, pokazując na czym polega prawdziwy geniusz kobiety oraz jej rola w świecie i w rodzinie.
Zofia Reklewska-Braun - Jak to naprawdę było? Lata 1980-te widziane oczyma żony i matki

Siadam przed komputerem, w naszym amerykańskim domu, w miejscowości Getzville, w stanie Nowy Jork, zimą, na początku roku 2012, by zapisać moje wspomnienia z tamtego tak ciemnego dziesięciolecia w Polsce. Od czego tu zacząć?
Zamykam oczy i pozwalam sobie na luksus przywołania w pamięci różnych, pozornie nic nie znaczących obrazów z naszego życia tam, „przed potopem”. Po 27 latach życia w Ameryce wydają mi się baśnią z tysiąca i jednej nocy...