
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył AUTOGRAF
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Zwierzęta naszych lasów

Publikacja prezentuje 14 najciekawszych gatunków ssaków żyjących w naszych lasach. Oprócz wyczerpujących informacji, z których dowiedzieć się można, gdzie zwierzęta mieszkają, co jedzą, jak liczne mają potomstwo i jak długo żyją, w zeszycie znajdują się efektowne duże rysunki prezentujące zarówno dorosłe zwierzęta, jak i ich dzieci.
Zuzanna Szydłowska, Elżbieta Draczyńska – Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin i 45. rocznica śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych.
Zofia Zamoyska – Rady dla córki

Rady dla córki Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej to zbiór mądrych wskazówek dobrego życia i wychowania, w swej treści daleko odbiegający od stereotypowego wyobrażenia życia pięknej damy z arystokratycznego środowiska. Ofiarowana córce, przekazywana w rodzinie także następnym pokoleniom, niewielka książeczka po dziś dzień pozostaje uniwersalnym i aktualnym zbiorem wskazówek właściwego postępowania, pokazując na czym polega prawdziwy geniusz kobiety oraz jej rola w świecie i w rodzinie.
Zofia Wojtkowska - Wiek ambasadora. Opowieść o życiu Edwarda Raczyńskiego

Bywają ludzie, którzy są świadkami historii. Bywają tacy, którzy się kreują na jej twórców. I są w końcu ci nieliczni, którzy historię tworzą, sami pozostając w cieniu. Edward Raczyński, dyplomata, prezydent na uchodźstwie, poeta i wizjoner należał do tej ostatniej, tak rzadkiej grupy ludzi.
Zofia Wiśniewska – Tajemnice zdrowego odżywiania

Kto z nas nie lubi dobrze, a przy tym zdrowo zjeść?
Oto publikacja zawierająca nie tylko przepisy na pożywne i zdrowe potrawy, ale także wiele praktycznych i cennych rad, które pomogą Państwu i Państwa bliskim odpowiednio dobrać produkty żywieniowe, by polepszyć Wasze zdrowie.
Zofia Reklewska-Braun - Jak to naprawdę było? Lata 1980-te widziane oczyma żony i matki

Siadam przed komputerem, w naszym amerykańskim domu, w miejscowości Getzville, w stanie Nowy Jork, zimą, na początku roku 2012, by zapisać moje wspomnienia z tamtego tak ciemnego dziesięciolecia w Polsce. Od czego tu zacząć?
Zamykam oczy i pozwalam sobie na luksus przywołania w pamięci różnych, pozornie nic nie znaczących obrazów z naszego życia tam, „przed potopem”. Po 27 latach życia w Ameryce wydają mi się baśnią z tysiąca i jednej nocy...
Zofia Kossak – Z miłości

Książka „Z miłości. Opowieść o św. Stanisławie Kostce” Zofii Kossak jest piękną, fabularyzowaną opowieścią dla młodzieży ukazującą niezwykłe losy najmłodszego polskiego świętego i patrona młodzieży polskiej. Autorką książki jest Zofia Kossak, wybitna polska powieściopisarka katolicka, znana ze znakomitych książek historycznych (m.in. Pożoga, Krzyżowcy, Dziedzictwo).
Zofia Kossak – Trembowla

Wydarzenia opisywane w książce przenoszą czytelnika do wieku XVII, do czasów panowania Jana III Sobieskiego. W latach 1672-1676 miała miejsca wojna polsko-turecka, w czasie której Turcy dwukrotnie (latem i jesienią 1675) oblegali kresową twierdzę – Trembowlę.
Zofia Kossak – Szukajcie przyjaciół. Laska Jakubowa

Szukajcie przyjaciół i Laska Jakubowa to opowieści o dwóch ostatnich przed II wojną światową zlotach harcerskich: w roku 1933 w Gödöllő na Węgrzech i w roku 1937 w Vogelensang w Holandii. Zofia Kossak uczestnicząc w obu tych spotkaniach, doskonale opisała te jedyne w swoim rodzaju i chyba już niepowtarzalne w dziejach skautingu wydarzenia.
Zofia Kossak – Szaleńcy Boży + CD (opr. twarda)

Szaleńcy Boży to zbiór 16 opowiadań o postaciach świętych opartych na motywach wyrosłych z wielowiekowej tradycji. Zofia Kossak barwnie i z dużą wrażliwością rozwija stare podania, przypowieści i legendy, nadając im piękną literacką formę.
Zofia Kossak – Pątniczym szlakiem. Wrażenia z podróży do Ziemi Świętej

Pątniczym szlakiem najwybitniejszej polskiej pisarki katolickiej – Zofii Kossak jest relacją z pielgrzymki do Ziemi Świętej w 1933 r. Wielka erudycja Autorki oraz jej znakomita wiedza biblijna i historyczna pozwoliły stworzyć relację niezwykle ciekawą, nie pozbawioną także elementów humorystycznych.
Zofia Kossak – Ognisty wóz

Na kartach książki Zofii Kossak „Ognisty wóz” odnajdujemy historie o cudach, o niezwykłej ingerencji Bożej Opatrzności w zwyczajną ludzką codzienność. Autorka przenosi nas do świata Starego Testamentu (opowiadania: „Widzę Go!” i „Ognisty wóz”); rodzącego się chrześcijaństwa („Mędrcy świata”, „Słupnik i kusiciel”) i okupacyjnej rzeczywistości („Naglące wołanie”, „Noc i świt”). Jest to dopiero drugie wydanie książki, wzbogacone o opowiadanie „Zmartwychwstał prawdziwie”, które ze względu na ingerencję cenzury nigdy wcześniej nie było publikowane.