
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Praca zbiorowa - Encyklopedia Antykultury
- Mój Niedzielny Mszalik (-20%)
- Andrzej Łobaczewski - Ponerologia polityczna. Nauka o naturze zła w adaptacji do zagadnień politycznych
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Piotr Witt - Kroniki paryskie drugie
- Jadwiga Zamoyska – O pracy
- Benjamin Abelow - Jak Zachód wywołał wojnę na Ukrainie
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
Zofia Kossak – Szukajcie przyjaciół. Laska Jakubowa

Szukajcie przyjaciół i Laska Jakubowa to opowieści o dwóch ostatnich przed II wojną światową zlotach harcerskich: w roku 1933 w Gödöllő na Węgrzech i w roku 1937 w Vogelensang w Holandii. Zofia Kossak uczestnicząc w obu tych spotkaniach, doskonale opisała te jedyne w swoim rodzaju i chyba już niepowtarzalne w dziejach skautingu wydarzenia.
Zofia Kossak – Trembowla

Wydarzenia opisywane w książce przenoszą czytelnika do wieku XVII, do czasów panowania Jana III Sobieskiego. W latach 1672-1676 miała miejsca wojna polsko-turecka, w czasie której Turcy dwukrotnie (latem i jesienią 1675) oblegali kresową twierdzę – Trembowlę.
Zofia Kossak – Z miłości

Książka „Z miłości. Opowieść o św. Stanisławie Kostce” Zofii Kossak jest piękną, fabularyzowaną opowieścią dla młodzieży ukazującą niezwykłe losy najmłodszego polskiego świętego i patrona młodzieży polskiej. Autorką książki jest Zofia Kossak, wybitna polska powieściopisarka katolicka, znana ze znakomitych książek historycznych (m.in. Pożoga, Krzyżowcy, Dziedzictwo).
Zofia Kossak – Złota wolność

Historycznym tłem powieści są dzieje Rzeczypospolitej w kluczowym dla jej dalszych losów okresie, gdy na obliczu środkowoeuropejskiej potęgi z początków XVII wieku widać już rysy, które niebawem będą skutkowały rozpadem z takim trudem budowanych więzi narodowych.
Zofia Zamoyska – Rady dla córki

Rady dla córki Zofii z Czartoryskich Zamoyskiej to zbiór mądrych wskazówek dobrego życia i wychowania, w swej treści daleko odbiegający od stereotypowego wyobrażenia życia pięknej damy z arystokratycznego środowiska. Ofiarowana córce, przekazywana w rodzinie także następnym pokoleniom, niewielka książeczka po dziś dzień pozostaje uniwersalnym i aktualnym zbiorem wskazówek właściwego postępowania, pokazując na czym polega prawdziwy geniusz kobiety oraz jej rola w świecie i w rodzinie.
Zygmunt Czartoryski - O stylu krajowym w budownictwie wiejskiem

Zygmunt Czartoryski - „O stylu krajowym w budownictwie wiejskiem” - książka wydana w Poznaniu w 1896 roku. Podstawowe dzieło, obok Krótkiej nauki budowania dworów, przypisywanej Opalińskiemu, nawołujące do poszukiwania narodowego stylu.
Zygmunt Gizella – Uparty Tadzio, kowal swego losu

Kresowa literatura, wspomnieniowa i fabularna, opiera się głównie na tekstach powstających w kręgach ziemiaństwa i arystokracji. Niewiele jest utworów pisanych z perspektywy ludzi o skromniejszym pochodzeniu. Powieść Zygmunta Gizelli wypełnia częściowo tę lukę.
Zygmunt Gloger - Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce

Książka opatrzona jest dwustronicowym wstępem napisanym przez autora. Tom pierwszy zawiera 383 strony. Tom drugi to tylko 192 strony, ponieważ śmierć autora zatrzymała pracę przy encyklopedii na literze "L". Oba tomy wydane są w jednym woluminie.
Zygmunt Gloger – Rok polski w życiu, tradycyi i pieśni

Reprint oryginału z 1900 r. Wartościowy dokument dla etnografa, źródło informacji o bogatej polskiej kulturze ludowej: zwyczajach, obyczajach i obrzędach z podziałem na pory roku. Dodatkowym atrybutem pozycji jest 40 rycin Andriolliego zawartych w tekście
Zygmunt Kwiatkowski - Życie między pustyniami. Mar Musa Al Habashi

Autor zaprasza nas na pielgrzymkę do starożytnego klasztoru Mar Musa, który niedawno został przywrócony do życia przez włoskiego jezuitę o. Paolo Dall’Oglio.
Zygmunt Latoszyński - Polsko, Ojczyzno ma. Czy to jest Polska, o którą walczyliśmy?

Książka oparta jest na wspomnieniach autora z okresu działalności niepodległościowej, począwszy od harcerskich „Szarych Szeregów – Zawiszacy”, Obwód „Bażant” Armii Krajowej, od 14 roku życia, a następnie od 1945 roku w Narodowych Siłach Zbrojnych. Wspomnieniami objęty jest czas aresztowania, śledztwa i więzienia, a po jego opuszczeniu, inwigilowania i prowokacji przez UB-owskie służby okupacyjnej władzy komunistycznej do 1989 roku.
Zygmunt Maria Przetakiewicz - Spowiedź grzesznika z PAX-u, Solidarności i Andersena

Spowiedź grzesznika ukazuje trzy ważne okresy w życiu autora: działalność w PAX-ie, następnie w NSZZ „Solidarność” (głównie w USA i Kanadzie) oraz rozwój kariery w latach 1990–2003 po powrocie do ojczyzny.