
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd AUTOGRAF
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
Kazimierz Dopierała – Księga papieży

Księga papieży, owoc wielu lat pracy prof. Kazimierza Dopierały, stanowi monumentalne opracowanie biogramów papieży. Przybliża czytelnikowi problemy historii papiestwa i Kościoła katolickiego, a także uświadamia rolę kulturową i cywilizacyjną, jaką on odgrywał i odgrywa we współczesnym świecie.
Róża Makarewiczowa – Praktyczna Kuchnia

Wznowienie na podstawie oryginału z 1910 roku. Prawie 1100 przepisów dań i porad , umożliwiających umiejętne prowadzenie kuchni smacznej i taniej, wedle zasad na długoletnim doświadczeniu opartym. Jak autorka pisze "same przepisy i tu jak wszędzie pozostaną martwą literą, którą ożywić i należycie zastosować tylko dobra i energiczna gospodyni potrafi".
Paweł Wieczorkiewicz - Łańcuch śmierci. Czystka w Armii Czerwonej 1937–1939

Profesor Wieczorkiewicz przedstawia genezę, przebieg i skutki „bitwy z własną armią”, jaka dokonała się w szeregach Armii Czerwonej w latach 1937–1939. Wielka czystka odmieniła oblicze korpusu oficerskiego i całkowicie podporządkowała wojsko Stalinowi. Skala terroru była ogromna.
Izabela Czartoryska - Myśli różne o zakładaniu ogrodów

Każdy, kto marzy o własnym ogrodzie, szuka doskonałych wzorów do naśladowania. Prostoty bliskiej natury.
Kazimierz Bartoszewicz - Dzieje Insurekcji Kościuszkowskiej 1794 r.

K. Bartoszewicz omówił w swojej publikacji nie tylko przebieg kolejnych bitew podczas Powstania Kościuszkowskiego, ale również załączył do każdej bitwy kolorową rozkładaną mapę. Dodatkowym atutem książki jest szerokie tło historyczne opisywanych wydarzeń.
Jan Sas Zubrzycki - Cieślictwo polskie

Wzory sztuki ciesielskiej wywodzące się ze sztuki ludowej. Plany, rzuty, zjęcia, przykłady mieczowań, odrzwia i drzwi staropolskie, wiązania, bramy, stropy drewniane, słupy z mieczowaniem, zdjęcia domów wiejskich i dworów, dachów, szczytnic, okien i okienek. Obiekty przedstawione na zdjęciach w większości już nie istnieją.
Zygmunt Gloger - Budownictwo drzewne i wyroby z drzewa w dawnej Polsce

Książka opatrzona jest dwustronicowym wstępem napisanym przez autora. Tom pierwszy zawiera 383 strony. Tom drugi to tylko 192 strony, ponieważ śmierć autora zatrzymała pracę przy encyklopedii na literze "L". Oba tomy wydane są w jednym woluminie.
Praca zbiorowa - Warszawa '44

Album składa się z ponad 100 fotografii, z których duża część nigdy wcześniej w tej formie nie była publikowana. Konsultacją historyczną zajął się zaś prof. Andrzej Krzysztof Kunert. Zaletą woluminu jest duży format, dzięki czemu zamieszczone w nim zdjęcia (znane i nieznane) są wielkie i starannie opisane.
Zawarte w nim materiały podzielono na części: miasto, ludzie, początek, akcja, koniec. Jest to świadectwo dramatyzmu, heroizmu i tragizmu – ale bez nadmiernego epatowania tymi cechami ówczesnych wydarzeń. Książka jest rzetelna historycznie i edytorsko, opracowując układ graficzny tomu zastosowano wprawdzie współczesną makieta, ale nie jest ona wymyślna czy udziwniona.
Patronat nad publikacją sprawował Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Lech Kaczyński, który opatrzył też album autorską dedykacją.
Józef Mackiewicz, Barbara Toporska - Wielka Niewiadoma. Listy do i od różnych osób TOM 35

Kolejny tom, 35 Dzieł, to listy do i od różnych osób obejmuje lata 1938-1970. Wśród korespondentów mamy: F. A. Ossendowskiego, Karola Zbyszewskiego, Kazimierza Wierzyńskiego, czy gen. Władysława Andersa i Czesława Miłosza oraz wielu innych. Na końcu tomu znajduje się zapis odczytu Mackiewicza zatytułowany Wielka niewiadoma poświęcony jego rozumieniu literatury.
Józef Mackiewicz, Barbara Toporska Michał K. Pawlikowski - Listy TOM 34

Opublikowana korespondencja dwóch przyjaciół obejmuje lata 1951-1971, czyli do śmierci Michała Pawlikowskiego. Z listów dowiadujemy się wielu cennych informacji o życiu i poglądach Józefa Mackiewicza, który w wielu miejscach informuje przyjaciela o swoich przygodach wydawniczych, problemach z tym związanych oraz kłopotach finansowych komentując również w wielu miejscach sytuację polityczną w Polsce i na świecie.
Pisane piękną polszczyzną listy zawierają przypisy pozwalające na zrozumienie kontekstu wydarzeń, na końcu znajduje się bardzo obszerny indeks nazwisk.
Edward Gibbon – Zmierzch cesarstwa rzymskiego Tom 1 i 2

Nie bez powodu tytuł ten często nazywany jest książką historyczną wszechczasów. Niewiele jest prac napisanych przez badaczy, które krążą zarówno w powszechnym, jak i naukowym obiegu przez blisko 250 lat. I nie chodzi tu o traktat filozoficzny, a pracę historyczną! Taką pozycją jest monumentalne dzieło Edwarda Gibbona traktująca o schyłku i upadku cesarstwa rzymskiego.
Nikodim P. Kondakow – Ikony Historia i teologia

Fascynująca wyprawa w tajemniczy i mroczny świat bizantyjskich ikon: tam, gdzie sztuka spotyka się z teologią, a religia z polityką.