
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia
- G. K. Chesterton - Święty Tomasz z Akwinu
- Stanisław Krajski - Masoneria polska 2022. Polska w kleszczach masonerii
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Wojciech Sumliński - (Nie)nasza wojna AUTOGRAF
- Adam Wielomski - Zabójcy Zachodu
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Sławomir Cenckiewicz - Agentura
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor. Tom 2. Nauka i technologia.
- Piotr Szlachtowicz - Pandemia cenzury
Anne Bernet – Monika Matka św. Augustyna

Barwna i poruszająca opowieść o jednej z najsłynniejszych chrześcijańskich świętych matek, dzięki której Kościół do dziś może czerpać z mądrości św. Augustyna.
Anne Bernet - Papież Grzegorz Wielki. Pontyfikat w czasach zarazy

Grzegorz, ostatni Rzymianin, podjął się długofalowych, organicznych reform, które ostatecznie ocaliły nie tylko katolicyzm i Kościół, ale także – w dłuższej perspektywie – spuściznę starożytności i kiełkującą wówczas cywilizację łacińską, której jest niezaprzeczalnym współtwórcą. W obecnych czasach, kiedy nadużywanie patetycznych określeń powoduje, co zrozumiałe, ich dewaluację, warto uzmysłowić sobie, dlaczego właśnie Grzegorz jako jeden z nielicznych bohaterów minionych wieków otrzymał od historii przydomek „Wielki”. Książka znanej historyk Anne Bernet z pewnością się temu przysłuży.
Anna Wolff-Powęska, Eberhard Schulz - Przestrzeń i polityka. Z dziejów niemieckiej myśli politycznej

Anna Wojciuk - Imperia wiedzy. Edukacja i nauka jako czynniki siły państw na arenie międzynarodowej

Anna Wojciuk odpowiada na pytanie, w jaki sposób edukacja i nauka budują dziś siłę państw, a także analizuje zmiany ładu międzynarodowego, które prowadzą do narodzin tytułowych imperiów wiedzy. Praca zawiera wiele przykładów historycznych i współczesnych, ilustrujących rozmaite strategie, które przyniosły państwom sukces, a także pokazuje przykłady krajów, które zaniedbawszy te dziedziny, straciły we wszystkich wymiarach. Imperia wiedzy... to praca dla każdego, kogo ciekawi strategiczne myślenie o państwie w XXI wieku.
Anna Whitelock – Maria Tudor Pierwsza królowa Anglii

Nowa biografia pierwszej kobiety na tronie Anglii, zwanej przez swoich protestanckich oponentów Krwawą Mary. Podczas rządów królowa próbowała związać Anglię z Hiszpanią i naprawić relacje z Kościołem katolickim po zerwaniu ich ze Stolicą Apostolską przez Henryka VIII. Anna Whitelock przedstawiła ją jako zaradną władczynię kierującą państwem w okresie niepokojów i kryzysów nie tylko wewnętrznych, lecz także w polityce zagranicznej.
Anna Wasiukiewicz - Psychologia jak religia, religia jak psychologia

Książka odsłania prawdziwą twarz psychologii, której metody niejednokrotnie przypominają praktyki religijne, a równocześnie są od wiary i modlitwy mniej skuteczne. Autorka przestrzega przed bezkrytycznym przyjmowaniem za naukowe tez, które nigdy nie opierały się o uczciwe badania naukowe, a co więcej tworzone były przez osoby, które co najmniej kwestionowały główne prawdy wiary.
Anna Szczepańska-Dudziak - "Szczecin czechosłowackim oknem na morza i oceany" Szczecin w stosunkach polsko-czechosłowackich 1945-1989

Zainteresowanie Czechosłowacji położonym u ujścia Odry Szczecinem, sięgające czasów dwudziestolecia międzywojennego, pozostało aktualne także po zakończeniu II wojny światowej.
Anna Sewell - Kary Klejnot

Bohaterem książki jest koń Kary Klejnot, który opowiada o swoich losach. Beztroski źrebak z białą gwiazdą na czole wyrasta na pięknego rumaka. Z biegiem lat trafia do kolejnych właścicieli, poznaje inne konie i ich historie. Spotyka się z różnym traktowaniem, od dobroci i troskliwości po bezmyślność i okrucieństwo. Uświadamia sobie, jak bardzo jego życie jest uzależnione od człowieka, od jego czułej opieki i zrozumienia potrzeb zwierzęcia.
Anna Pawełczyńska - Ścieżkami nadziei

Publikacja Ścieżkami nadziei jest ściśle związana z profesor książką Anny Pawełczyńskiej O istocie tożsamości narodowej – Polacy wobec zagrożeń. Zawiera ona rozwinięcie myśli o znaczeniu prawego sumienia dla przeciwstawienia się złu, dla doskonalenia siebie, Polski i świata. W sposób przystępny wskazuje podstawowe elementy i warunki społeczne pomagające kształtować dobre, prawe sumienie, a jednocześnie ostrzega przed pułapkami, które będą tę pracę utrudniać.
Anna Pawełczyńska - O istocie narodowej tożsamości

Powyższa publikacja stanowi zbiór studiów czy esejów, z których praktycznie każdy może być czytany oddzielnie. Nicią przewodnią wiążącą je w całość jest troska o dobro ojczyzny i dobro Polaków jako narodu, który niejedno przeszedł i wycierpiał w swej trudnej historii. (...) Pisząc obszernie o mozolnym budowaniu poprzez dzieje narodowej tożsamości, Autorka wskazała na kilka konstytutywnych cech tego ważnego czynnika życia narodu.
Anna Pawełczyńska - Koniec Kresowego Świata

Dwutomowa praca profesor Anny Pawełczyńskiej wprowadza czytelnika w nieistniejący już świat XIX-wiecznych polskich dworów i dworków niegdyś rozsianych na dalekich wschodnich rubieżach - Podola, Wołynia i Ukrainy (część „Testament Prababki”).
Anna Pawełczyńska - Głowy hydry

Książka prof. Anny Pawełczyńskiej jest próbą diagnozy oraz przestrogą przed obecną w dzisiejszym świecie przemocą. Autorka zachęca czytelnika do refleksji nad przyczynami i formami przemocy, której ofiarą padają całe narody, a której ofiarą padają całe narody, a której inspiratorzy pozostają całkowicie bezkarni. Dzieje się tak dlatego, że - w przeciwieństwie do swych poprzedników - są oni zbiorowi i nie posiadają twarzy. Ich bezkarność bierze się między innymi z tego, że korzystają z ochrony potężnych grup interesu. Książka jest kontynuacją rozważań zawartych w rozprawie Wartości a przemoc.