
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Stanisław Krajski – Masoneria polska 2021. Na skraju przepaści
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Judy Mikovits - Pandemia kłamstw
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
Adam Ludwik Korwin-Sokołowski - U boku Marszałka. Wspomnienia Szefa Gabinetu

Adam Ludwik Korwin-Sokołowski – od 1930 roku szef gabinetu Marszałka Piłsudskiego – spisywał swoje wspomnienia i dzięki temu mamy teraz do nich dostęp. Wspomnienia Adama Ludwika Korwin-Sokołowskiego obejmują lata 1910-1945.
W książce znajdują się wyimki z niepublikowanych wcześniej uzupełnień wspomnień Adama Korwin-Sokołowskiego napisanych w 1978 roku, następnie złożonych w Ossolineum i wydobytych na światło dzienne po 37 latach.
Adam Rozmysłowicz - Żelazna twierdza

Powstanie Warszawskie ma miejsce szczególne w dziejach Polski. 63 dni walki z Niemcami o zdobycie miasta trwające ponad 2 miesiące wpłynęło w sposób istotny na historię miasta Warszawy, układ ulic, losy kamienic, pałaców, dworców kolejowych, teatrów, kin. W sposób szczególny w powstaniu rozstrzygnęły się losy ludności cywilnej, z których część zginęła w masowych egzekucjach dokonanych przez Niemców, bombardowaniach miasta, a także ostrzału artyleryjskiego prowadzonego przez Wehrmacht, a ocaleni ludzie po kapitulacji miasta zostali zmuszeni do ewakuacji i opuszczenia stolicy, z których część nigdy już nie wróciła do Warszawy.
Adam Smith - Badania nad naturą i przyczynami bogactwa narodów, tom 1 i 2

Dzieło uważane jest za pierwszą próbę naukowej analizy zjawisk ekonomicznych, a data jego wydania jest umownie przyjmowana za datę narodzin współczesnej ekonomii. Książka jest pierwszym uporządkowanym zbiorem argumentów na rzecz wolnego rynku. Poglądy w niej zaprezentowane stworzyły fundamenty liberalizmu gospodarczego i stanowią do dziś ważny punkt odniesienia współczesnych teorii ekonomicznych.
Adam Szelągowski - Pieniądz i przewrót cen w XVI i XVII wieku w Polsce

W pracy niniejszej autor postawił sobie za cel naświetlenie kwestii pieniądza jako czynnika ekonomicznego w XVI i XVII w. u nas. Kwestia waluty ma w wiekach średnich, a i później prawie do końca XVII w. to samo znaczenie, co dzisiaj kwestia pieniądza w najobszerniejszym znaczeniu tego słowa, włączając weń nie tylko zapasy kruszcowe, lecz także wszelkie inne surogaty pieniądza, jak papiery wartościowe, długi państwowe, itp.
Adam Szustak OP – Pachnidła 2 /audiobook/

To kontynuacja wydanego w 2013 roku albumu z konferencjami Adama Szustaka OP, który wers po wersie interpretuje Pieśń nad pieśniami. To album o miłości i o Tym, który ją wymyślił i zrealizował, stając się człowiekiem.
Adam Szustak OP – Plaster miodu. Słuchowisko adwentowe CD

Audiobook Plaster miodu to zapis rekolekcji internetowych wygłoszonych przez o. Adama Szustaka OP w Adwencie 2014 roku. Rekolekcji zupełnie innych niż wszystkie, które wygłosił do tej pory. Zgromadziły ponad 70 tysięcy słuchaczy z każdego zakątka świata, którzy codziennie wieczorem przez miesiąc zasiadali z kubkiem gorącej herbaty z miodem do czytania Biblii i wspólnej modlitwy. Wszystkich odcinków wysłuchano grubo ponad milion razy. Słowo – po raz kolejny – okazało się żywe i skuteczne, przenikające do szpiku kości. Okazało się, że ciągle ma moc uzdrawiać, wydobywać z ciemności, oczyszczać i zasklepiać rany, dawać nadzieję i prowadzić do zbawienia. Okazało się, że jest jak plaster miodu. Jeśli tylko chcesz, właśnie takie będzie i dla Ciebie. Posłuchaj.
Adam Wielomski – Katolik Prusak Nazista. Sekularyzacja w biografii ideowej Carla Schmitta

Carl Schmitt uchodzi w Polsce za liczący się autorytet prawicowej myśli konserwatywnej. Rzeczywiście, jest jednym z najznaczniejszych przeciwników liberalizmu i demoliberalnego bałaganu, ale czy to wystarczy, by go wynosić na ołtarze, w tym ołtarze katolickie? Jaki był ten myśliciel wychowany w katolickiej rodzinie w otoczeniu sprotestantyzowanej kultury niemieckiej? Jak zachował się w czasie próby, jaką dla intelektualisty był nazizm?
Adam Wielomski - Konserwatyzm między Atenami a Jerozolimą.

"Konserwatyzm między Atenami a Jerozolimą" to nowa praca Wielomskiego, w której autor analizuje drogę, jaką przebyliśmy od czasów starożytnych do współczesności. Dowodzi w niej, że wbrew pozorom niewiele się tak naprawdę zmieniło. Poznanie źrodeł - zdaniem autora - pomoże w zrozumieniu naszych czasów lepiej niż ich naoczna obserwacja.
Adam Wielomski - Kościół w cieniu gilotyny. Katolicyzm francuski wobec Rewolucji (1789 - 1815)

Nieznane i niepublikowane dotąd opisy krwawych prześladowań katolickich duchownych i świeckich w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej mogą zrobić wrażenie na każdym, nawet na przeciwnikach Kościoła. Rewolucja, która na ołtarze, w miejsce Boga, wprowadziła Rozum, obaliła stary porządek i wprowadziła nowy, co nie znaczy, że lepszy.
Adam Wielomski - Prawica w XX wieku 2

Drugi tom Prawicy… różni się od pierwszego tym, że jest to tekst problemowy, podzielony został na cztery części ułożone logicznie. W pierwszej Wielomski opisuje idee rewolucyjne widziane oczami ich przeciwników. W drugiej przedstawia cztery wybitne postacie, które uznał za reprezentatywne dla idei kontrrewolucyjnej w XX wieku, czyli: Carla Schmitta, Ernsta Juengera, Charlesa Maurrasa i Antonia Oliveirę de Salazara. Trzecia część książki jest poświęcona walce prawicy z kolejną falą rewolucyjnego „potopu”, czyli z faszyzmem i narodowym socjalizmem. Ostatnia część traktuje o bardziej znanej opozycji wobec kolejnego wcielenia rewolucji, jakim był komunizm. Autor zdecydował się jednak odejść od referowania powszechnie znanych antykomunistycznych poglądów konserwatystów i zdecydował się skupić na myślicielach mniej znanych, takich jak Plino Correa de Oliveira z Brazylii. Książkę zamyka tekst bardziej współczesny, poświęcony refleksji prawicowej nad postkomunistyczną Rosją rządzoną przez Władimira Putina.
Adam Wielomski – Prawica w XX wieku

Problem prawicy i myśli prawicowej wydaje się dziś polegać przede wszystkim na potrzebie jej samookreślenia. Prawica współczesna, a więc i ta XX-wieczna, próbowała odnaleźć i zdefiniować swą tożsamość. Jedną z trudności, które napotkała, można by określić jako nikłą atrakcyjność dla tzw. mas. Prawica nie obiecywała, nie rozdawała, nie próbowała budować raju na ziemi. Przez myślicieli lewicowych, którzy zapanowali nad mentalnością ludzką hasłem postępu, została też postawiona w trudnym położeniu, gdyż skazano ją na obronę tego, co było, a w myśl postępu, to co było, było gorsze od tego co jest, to zaś co jest, jest gorsze od tego, co będzie. Myśl prawicowa zderzona z hasłem postępu, tak atrakcyjnym dla ludu i rzesz podatników, choć do głębi fałszywym, poszukiwała hasła równie atrakcyjnego i wokól niego próbowała budować swą tożsamość.
Adele Faber, Elaine Mazlish - Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały; Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły

Bestsellerowy poradnik – niezbędnik każdego rodzica.