
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Chris Klinsky – W mackach fundacji, jak organizacje pozarządowe próbują manipulować ludźmi
- Magdalena Ziętek-Wielomska - Niemiecki sen o imperium
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne TOM I i TOM II AUTOGRAF
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-20%)
- Jakub Wozinski - Od ujścia Wisły po Morze Czarne. Handlowo-gospodarcze tło dziejów Polski (1572-1795) TOM II AUTOGRAF
- Ks. Grzegorz Śniadoch - Msza Święta Trydencka. Prawda i Mity
- Grzegorz Osiński - Transhumanizm. Retiarius contra Secutor
- Jadwiga Zamoyska - O wychowaniu
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
Platon – Dialogi t. 1-2

Wszystkie dialogi oprócz Państwa i Prawa.
Charles Maurras – Przyszłość inteligencji i inne pisma

Książka ta to bardzo reprezentatywna prezentacja twórczości Charlesa Maurrasa. Jego najważniejsze wypowiedzi w dziedzinie polityki, estetyki i poezji oraz wprowadzenie do nich przez najlepszych znawców tematu.
Roman Dmowski - Wybór pism tom I i II

Roman Dmowski był przede wszystkim twórcą obozu narodowo-demokratycznego, kreatorem myśli politycznej, społecznej i idei narodu, czemu wyraz dał w ponadczasowych zebranych w tej książce pismach zebranych w dwóch tomach w nowym, pięknym wydaniu.
James H. Billington - Płonące umysły Źródła rewolucyjnej wiary

Płonące umysły, to epicka opowieść o narodzinach nowożytnych ruchów rewolucyjnych, których dziełem stały się w XX wieku systemy totalitarne o nieznanej wcześniej w dziejach postaci: komunizm oraz narodowy socjalizm.
Celem niniejszej książki jest odkrycie korzeni wiary – wiary naszych czasów. Współcześni rewolucjoniści to ludzie wierzący, nie mniej gorliwi i oddani swej wierze niż dawni chrześcijanie czy muzułmanie. Nowością jest w ich wypadku jedynie przekonanie, że obalenie tradycyjnej władzy przyniesie doskonały świecki porządek.
Jacek Bartosiak - Pacyfik i Eurazja. O wojnie

Pacyfik i Eurazja. O wojnie to wnikliwa refleksja o geopolityce i geostrategii w XXI wieku. To książka o globalnej zmianie układu sił, książka o Pacyfiku, Nowym Jedwabnym Szlaku, Rosji, nowoczesnej sztuce wojennej i wreszcie to książka także o Polsce w nadchodzącym nieubłaganie nowym geopolitycznym rozdaniu. Pacyfik i Eurazja. O wojnie to książka, na którą od wielu miesięcy czeka cała Polska. Geopolityczny traktat, który stał się bestsellerem, zanim ukazał się na rynku.
Jacek Bartosiak – Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju

Geopolityka, przestrzeń, interesy, wojny o wpływy i dominację, no i miejsce Polski w tym teatrze. To są kwestie rozważane w tej wielce osobistej, niepozbawionej temperamentu książce. Sięgając do ojców geostrategii autor - po raz kolejny - udziela nam obszernej lekcji. Można się z nim zgodzić lub nie, ale jego z rozmachem prowadzone wywody przeczytać należy.
Stefan Swieżawski – Dzieje europejskiej filozofii klasycznej

Choć Swieżawski zajmował się również filozofią nowożytną i współczesną, to jednak głównym tematem jego zainteresowań stała się europejska myśl filozoficzna od jej zarania aż do wieku XV włącznie. Tę właśnie filozofię - mówi autor - określam jako klasyczną, gdyż w tym okresie trwa przekonanie, że filozofia - jako umiłowanie mądrości - w centralnym miejscu swej problematyki umieszcza metafizykę. Już w wieku XIV zaczyna się powolny, wielowiekowy proces, w którym filozofia klasyczna "zdradza" samą siebie degraduje stopniowo kluczową rolę metafizyki, której miejsce zajmują inne dyscypliny filozoficzne, jak np.: etyka, teoria poznania.
Mariusz Kułakowski – Roman Dmowski w świetle listów i wspomnień

Oddajemy do rąk czytelnika książkę bardzo ważną. Listy, wspomnienia, zdjęcia. Należałoby powiedzieć nieznane listy, nieznane wspomnienia, nieznane zdjęcia. Ale przez to lektura jeszcze bardziej wciągająca.. A jeszcze spisane osobiste relacje i osób mu najbliższych, tych których zaliczał do przyjaciół, i których traktował jako rodzinę. I do tego piękny, rodzinny album ze zdjęciami. 900 stron niezwykłej lektury.
Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia tom I

Niniejsza Encyklopedia to pierwsza próba opisania w tej formie działalności, struktur i idei najważniejszego obozu politycznego drugiej połowy XIX i XX wieku, sprawującego w Polsce odrodzonej "rząd dusz w społeczeństwie". Dzieje tego nurtu tworzyli wybitni politycy, pisarze, publicyści, parlamentarzyści, ekonomiści i żołnierze.
Tom I zawiera 38 obszernych haseł, m.in: Harcerstwo Narodowe w II RP, Legion Puławski, Myśl ekonomiczna obozu narodowego, Obóz narodowy wobec sanacji, Towarzystwo Czytelni Ludowych, Związek Ludowo-Narodowy.
Redaktor - Krzysztof Kawęcki.
Encyklopedia ruchu narodowego. Organizacje, wydarzenia, pojęcia tom II

Niniejsza Encyklopedia to pierwsza próba opisania w tej formie działalności, struktur i idei najważniejszego obozu politycznego drugiej połowy XIX i XX wieku, sprawującego w Polsce odrodzonej "rząd dusz w społeczeństwie". Dzieje tego nurtu tworzyli wybitni politycy, pisarze, publicyści, parlamentarzyści, ekonomiści i żołnierze.
Tom II zawiera 35 haseł, m.in: Imperium Słowiańskie, Narodowa Organizacja Bojowa, Obóz narodowy wobec reformy rolnej, Pakt lanckoroński, Służba Cywilna Narodu, Uniwersalizm, Zjednoczenie Zawodowe "Praca Polska".
Redaktor - Krzysztof Kawęcki.
Kevin MacDonald – Kultura krytyki

Niniejsze drugie wydanie zostało poszerzone o nowe, uzupełniające teksty autora napisane po publikacji wydania pierwszego.
Jacek Bartosiak – Przeszłość jest prologiem
