Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Ryszard Stocki - Nieobliczalny eksperyment, czyli Jak mądrze żyć w XXI wieku?
Nieobliczalny eksperyment ma pomóc ludziom lepiej żyć. Książka jest napisana dla osób wykształconych, raczej dorosłych katolików, którzy mogą czuć się coraz bardziej niepewnie w dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości.
Silną stroną książki jest osadzenie w faktach. Nie jest to jedynie zapis moich obserwacji, przemyśleń czy intuicji. Cała praca zawiera ponad 600 odnośników do różnych źródeł informacji. Są więc liczby, wykresy, tabele potwierdzające szokujące często stwierdzenia.
Układ książki nie jest przypadkowy, Kościół omawiam jako ostatni, bo właśnie w nim i w odnowie duchowej, którą tylko Kościół może poprowadzić widzę nadzieję na przyszłość.
Rzeczpospolita 1989-2009. Zwykłe państwo Polaków?
Niniejsza książka jest zbiorem kilku autorskich analiz wybranych aspektów rzeczywistości III RP. Dotyczą one sfery politycznej, ale rozpatrywanej w różnych perspektywach – prawa, ustroju, debaty publicznej, instytucji państwa, polityki zagranicznej. Ich autorzy – członkowie i współpracownicy Ośrodka Myśli Politycznej – nie uzgadniali swych stanowisk, zatem Czytelnik nie otrzymuje zwartego manifestu programowego, ani całościowej, komplementarnej oceny III RP.
Samuel Taylor Coleridge – Biographia literaria
Biographia literaria (1817) Samuela Taylora Coleridge’a to zbiór szkiców o tematyce filozoficznej i krytycznoliterackiej, ujętych w ramy autobiografii intelektualnej. Dzieło powstało z połączenia dwóch tekstów, pierwotnie planowanych jako osobne książki.
Sławomir M. Kozak - Operacja Terror
Operacja Terror to książka, w której dzielę się z Czytelnikami swoim widzeniem tego, co dzieje się wokół nas na przestrzeni ostatnich miesięcy. To czas, w którym dochodzić zaczyna do od dawna wieszczonej i szykowanej z żelazną konsekwencją, wojny dwóch religii.
Książka jest zaledwie pretekstem do obejrzenia dołączonego do niej filmu, który pewnej grupie osób przypomni, a innym może uświadomi, kto w tej rozgrywce dzierży gwizdek i kolczatkę. I kto obstawia tę walkę, która bez względu na wynik, będzie dla niego wygrana.
Sławomir M. Kozak - Przechwyceni
PRZECHWYCENI, to książka o przechwyconych i zablokowanych 11 września 2001 roku, w ramach celowych działań realizatorów amerykańskiej tragedii, żywotnych dla obronności kraju, informacjach. O przechwyconych i celowo zmienionych poleceniach dla załóg myśliwców … przechwytujących! O ogromnym, przerażającym kłamstwie 9/11.
Sławomir M. Kozak - Rocznik sadystyczny 2020/2022
W tej książce zebrałem felietony, wydane w kolejnych numerach „Warszawskiej Gazety”, miesięczniku „Zakazane Historie”, tygodniku społeczno-ekonomicznym „Gazeta Finansowa”, w nagraniach serii „Po prostej” emitowanych na kanale telewizji PL1.tv, ale też przedstawiane w moim autorskim programie „Prosto z Mostu” na platformie BanBye.com. Dołączyłem też kilka przemyśleń, które nie pojawiły się w żadnym z tych mediów. Dla tych Czytelników, którzy mogliby się czuć zawiedzeni, gdybym oferował im tylko to, co już znają.
Sławomir M. Kozak - Wrota Magadanu
W roku 1973, David Rockefeller, jako rzecznik ośmiu najbogatszych rodzin globu, spotkał się z przywódcami 27 najsilniejszych gospodarczo i militarnie państw, nie wyłączając ówczesnego ZSRR oraz czerwonych Chin. Poczynione wtedy ustalenia realizowane są z żelazną konsekwencją po dziś dzień. Nie dajmy się zwieść pozorom i pamiętajmy o tym, a lepiej będziemy rozumieli to wszystko, co dzieje się wokół nas i co jeszcze przed nami. Nasze życie nabrało niesamowitego rozpędu i mknie po wąskich torach, niczym górska kolejka pędząca ostro ku niebu, pośród ogłuszającego łomotu drewnianych podkładów, żelaznych kół i krzyku sąsiadów, wpadając w ciemne tunele, gwałtownie z nich wyskakując w światło dnia, by za chwilę runąć stromo w dół, wprost w gejzery zimnej wody. Niektórzy odczuwają dreszcz emocji, innym zbiera się na wymioty, ale wszyscy muszą się mocno trzymać, bo nie rozumiejący zasad gry wypadają na zakrętach z wagoników, a ich brak dostrzegają tylko najbliżsi. I, o tym jest ta książka.
Sławomir Mentzen – Filozofia XD
„Filozofia XD” to zbiór felietonów i przemyśleń dr. Mentzena dotyczących najważniejszych spraw polskiego życia politycznego. Skoro jest ono tak bezmyślne i bezsensowne, tak uciążliwe dla ludzi pragnących działać dla dobra siebie i innych, tak pozbawione nadziei na zmianę, należy zastosować filozofię XD.
Stanisław Lem – Summa technologiae
Legendarne dzieło Lema. Synteza myśli człowieka ery techniki i nauki. Prorocza wizja rozwoju świata, która spełnia się na naszych oczach. Co się stanie, gdy cywilizacja wyzwoli się z ograniczeń materialnych i technologicznych? Jakie będą etyczne i filozoficzne konsekwencje rozwoju technologii? Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka? Summa technologiae po raz pierwszy ukazała się w 1964 roku. Lem, zafascynowany różnymi dziedzinami nauki i techniki, chciał w niej zawrzeć – oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu – najważniejszą wiedzę i wyzwania człowieka współczesnego. Kilkaset lat wcześniej podobny cel przyświecał św. Tomaszowi z Akwinu, który w dziele Summa theologiae dokonał syntezy człowieka średniowiecza.
Stanisław Michalkiewicz - Choroba czerwonych oczu
To jest biznes, tu nie ma filozofii, powiedział Kuba, główny bohater serialu „Ślepnąc od świateł”. To stwierdzenie pokazuje typowe podejście do naszego „młodego” kapitalizmu. Jednak system, który mamy, to nie gra w Eurobiznes, gdzie kapitaliści rywalizują między sobą, a państwo nie ma na to wpływu. I tutaj na scenę wkracza Stanisław Michalkiewicz, który pokazuje prawdę. Jak wielki wpływ na gospodarkę ma państwo, nie jako stabilizator procesu, lecz aktywny gracz, który za wszelką cenę chce decydować za producenta i konsumenta, co jest dla nas najlepsze. „Choroba czerwonych oczu” pokazuje, jak daleko socjaliści, pobożni i bezbożni, chcą kontrolować nasze życie – nie tylko w sferze gospodarczej, ale też politycznej, poprzez walkę z „mową nienawiści”, „antysemityzmem” i innymi demonami, które stoją na przeszkodzie do stworzenia świata idealnego. Książka jest zbiorem artykułów z lat 90.
Jarosław Kornaś
Stanisław Michalkiewicz - Walka o fabrykę gwoździ
Kolejny znakomity zbiór publicystyki Stanisława Michalkiewicza. Czy SM jest politycznym prorokiem? Chyba tak, skoro już 3 lata temu dokładnie przewidział obecny kryzys ekonomiczny spowodowany kreowaniem pieniądza z powietrza.
Książkę przedmową opatrzył prof. R. Gwiazdowski, rysunkami przyozdobił Arkadiusz Gacparski.
Stanisław Starzyński - Studia konstytucyjne. Wybór pism
Wybór pism uczonego związanego z Uniwersytetem Lwowskim, konserwatywnego polityka, ważnego uczestnika debat o ustroju i prawie w ostatnich dekadach okresu zaborów i w II RP. W tomie znalazły się jego rozważania m.in. o władzy państwowej jako źródle norm obowiązujących, obronie praw podmiotowych, walce z parlamentaryzmem, konstytucji państwa polskiego.