Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Paweł Skutecki - Trzecia Rzesza i koncerny farmaceutyczne
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Mój Niedzielny Mszalik
- Werner Schur - Piekło bez ognia
Witold Gadowski - Obrona świata
Jak mamy się bronić? Musimy coraz mniej zwracać uwagę na stare ideologie. Musimy tworzyć nowy ruch społeczny - lokalizm! Będzie się on opierał na prawdziwych - nieinternetowych - relacjach między ludźmi. To musi być ruch obrońców wolności i swobody życia każdego człowieka.
Wybór tekstów z lat 2019-2023.
Witold Szirin Michałowski - My eurosarmaty
Nie zawsze podzielam opinie autora, ale jego żarliwa pasja, przekonania, charyzma, dalekie od stereotypów wyobrażenia i interpretacje czy nieoczekiwane konkluzje, budzą moją ciekawość oraz szacunek.
Andrzej Strumidło
Wierzę, że publikacja polskiego pisarza przybliży czytelnikom osobę naszego narodowego lidera, wprowadzi ich w tematykę Azerbejdżanu, znanego w Polsce ze starożytnej i bogatej kultury, a także wywrze korzystny wpływ na rozwój stosunków między naszymi narodami.
Vilayat Guliyev
Ambasador republiki Azerbejdżanu
Władysław Konopczyński – Dzieje parlamentaryzmu angielskiego
Parlamentaryzm angielski uchodzi za jedno z największych osiągnięć myśli i praktyki politycznej w Europie. Władysław Konopczyński przedstawia jego burzliwe dzieje, konfrontując stereotypowe opinie na jego temat z faktami, które niekoniecznie odpowiadają wyobrażeniom o tym, jak Anglicy rozwijali swe instytucje polityczne.
Włodzimierz Bernacki – O wolności w czasach niewoli
W momencie upadku Rzeczypospolita była państwem wspierającym się na idei republikanizmu, powszechnie uznawanego za ustrój w sposób najdoskonalszy gwarantujący respektowanie tego, co dla człowieka najcenniejszego, czyli wolności. Republikańska Rzeczypospolita, a w konsekwencji i naród polityczny, został podzielony pomiędzy państwa monarchii absolutnej i despotycznej, przez państwa mające za nic wolność obywatelską.
Włodzimierz Bojarski - Agresja i obrona wartości narodowych. Półwiecze 1970-2020 (dostępny tylko 1 egz.)
"Książka profesora Włodzimierza Bojarskiego jest bez wątpienia interesująca i bogata w wiedzę i przemyślenia. Warto się w nią wgłębić, zwłaszcza w czasach tak wielkiego zamętu, zarówno w Ojczyźnie naszej, jak i w świecie. Mimo tak wielkiego kryzysu, Autor potrafi odnaleźć źródło nadziei, którym są ciągle te wartości, które stanowią dziedzictwo Polski i chrześcijaństwa."
Prof. Piotr Jaroszyński
Włodzimierz Dłubacz - O kulturę filozofii. Co o człowieku mówili najwięksi myśliciele ludzkości
Czy filozofia jest nam potrzebna? A jeżeli tak – to czy nie jest za trudna? Prof. Dłubacz w poniższej książce pokazuje, że jest wręcz odwrotnie i że bez filozofii nie da się zrozumieć człowieka, jego sensu istnienia. Filozofia to bowiem nic innego jak szukanie odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania ludzkiego bytowania. Kto nas stworzył? Dokąd zmierzamy? Jaka jest prawda? Wszyscy ludzie myślący od czasu do czasu zadają sobie te pytania i dlatego też wszyscy – przynajmniej w pewnym sensie – jesteśmy filozofami. A tym samym ta książka jest dla każdego z nas. Tym bardziej, że jest napisana w zrozumiałym stylu.
Wojciech Błasiak – Miękkie państwo III Rzeczpospolitej i jego alternatywa
Nowa książka dr Wojciecha Błasiaka - ekonomisty i socjologa. Wybór tekstów autora publikowanych w okresie ostatnich 20 lat.
Wojciech Grzelak - Gra z Rosją do jednej bramki
"Gra z Rosją" to błyskotliwa, bezliotosna szarża na nasz strach przed Imperium. To zarazem swoisty przewodnik op najbardziej obolałych miejscach mapy tego strachu. Warto tę mapę poznawać i mądrze z niej korzystać.
prof. dr hab. Andrzej Nowak
Wojciech Kunicki – Rewolucja i regres. Radykalizm wczesnej twórczości Ernsta Jungera
Wznowienie po ponad dwudziestu latach książki, będącej charakterystyką wczesnej twórczości Ernsta Jüngera, uzupełnionej o kilka dodatkowych tekstów poświęconych temu słynnemu pisarzowi, autorstwa jego czołowego badacza i tłumacza.
Wojciech Pestka - Gdyby Polacy nie byli Polakami. Kresowa apokalipsa: reportaże i perory
Gdyby Polacy nie byli Polakami to kolejny zbiór reportaży Wojciecha Pestki o mieszkańcach wschodnich ziem II Rzeczpospolitej. Tytuł zbioru nawiązuje do pełnych pogardliwej wyższości słów carskiego historyka Mikołaja Berga. Pisał o nas w 1906 roku: "Gdyby Polacy nie byli Polakami, tj. gdyby byli zgodniejsi i nie rozpadali się na tyle różnorodnych stronnictw, gdyby w swych działaniach politycznych okazali więcej ładu organicznego i wytrwałości, już by się Polska dawno wyzwoliła".
Wojciech Roszkowski - Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Profesor Wojciech Roszkowski z niebywałą logiką objaśnia fałszywe rozumowanie Marksa i jego epigonów oraz unaocznia tragiczne tego skutki. Książka ta skłania do refleksji – dokąd prowadzi koncepcja świata bez Boga oraz koncepcja władzy opartej tylko na propagandzie, która posługuje się przymusem, a nawet terrorem (zalecanym od początku przez marksistów). Trudno o lepsze argumenty niż te, które przedstawia autor tej książki, w dyskusji nad kształtem współczesnego świata zachodniego, który wydaje się zmierzać ku upadkowi; Polska niestety różnymi sposobami została w ten proces uwikłana.
Wskazania programowe Obozu Wielkiej Polski
Sześć broszur, które ukazały się w 1927 roku jako zeszyty programowe Obozu Wielkiej Polski.