Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Stanisław Krajski - Masoneria w pigułce. Od prapoczątków do 2030 roku
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka AUTOGRAF
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
- Paweł Lisicki - Mit starszych braci w wierze
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Praca zbiorowa - Drapieżny Zielony (nie) Ład. Raport
Włodzimierz Bojarski - Agresja i obrona wartości narodowych. Półwiecze 1970-2020 (dostępny tylko 1 egz.)
"Książka profesora Włodzimierza Bojarskiego jest bez wątpienia interesująca i bogata w wiedzę i przemyślenia. Warto się w nią wgłębić, zwłaszcza w czasach tak wielkiego zamętu, zarówno w Ojczyźnie naszej, jak i w świecie. Mimo tak wielkiego kryzysu, Autor potrafi odnaleźć źródło nadziei, którym są ciągle te wartości, które stanowią dziedzictwo Polski i chrześcijaństwa."
Prof. Piotr Jaroszyński
Włodzimierz Dłubacz - O kulturę filozofii. Co o człowieku mówili najwięksi myśliciele ludzkości
Czy filozofia jest nam potrzebna? A jeżeli tak – to czy nie jest za trudna? Prof. Dłubacz w poniższej książce pokazuje, że jest wręcz odwrotnie i że bez filozofii nie da się zrozumieć człowieka, jego sensu istnienia. Filozofia to bowiem nic innego jak szukanie odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania ludzkiego bytowania. Kto nas stworzył? Dokąd zmierzamy? Jaka jest prawda? Wszyscy ludzie myślący od czasu do czasu zadają sobie te pytania i dlatego też wszyscy – przynajmniej w pewnym sensie – jesteśmy filozofami. A tym samym ta książka jest dla każdego z nas. Tym bardziej, że jest napisana w zrozumiałym stylu.
Wojciech Błasiak – Miękkie państwo III Rzeczpospolitej i jego alternatywa
Nowa książka dr Wojciecha Błasiaka - ekonomisty i socjologa. Wybór tekstów autora publikowanych w okresie ostatnich 20 lat.
Wojciech Grzelak - Gra z Rosją do jednej bramki
"Gra z Rosją" to błyskotliwa, bezliotosna szarża na nasz strach przed Imperium. To zarazem swoisty przewodnik op najbardziej obolałych miejscach mapy tego strachu. Warto tę mapę poznawać i mądrze z niej korzystać.
prof. dr hab. Andrzej Nowak
Wojciech Pestka - Gdyby Polacy nie byli Polakami. Kresowa apokalipsa: reportaże i perory
Gdyby Polacy nie byli Polakami to kolejny zbiór reportaży Wojciecha Pestki o mieszkańcach wschodnich ziem II Rzeczpospolitej. Tytuł zbioru nawiązuje do pełnych pogardliwej wyższości słów carskiego historyka Mikołaja Berga. Pisał o nas w 1906 roku: "Gdyby Polacy nie byli Polakami, tj. gdyby byli zgodniejsi i nie rozpadali się na tyle różnorodnych stronnictw, gdyby w swych działaniach politycznych okazali więcej ładu organicznego i wytrwałości, już by się Polska dawno wyzwoliła".
Wojciech Roszkowski - Bezbożność, terror i propaganda. Fałszywe proroctwa marksizmu
Profesor Wojciech Roszkowski z niebywałą logiką objaśnia fałszywe rozumowanie Marksa i jego epigonów oraz unaocznia tragiczne tego skutki. Książka ta skłania do refleksji – dokąd prowadzi koncepcja świata bez Boga oraz koncepcja władzy opartej tylko na propagandzie, która posługuje się przymusem, a nawet terrorem (zalecanym od początku przez marksistów). Trudno o lepsze argumenty niż te, które przedstawia autor tej książki, w dyskusji nad kształtem współczesnego świata zachodniego, który wydaje się zmierzać ku upadkowi; Polska niestety różnymi sposobami została w ten proces uwikłana.
Wskazania programowe Obozu Wielkiej Polski
Sześć broszur, które ukazały się w 1927 roku jako zeszyty programowe Obozu Wielkiej Polski.
Współczesne wyzwania myśli niepodległościowej
Materiał z Konferencji Świętokrzyskiej w maju 2012 roku.
Xavier Martin - Rewolucja Francuska a natura ludzka. Od wieku Oświecenia po Kodeks Napoleona
Jaką koncepcję człowieka wytworzyli francuscy rewolucjoniści? O dziwo, mało kto stawia takie pytanie, a przecież powinna być to kwestia pierwszorzędnej wagi dla każdego, kto dostrzega sens w zastanawianiu się nad „prawami człowieka”, których ustanowienie przypisywane jest Rewolucji. Takie właśnie pytanie sobie zadałem w związku z wykonywanym przeze mnie zawodem historyka prawa, jednocześnie przeczuwając już na samym początku, iż rzeczywistość, która roztacza się przed czytelnikiem dzięki choćby pobieżnej lekturze mało znanych źródeł historycznych, skłania do zanegowania oficjalnego przekazu, bardzo rozpowszechnionego wśród prawników, ale również wśród historyków, „literatów”, filozofów i politologów. Bo oto spontanicznie okazuje się, że mamy do czynienia z tematem „transdyscyplinarnym”. (…)
Zbigniew Janowski - Konserwatyzm, liberalizm i cywilizacja zachodnia. Rozmowy
Zebraliśmy w tym tomie rozmowy, które Zbigniew Janowski przeprowadził na łamach "Arcanów" w ostatnich latach. Dodatkowo książka zawiera trzy niepublikowane wcześniej wywiady.
Zbigniew Krasnowski - Socjalizm, komunizm, anarchizm
Książka niniejsza jest dalszym ciągiem, uzupełnieniem i wzbogaceniem, szeregiem nowych oświetleń i dokumentów — „Światowej polityki żydowskiej”, ogłoszonej w r. 1934. Stanowiąc sama przez się całość odrębną — w ramach zakreślonych swoim tytułem — jest równocześnie jak gdyby drugim tomem, na nowych i bogatszych jeszcze materiałach opartym, wymienionej publikacji.
Zbigniew Parafianowicz - Polska na wojnie
Nieznane fakty, kulisy rozmów. Wielkość i małość polskiej polityki.
Co działo się w Pałacu Prezydenckim, w polskich służbach i w wojsku po wybuchu wojny na Ukrainie? Czy między Andrzejem Dudą a Wołodymyrem Zełenskim kiedykolwiek była prawdziwa przyjaźń? Jak małostkowe konflikty po kilku miesiącach wdarły się do wspólnej gry i co z tego wynikło?