
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Magdalena Ziętek-Wielomska – Imperium Klausa Schwaba. Jedna planeta, jedna ludzkość, jeden zarząd
- Zabójczy system? Ratownik medyczny przełamuje zmowę milczenia PRZEDSPRZEDAŻ
- Andrzej Nowak - Polska i Rosja. Sąsiedztwo wolności i despotyzmu X-XXI w.
- Roman Dmowski - Anglia powojenna i jej polityka
- Aldona Zaorska - Apokalipsa 2030. Ile czasu nam zostało
- Feliks Koneczny - Święci w dziejach narodu polskiego
- Mój Niedzielny Mszalik
- G. Edward Griffin - Finansowy potwór z Jekyll Island. Prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
- Vladimír Palko - Lwy nadchodzą. Jak obronić chrześcijańską Europę?
- Stanisław Krajski - Grzechy główne polskiego Kościoła
Jacek Woroniecki OP - Raport niebieski. Gawęda żołnierska

„Raport niebieski” ojca Jacka Woronieckiego stanowi nie tylko doskonały przewodnik po żołnierskim honorze i cnotach rycerskich, ale i głęboką refleksję nad ludzkim powołaniem i charakterem moralnym.
Joanna Lampka - Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii?

Joanna Lampka wręcza swoim Czytelnikom klucz do skarbców szwajcarskiej mentalności. A robi to z niezwykłą wprawą i wdziękiem...
Bez tego trudno byłoby zrozumieć dlaczego 77 procent Szwajcarów odpowiedziało w roku 2016 donośnym głosem: „Nie, dziękujemy!” na pytanie, czy nie chcieliby dostawać ot, tak sobie, co miesiąc po 2500 franków. Podobnie rzecz wyglądała, gdy w marcu 2012 roku w Szwajcarii odbyło się referendum o przedłużeniu płatnego urlopu do sześciu tygodni. Ponad 67% jej obywateli opowiedziało się przeciwko dłuższym wakacjom.
Tadeusz Gluziński - Odrodzenie idealizmu politycznego

Ze Wstępu Autora: (..) Tego upadku duchowego, jaki przeżywamy, nie da się wyjaśnić jakimś zbiegiem zdarzeń zewnętrznych, ani jakimś mechanicznym działaniem obcych, wrogich sił. Zło musi tkwić głębiej, musi tkwić w nas samych. Jeżeli nie dostrzegamy go dziś z należytą wyrazistością, jeżeli nie widzimy jasno wyjścia — to gdzieś musi być jakaś zasłona, która zakrywa nam oczy. Póki jej nie zedrzemy, będziemy błądzić bezradnie. Książka moja chce wskazać na to, że uzdrowienia stosunków u nas nie można dokonać mechanicznie, przez jakiś luźny akt wyzwolenia. Musimy zmienić radykalnie istotne podstawy naszego życia politycznego, gospodarczego, kulturalnego, przebudować nasze mieszkanie tak, aby przestało być polskie tylko z nazwy. (..)
praca zbiorowa - Nacjonalizm a katolicyzm

Zebrane w tej książce artykuły kilkunastu europejskich naukowców i publicystów rozważają stosunek nacjonalizmu do katolicyzmu i do chrystianizmu.
Pierwsze wydanie tego zbioru ukazało się w 1927 roku.
Andrzej Waśko – O edukacji literackiej (nie tylko dla polonistów)

„To, czego uczą i czego wymagają od młodzieży poloniści w szkołach, a humaniści na uniwersytetach, ma kluczowe znaczenie dla stanu polskiej tożsamości i kultury. Dlatego mam nadzieję, że publikacja ta trafi nie tylko do rąk nauczycieli języka polskiego, ale także do innych czytelników, w jakikolwiek sposób zainteresowanych teraźniejszą i przyszłą kondycją polskiego intelektu i polskiej duszy”.
Marcin Hałaś - Precz z komuną

Poetycka fraza i stalowy charakter – tak definiują prozę Marcina Hałasia recenzenci. Zebrane w tym tomie utwory to najlepsze felietony autora z ostatnich lat. Hałaś obala pomniki komunistycznych dygnitarzy, takich jak święty na Śląsku Jerzy Ziętek, odkurza Jana Dobraczyńskiego, kradnie bogom ogień z Herbertem, wygłasza mowę pogrzebową nad Jerzym Janickim. Nie unika współczesnych „nietykalnych”: dokucza Bartoszowi Arłukowiczowi, gani prezydenta Dutkiewicza za wpadkę z majorem Baumanem, analizuje odloty Adama Michnika, wpada na sabat współczesnych czarownic-feministek. Jego felietony to przede wszystkim wyraz sprzeciwu wobec dominującej lewicowej ideologii, bo według autora komuna nie upadła i czas powiedzieć jej: idź precz!
Juan Antonio Cervera - Zagrożenia cywilizacji XX wieku. Relacje między kulturą, religią i polityką

Kolejna książka Juana Antonio Cervery, autora wydanego wcześniej bestselleru Pajęczyna władzy, prezentuje jego najnowsze badania na temat zagrożeń ludzkości u schyłku naszego wieku. Wnikliwe i wieloletnie studia prowadzą do pesymistycznych wniosków na temat przyszłości naszej cywilizacji.
Jan Rembieliński – Dmowski - wychowawca i inne

DMOWSKI WYCHOWAWCA I INNE to pakiet trzech tytułów Jana Rembielińskiego. Pierwsza broszura nosi tytuł DMOWSKI-WYCHOWAWCA, została ona wydana w styczniu 1939 roku wkrótce po śmierci Romana Dmowskiego.
Jan Galarowicz – Max Scheler

Max Scheler, "największy moralista nowożytności" (o. J. M. Bocheński), jest twórcą fenomenologicznej etyki wartości. Na pytanie: "Co to znaczy żyć dobrze?", etyka ta odpowiada: życie dobre polega na udzielaniu w sposób wolny adekwatnej odpowiedzi na wartości.
Michał Heller – Jak być uczonym

Michał Heller dzieli się własnymi doświadczeniami w przeżywaniu wielkiej, choć - jak pisze - trudnej przygody, jaką jest uprawianie nauki. Może być ona źródłem ogromnej przyjemności związanej z odkrywaniem tajemnic świata, ale wymaga także wiele wysiłku i poświęceń. To niezwykle inspirująca lektura dla ludzi młodych, którzy dopiero wkraczają na naukową ścieżkę.
Tomasz Panfil - Polonia. Ta, co nie zginie

Polska marzeń prof. Panfila jest jak Polonia z obrazów Jacka Malczewskiego – piękna, dumna, posągowa kobieta w kolorowych strojach lub wojskowych szynelach. Dziś po raz kolejny Polska zrzuca kajdany i prostuje się dumnie. Nic więc dziwnego – mówi autor, że ci, którzy ją skuwali, boją się jej gniewu.
Krzysztof Ziemiec - Rozmowy z dystansu

Książka jest zbiorem wywiadów, przeprowadzonych przez Krzysztofa Ziemca, popularnego i bardzo cenionego dziennikarza i prezentera telewizyjnego.