
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Wojciech Sumliński - Niebezpieczne związki Rafała Trzaskowskiego
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Grzegorz Braun - Iskry Boże
- Sławomir N. Goworzycki - Historia Hiszpanii opowiedziana niepoprawnie politycznie
- Dariusz Rozwadowski - Marksizm w edukacji. Szkolnictwo jako oręż w budowie nowego człowieka
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
- Św. Maksymilian Maria Kolbe o masonerii i Żydach. Pisma wybrane.
- Feliksa Eger - Żydzi i masoni we wspólnej pracy
- Grzegorz Braun - 1000 lat Polski według Brauna. Tom 1
- Mój Niedzielny Mszalik
Andrzej Kowalski - Kontra. Sztuka walki z wywiadem przeciwnika

Kolejna książka płk. Kowalskiego poświęcona zmaganiom służb specjalnych. Tym razem głównie na przykładzie spraw szpiegów złapanych przez FBI w Stanach Zjednoczonych autor ukazuje metody, mające na celu przechwycenie osób wykradających tajne informacje i przekazujących je wrogim państwom (w tym niewątpliwie najciekawsze i nieco kontrowersyjne operacje typu sting).
Książka próbuje m.in. odpowiedzieć na pytanie, kim są szpiedzy – prywatnie i zawodowo, z jakich pobudek działają i jak można z nimi walczyć. Dzięki niej czytelnik szybko pożegna się z legendą Jamesa Bonda, a poznawszy skalę zagrożenia, poważnie zastanowi się nad tym, jak działają polskie służby specjalne – czy aby na pewno równie sprawnie jak amerykańskie?
Bryan Caplan – Edukacja pod lupą

„A niby do czego mi się to przyda?” – to pytanie zadawane przez wielu poirytowanych uczniów i studentów. Niestety niewielu rodziców, nauczycieli i wykładowców potrafi udzielić na nie konstruktywnej odpowiedzi. Zakłopotanie opiekunów podpowiada nam, że uczniowie i studenci mają powody, by marudzić.
Z drugiej strony wymagającym rodzicom, którzy do znudzenia powtarzają dzieciom: „Ucz się pilnie i skończ porządne studia, a znajdziesz dobrą pracę”, też trzeba przyznać rację. Dane mówią bowiem jasno – statystycznie rzecz biorąc im lepsze wykształcenie tym wyższe zarobki.
Jak rozwikłać tę zagadkę? Skoro większość materiału nauczanego w szkołach jest kompletnie nieprzydatna, dlaczego pracodawcy płacą więcej tym, którzy pilnie się go uczyli? A może wartość dyplomów nie leży w nauczanym w szkołach materiale, lecz gdzie indziej? Czy w takim razie jako społeczeństwo nie dopuszczamy się gigantycznego marnotrawstwa czasu i zasobów?
Grzegorz Eberhardt - O patriotyzmie a także o zezowatej matce EBOOK

Grzegorz Eberhardt – nie w mundurze, ale przecież wiernie służył. (...) Służył na najważniejszym z frontów: walki o polską pamięć historyczną, o polską świadomość narodową, o zachowanie tradycji i utrzymanie racji stanu. Jako bezpartyjny cywil przysłużył się z pewnością sprawie polskiej bardziej niż niejeden polityk i niejeden generał.
Grzegorz Braun
Kevin MacDonald – Kultura krytyki

Niniejsze drugie wydanie zostało poszerzone o nowe, uzupełniające teksty autora napisane po publikacji wydania pierwszego.
Mirosław Matyja – Szwajcarska demokracja szansą dla Polski?

W książce prof. Mirosława Matyi pt. Szwajcarska demokracja bezpośrednia szansa dla Polski? przedstawiony został system polityczny Szwajcarii oparty na demokracji bezpośredniej, czyli woli ludu. Autor pisze o „demokratycznym fenomenie” szwajcarskiego ustroju politycznego, który jest unikatowy w skali światowej.
Nassim Nicholas Taleb – Na własne ryzyko. Ukryte asymetrie w codziennym życiu

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności.
W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych.
Erik von Kuehnelt-Leddihn - Demokracja - opium dla ludu

Wierzysz, że demokracja to najlepszy system rządów, jaki stał się udziałem ludzkości? Wierzysz, że demokracja najlepiej broni twoich praw, jest sprawiedliwa, twój głos ma realne znaczenie, a ty masz wpływ na rzeczywistość polityczną? Jeśli tak uważasz to bezwzględnie musisz poznać pracę Demokracja – opium dla ludu, w której Autor poddaje system demokratyczny dogłębnej analizie. Książka jest o tyle niebezpieczna, że po jej lekturze Czytelnik już nigdy nie będzie patrzył na demokrację łaskawym okiem i pokładał w niej swoich nadziei na lepsze jutro.
António Salazar - Rewolucja pokojowa

Czym była tytułowa rewolucja pokojowa? Jak ją przeprowadzono? Jakie przyniosła skutki? W tej książce, będącej krótką syntezą myśli i czynów Salazara, polski Czytelnik pozna historię polityczną Portugalii spod pióra jej najważniejszego architekta.
Był człowiek, który prowadził tak zwaną rewolucję pokojową. Nazywał się Salazar. Przez wiele, wiele lat kierował swoim państwem, Portugalią. Doprowadził do tego, że jego kraj, ciągle niespokojny, pełen najrozmaitszych gwałtów i przemocy, stał się krajem pokoju i dobrobytu. Dlatego nazwano jego metodę rewolucją pokojową. Za jego rządów wszystko odmieniło się ku lepszemu. Odmienili się ludzie, ich dobra wola, serca i umysły.
Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Polski, 22 II 1981 r.
Wojciech Polak, Sylwia Galij-Skarbińska – Zbrodnia i grabież. Jak Niemcy tuszują prawdę o sobie 1939-2019

W ostatnich trzech dziesięcioleciach polityka Republiki Federalnej Niemiec wobec wolnej już Polski była tyleż bezwzględna, co cyniczna. Prezydent prosi, co prawda, o wybaczenie, ale niemieckie mass media od dawna szydzą z Polaków, zakłamują prawdę o wojnie, relatywizują winę albo w ogóle zwalają ją na ofiary swej agresji.
Jordan Peterson - My, którzy zmagamy się z Bogiem. O przejawach boskości

W swojej najnowszej, przełomowej książce światowej sławy psycholog kliniczny i autor bestsellerów Jordan B. Peterson zabiera nas w podróż przez głębię pradawnych opowieści, które ukształtowały fundamenty świata Zachodu – opowieści o buncie, ofierze, cierpieniu i triumfie. Czerpiąc z psychologii religii, mitologii i filozofii, autor odsłania ponadczasową mądrość Biblii i wyjaśnia nam, współczesnym, dlaczego ignorując zawarte w niej odwieczne prawdy, czynimy to na własne ryzyko.
Henryk Kiereś - Trzy socjalizmy. Tradycja łacińska wobec modernizmu i postmodernizmu

Książka Trzy socjalizmy dotyczy dominującego w kulturze europejskiej ostatnich stuleci nurtu myślowego, będącego źródłem dramatycznych sporów pomiędzy cywilizacjami. W oparciu o dorobek myślowy filozofii realistycznej Autor ukazuje dzieje i etapy kształtowania się socjalizmu, mającego swe myślowe źródła w idealizmie filozoficznym (modernizmie) i utopizmie, a skutki praktyczne w dwudziestowiecznych totalitaryzmach (nazizmie, faszyzmie, komunizmie) i we współczesnym demoliberalizmie (postmodernizmie).
Jordan B. Peterson – Poza porządek Kolejne 12 życiowych zasad

Szczególnie teraz, w czasach pełnych niestabilności i cierpienia, Peterson przypomina nam, że istnieją uniwersalne źródła, z których wszyscy możemy czerpać siłę – to mądrość zawarta w psychologii i filozofii oraz prawdy ukryte w najwspanialszych mitach i opowieściach ludzkości. Czerpiąc ze starożytnych tekstów, z głęboko osobistych lekcji, jakie przyniosło mu własne życie, oraz z praktyki klinicznej, Peterson proponuje nam dwanaście kolejnych zasad, mających poprowadzić Czytelnika w kierunku śmielszego, bliższego prawdzie i bardziej wypełnionego sensem życia.