
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Mój Niedzielny Mszalik
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Stanisław Michalkiewicz - Teoria spiskowa

Podobno teoria spiskowa nie istnieje, ale jednak spiski się zdarzały. Michalkiewicz udowadnia, że "od 1944 Polską rządzi k...a i złodziej", czyli jak nasz kraj został przehandlowany, dosłownie i w przenośni. Jak się okazuje, nie ma znaczenia, pod jaką flagą to się odbywa, czy sowiecką, czy unijną.
Stanisław Michalkiewicz - Ścieżką obok drogi część I

Lektura książki Michalkiewicza może porazić bezwzględnym obnażeniem mechanizmów rządzących polską polityką, gospodarką i życiem publicznym. Michalkiewicz konsekwentnie i logicznie udowadnia swoją tezę, że Polska jest areną rozgrywek służb specjalnych, czyli razwiedki, z różnych krajów: od Rosji (przedtem ZSRR), przez Niemcy, Izrael, aż do USA. W zależności od sytuacji politycznej na świecie, Polska przechodzi „z rąk do rąk” różnych służb. Rodzima razwiedka, kiedyś wiernie służąca Związkowi Sowieckiemu, po układach okrągłego stołu ochoczo przewerbowała się do agentury amerykańskiej. Przy czym, jak zauważa autor, nieważne jest, komu się służy, najważniejsze jest „pełne koryto”.
Stanisław Michalkiewicz - Ścieżką obok drogi część II

W świetle dokumentów, wysprzątanych przez generałową Kiszczakową spod łóżka zmarłego męża, dotąd pozostających "w dyspozycji naczelnego dowództwa", aż strach pomyśleć, co mogło być celem "pokojowej rewolucji Solidarności", więc na wszelki wypadek lepiej jej nie kończyć...
Grzegorz Górny, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Rafał Tichy - Kościół, Żydzi, Polska

Kolejny tom pasjonujących rozmów. Tym razem ks. praf. Waldemar Chrostowski, wybitny biblista, opowiada Grzegorzowi Górnemu i Rafałowi Tichemu o swoim zaangażowaniu w dialog katolicko- i polsko-żydowski. Odsłania przy tym szereg mało znanych faktów, ilustrując kulisy i bezdroża tego trudnego procesu. Przedstawia m.in. okoliczności wielu głośnych wydarzeń, jak np. konfliktu o Karmel czy sporu o krzyż w Oświęcimiu. Bez względu na wymogi tzw. "politycznej poprawności" ukazuje rzeczywisty stan i perspektywy relacji Kościoła z Żydami i z judaizmem.
Grzegorz Górny, ks. prof. Waldemar Chrostowski, Rafał Tichy - Bóg, Biblia, Mesjasz

Pasjonująca rozmowa Grzegorza Górnego i Rafała Tichego z ks. prof. Waldemarem Chrostowskim wprowadza nas w świat Biblii i jej tajemnic oraz w samo sedno relacji chrześcijańsko-judaistycznych.
Stanisław Michalkiewicz - Ameryka i egzotyka

Stanisław Michalkiewicz odbył - jak sam pisze we wstępie, dzięki łaskawości swoich czytelników - w ostatnim dziesięcioleciu szereg podróży do Stanów Zjednoczonych i Kanady, o czym traktuje znakomita część dzieła, ale również do tak odległych miejsc jak Australia, Wietnam, Laos czy Tajlandia. Owocem niezliczonych wizyt oraz spotkań z ludźmi jest właśnie ta książka, w której, tak charakterystycznym dla siebie żywym, pełnym erudycji językiem, Autor opisuje swoje wrażenia, często z zaskakującymi spostrzeżeniami i puentami, jak również solidną podbudową historyczną.
Cezary Zawalski, Tomasz Cukiernik - Korwin. Ojciec polskich wolnościowców

To pierwsza tak obszerna (384 strony) i tak bogato ilustrowana (270 zdjęć i ilustracji) biografia Janusza Korwin-Mikkego. Książka Korwin. Ojciec polskich wolnościowców jest rozszerzoną wersją książki Prezes Cezarego Zawalskiego, która została poprawiona i uzupełniona ostatnimi dwoma dekadami życia bohatera, informacjami z dokumentów IPN, kroniką rodzinną i innymi źródłami.
Grzegorz Braun - Będziesz wisiał

„Będziesz Pan wisiał” to słowa które padły na trybunie sejmowej z ust Grzegorza Brauna do ministra „zdrowia” Adama Niedzielskiego. Układ polityczny który rządzi polską od ponad 30 lat dostają piany i rozległ się wrzask niczym od ludzi opętanych skropionych wodą święconą. Jednak cena mówienia prawdy jest wysoka, ale dla osoby która ma determinację, wiarę i wizję wolnej Polski nie straszne są kary czy próby wykluczenia z życia politycznego. Grzegorz Braun od wielu lat prowadzi tą batalię i wie jaka jest tego cena. Jak wygląda jego walka o prawdę? O tym jest ta książka.
Grzegorz Braun - Gietrzwałd 1877. Nieznane konteksty geopolityczne

„Będzie to, ni mniej, ni więcej, opowiadanie o »niedoszłym« powstaniu – i »odwołanej« wojnie światowej. I o tym, jak jednego i drugiego na raz, genialnym w swej prostocie posunięciem strategicznym, dokonała Najświętsza Maryja Panna w Gietrzwałdzie, w 1877 roku."(...)
Grzegorz Braun - Zakazana historia Polski t.1. Od Piastów do Jagiellonów

Książka ma formę rozmowy Jana Pińskiego z Grzegorzem Braunem o wybranych epizodach historii Polski.
"Ta książka ma pomóc zwykłym ludziom zrozumieć historię Polski, a także dać im argumenty. Historia ograniczona do dat, bez narracji umożliwiającej jej zrozumienie, nie ma walorów kształcących. Wyposażona zaś w fałszywą narrację, na przykład o tym, że przegrane powstania narodowe sprzyjały odzyskaniu niepodległości, stanowi kamień węgielny przyszłych porażek. Zachęca bowiem do popełniania tych samych błędów w przyszłości."
ze Wstępu Jana Pińskiego
Grzegorz Górny - Poszukujący, poszukiwani

Niniejszy zbiór reportaży to opowieści o ludziach poszukujących i poszukiwanych. Część z nich żyła w przeszłości, inni stąpają do dziś po ziemi. Punktem wyjścia do spotkania z nimi są różne miejsca, w których dane mi było przebywać.
Grzegorz Górny - Tak to widzę. O Kościele i świecie w czasach niepewności i zamętu

Zbiór esejów i komentarzy do ważnych wydarzeń religijnych, społecznych i politycznych oraz współczesnych zjawisk i procesów cywilizacyjnych, kulturowych i obyczajowych, które rozpalały opinię publiczną w ciągu ostatnich lat.
Teksty te zostały napisane w latach 2015-2022 i opublikowane na portalu wPolityce.pl.