
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Joseph D. Unwin - Regulacje seksualne a zachowania kulturowe
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Jacek Bartyzel - Demokracja
- Vivek Ramaswamy - Woke S.A.
- Krzysztof Karoń - Historia antykultury 1.0.
- Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki
- Benedyktyni tynieccy (oprac.) - Mszał rzymski (mszalik codzienny)
- Marc Morano - Zielone oszustwo. Dlaczego Zielony Nowy Ład jest gorszy, niż myślisz
- Mój Niedzielny Mszalik
- Grzegorz Osiński - Cyfrowi niewolnicy. Transhumanizm w praktyce
Jacek Bartyzel - Nic bez Boga, nic wbrew tradycji

Publikacja ta jest zarazem swoistym kalendarium, w którym niezwykle skrupulatnie zapisano historię oporu tradycji wobec rewolucji, wierności Bogu zderzonej z wiarołomstwem nawet wobec człowieka. Czytelnika Polskiego zainteresuje niewątpliwie i pobudzi do refleksji kwestia pewnej odmienności losów dwóch - nie tak dawno jeszcze - arcy-katolickich narodów Europy: hiszpańskiego, któremu też poświęcona jest ta książka, i polskiego. Wydaje się, że narracja autora pozwala zrozumieć polskiemu czytelnikowi, dlaczego dla karlistów, tradycjonalistów hiszpańskich tak ważny był król, podczas gdy w tradycyjnej Polsce raczej prawo do uczestniczenia w jego elekcji; dlaczego dla Hiszpanów wiara katolicka i wierność jej była i jest zasadniczym powodem usprawiedliwiającym oddanie życia, a dlaczego w przypadku niegdysiejszych Polaków wiara była mniej istotna niż wolność Ojczyzny; dlaczego wreszcie obie te nacje zarówno ceniły sobie i były gotowe oddać życie w obronie realnych wolności i swobód broniąc ich przede wszystkim przed uroszczeniami własnej władzy - króla z urodzenia lub z wyboru.
Jacek Bartyzel - Prawica Nacjonalizm Monarchizm

Książka prof. Jacka Bartyzela odnosi się do zagadnienia trzech znanych pojęć wymienionych w tytule. Pytaniem jest również kwestia powinowactwa i związku tych pojęć. Często utożsamia się ze sobą dwa pierwsze pojęcia, a nawet używa się określenia prawicy skrajnej lub ekstremistycznej na opisanie nacjonalizmu.
Jan Ciechanowicz - Polonobolszewia. Jak polska szlachta komunizowała rosyjskie imperium

Autor opierając się na dokumentach archiwalnych, odsłania niezwykle ciekawe i nieznane wątki biografii oraz genealogii postaci takich, jak: Nadzieja Krupska, Aleksandra Kołłątaj, Feliks Dzierżyński, Andrzej Wyszyński, Andrzej Hromyko, i inni znani działacze komunistyczni, którzy stanowili, jak się okazuje, polski trust intelektualny rewolucji bolszewickiej i budowy komunistycznego imperium ZSRR.
Jan Ciechanowicz – Niemiecko-polski słownik frazeologiczno-paremiologiczny

Niemiecko-polski słownik frazeologiczno-paremiologiczny dra Jana Ciechanowicza to najobszerniejsze spośród wszystkich krajowych opracowań tego rodzaju, zawierające do 30 000 frazeologizmów i przysłów niemieckich i tyleż ich polskich ekwiwalentów, jak też mnóstwo ciekawostek z pogranicza historii języka i kultury; rzecz niezastąpiona dla nauczycieli, wykładowców, osób dążących samodzielnie do pogłębionego opanowania języka niemieckiego".
Jan Ciechanowicz – Antropologia władzy (Etiudy filozoficzne)

Swego rodzaju przewodnik i podręcznik sztuki kierowania państwem i sterowania masami ludzkimi za pomocą haseł i ideologii, przemocy i przekupstwa; ukazujący rzeczywiste, a nie propagandowe, źródła, mechanizmy i meandry polityki; demaskujący odmiany „demokratycznej” manipulacji; analizujący rolę jednostek i mas w historii, rozmaite odmiany rewolucji, przewrotów i kontrrewolucji, stosunki wzajemne między organizacjami finansowymi, politycznymi i religijnymi w ich dążeniu do panowania nad ludźmi.
Jan Ciechanowicz – Etyka życia i śmierci + Etyka czterech umiejętności

Rozważania etyczne z chrześcijańskiego punktu widzenia na takie tematy, jak: starość, śmierć, męstwo, milczenie i wiele, wiele innych.
Jan Ciechanowicz – Niemiecko-polski słownik frazeologiczno-paremiologiczny

Niemiecko-polski słownik frazeologiczno-paremiologiczny dra Jana Ciechanowicza to najobszerniejsze spośród wszystkich krajowych opracowań tego rodzaju, zawierające do 30 tysięcy frazeologizmów i przysłów niemieckich i tyleż ich polskich ekwiwalentów, jak też mnóstwo ciekawostek z pogranicza historii języka i kultury; rzecz niezastąpiona dla nauczycieli, wykładowców, osób dążących samodzielnie do pogłębionego opanowania języka niemieckiego".
Jan Ciechanowicz – O myślącej trzcinie (Etiudy etognomiczne)

Kilkadziesiąt krótkich esejów filozoficznych na temat zjawisk życia codziennego.
Jan Ciechanowicz – O pozłacanych orzechach (Etiudy etognomiczne)

Nowe, uzupełnione wydanie kilkudziesięciu esejów filozoficznych Jana Ciechanowicza. Wśród tematów między innymi: wiara, dusza, dylematy rozumu, mądrość, fanatyzm, przemijanie, kobiety, rozwiązłość, bezwstyd, praca, miłość, zło.
Jan Ciechanowicz – O tańczącej mądrości. Etiudy etognomiczne

Zbiór esejów filozoficznych na 62 tematy, a wśród nich między innymi: "O autorytecie", "O charakterze narodowym Polaków", "O cierpieniu", "O dzieciach", "O etyce biznesu", "O filozofii ciała", "O grzeczności", "O motywacjach postępowania", "O łagodności', "O małżeństwie", O gramatyce życia", "O muzyce", "O obyczajach", "O głupocie", "O okrucieństwie", "O posłuszeństwie", "O prawdomówności", "O pysze", "O rasach', "O rodzicach", "O samodoskonaleniu", "O samolubstwie", "O samotności", "O sporcie", "O szaleństwach", "O podpalaniu własnego domu", "O niewdzięczności", "O wstydzie", "O chytrości", "O zdradliwych oczach", "O wędrówce ku Nieskończonej Światłości", "O eutanazji".
Janusz Korwin-Mikke - III RP, czyli teatr marionetek

Książka jest zbiorem felietonów, publikowanych w latach 2007-2018 w "Angorze".
Wprowadzenie: Tomasz Cukiernik.
Posłowie: Stanisław Michalkiewicz.
Janusz Korwin-Mikke - Świat według Korwina. Najlepsze teksty

Zbiór 111 tekstów Janusza Korwin-Mikkego jest najbardziej reprezentatywnym przedstawieniem myśli tego autora, który na rynku wydawniczym jest obecny od ponad 40 lat.
Czym ten zbiór się wyróżnia spośród innych licznych publikacji? Tym, że teksty pochodzą z „Najwyższego CZAS!-u”, czyli miejsca, w którym JKM starał się umieścić swoje najważniejsze artykuły, kierowane do ludzi, którzy są w stanie zrozumieć trochę trudniejsze teksty niż przeciętna papka czytelnicza drukowana w rozmaitych „Faktach”, „Super Expressach” czy „Gazetach Wyborczych”. W dodatku w „NCz!” przez ponad 20 lat ukazało się ok. 2 tys. artykułów JKM i to spośród tak wielkiej ilości tekstów wybrałem te najbardziej ponadczasowe, najbardziej spójne i najbardziej reprezentatywne. Nie da się bowiem, prowadząc tak poważną fabrykę tekstów i na przestrzeni tak długiego czasu, uniknąć powtórzeń.
W efekcie dostają Państwo do ręki spójny i dokładnie opisany „Świat według Korwina”.
(Tomasz Sommer)