księgarnia stacjonarna multibook

Produkt dnia
Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-35%)
Pietro kard. Gasparri - Katechizm katolicki (-35%)
36,90 zł 23,90 zł
szt.
Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy (-35%)
Jadwiga Czechowicz - Kresy i bezkresy (-35%)
39,90 zł 25,90 zł
szt.
Antony C. Sutton - Wall Street a rewolucja bolszewicka
Antony C. Sutton - Wall Street a rewolucja bolszewicka
40,00 zł 34,00 zł
szt.

Milton i Rose Friedman - Wolny wybór

Milton i Rose Friedman - Wolny wybór
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 36,90 zł 39,90 zł 36.90
Cena detaliczna: 39,90 zł
quantity szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 3.5 (Ilość ocen: 0)
Producent: ASPEKT

Opis

Wolny wybór - to książka wyjątkowa! Idee i treści w niej zawarte wpłynęły na gospodarcze losy wielu krajów świata. Pomimo czasu, jaki upłynął od jej pierwszej publikacji, wciąż stanowi ona doskonale udokumentowany, pasjonujący wykład na temat stosunków społecznych w dzisiejszym państwie. Książka pokazuje mechanizmy sprawowania władzy, cele jakie jej przyświecają i rolę jaką odgrywa władza i poszczególne jej agendy, w życiu współczesnego człowieka. Pokazuje też efekty tego wpływu na życie, zarówno całych społeczeństw, jak i poszczególnych jednostek.

 

Centrum Adama Smitha - Andrzej Sadowski:

Książka Wolny wybór Miltona i Rose Friedman należy bez wątpienia do klasyki myśli ekonomicznej i politycznej XX wieku. I to klasyki w najlepszym słowa tego znaczeniu. Jest to nieczęsty wynik połączenia logiki i przejrzystego stylu pisania. Nawet najbardziej złożone zagadnienia przedstawianie są w niezwykle przystępny sposób. Dlatego, nawet nie mając ukierunkowanego wykształcenia, możemy zrozumieć przekazywaną nam wiedzę o funkcjonowaniu państwa i gospodarki. Dzięki nie tylko tym walorom książkę odpowiedzialnie można zalecić jako lekturę, która rozbudza intelektualnie i skłania do samodzielnego analizowania m.in. kwestii gospodarczych. Niewiele jest pozycji, które miały i nadal (dzięki swej uniwersalności) mają zauważalny wpływ na sposób myślenia o pozornie złożonych sprawach państwa i gospodarki.

 

Roman Kluska - twórca Optimusa:

"W Polsce bardzo wielu ludzi chce dobra kraju. Niemal każde posunięcie władzy jest uzasadnione palącą potrzebą służenia krajowi, a pomimo to dookoła jest tyle zła. Próbę znalezienia odpowiedzi dlaczego tak sie dzieje, daje książka "Wolny Wybór" napisana przez laureata nagrody Nobla Miliona Friedmana i jego małżonkę. Książka w bardzo klarowny sposób ukazuje "drugie dno" typowych tak zwanych "działań dla dobra kraju" które tak pięknie wyglądają w ustach polityków wszystkich partii. Bardzo, bardzo polecam tę książkę wszystkim, którzy rządzą Polską, jak i tym, którzy chcą rozumieć co się w ich kraju dzieje. Nie jest pocieszeniem, że książka, która opisuje typowe błędy władzy w wielu krajach, tak bardzo pasuje do polskich realiów".

Dane techniczne

Autor Milton i Rose Friedman
Format 150 x 210
Liczba stron 328
Oprawa Twarda
Wydawca Aspekt

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl