ŚWIĘTA WIELKANOCNE
I MAJÓWKA AD 2019
Nasza księgarnia będzie
NIECZYNNA
w następujących dniach: 
19-22 kwietnia 2019 (Wielki Piątek - Poniedziałek Wielkanocny)
1-5 maja 2019 

Produkt dnia
Grzegorz Braun - Pakiet 3 książek AUTOGRAF
Grzegorz Braun - Pakiet 3 książek AUTOGRAF
149,70 zł 129,90 zł
szt.
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI) – Duch liturgii
Joseph Ratzinger (Benedykt XVI) – Duch liturgii
34,90 zł 31,90 zł
szt.
Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
Leszek Misiak - Tracimy Kościół czyli zawał Polski
45,00 zł 42,00 zł
szt.
Aldona Zaorska – Poznaj ich prawdziwe nazwiska
Aldona Zaorska – Poznaj ich prawdziwe nazwiska
39,00 zł 34,90 zł
szt.

Plinio Correa de Oliveira - Rewolucja i kontrrewolucja

Rewolucja i kontrrewolucja front
  • promocja
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 29,00 zł 35,00 zł 29.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

Ta książka, to mistrzowskie dzieło Plinia Correi de Oliveira, jednego z największych myślicieli katolickich XX wieku. Rewolucja i kontrrewolucja stanowi analizę procesu niszczenia cywilizacji chrześcijańskiej, rozpoczętego u schyłku średniowiecza i kontynuowanego przez pseudo-reformację, krwawą rewolucję francuską, ateistyczny komunizm, a wreszcie przez współczesną rewolucję obyczajową. 

Nazwany przez kard. Echeverrię "krzyżowcem XX wieku", był Correa de Oliveira. człowiekiem, który całą swoją działalność publiczną podporządkował głoszeniu orędzia Chrystusa i Jego Królestwa, które ma być także Królestwem Społecznym, jako "zaczynem" Królestwa Niebieskiego. Nie było tedy ważniejszego dlań celu, jak ten, by Chrystus Król panował nad światem, a rzeczą ludzką jest być temu panowaniu posłusznym, bowiem "posiadanie prawdy religijnej jest koniecznym warunkiem istnienia porządku, pokoju i doskonałości".


Jeżeli prawo Boże znajduje posłuch w społeczeństwach i państwach, to kwitnie wówczas cywilizacja chrześcijańska i jej wytwór - katolicka kultura. Cywilizację definiował C. jako stan ludzkiej zbiorowości, która posiada kulturę i która stworzyła - stosownie do zasad tej kultury - zespół swoistych obyczajów, instytucji, dzieł literackich i artystycznych. Głosił, iż cywilizacja i kultura będą katolickie, jeśli duch katolicki, na którego straży stoi Kościół, będzie normatywą jej obyczajów. Przesądza to o hierarchii, jak również o prawdziwości cywilizacyj i kultur, obiektywizowanych według kryterium dopasowania do duchowości i norm moralnych głoszonych przez Kościół: "Ponieważ Jezus Chrystus jest prawdziwym ideałem doskonałości człowieczej, ponieważ społeczność, która wypełnia wszystkie Jego przykazania, powinna być społecznością doskonałą, kultura i cywilizacja, która powstała z Chrystusowego Kościoła, musi siłą rzeczy być nie tylko najlepszą cywilizacją, ale w ogóle jedyną prawdziwą".

Dane techniczne

Autor Plinio Correa de Oliveira
Format 145 x 213 mm
Liczba stron 184
Oprawa Twarda
Zdjęcia Nie
Rok wydania 2007
Wydawca Stowarzyszenie Św. Piotra Skargi

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl