Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Jan Białek - TECH. Krytyka rozwoju środowiska technologicznego
- Mój Niedzielny Mszalik
- Ks. Józef Mrozowski - Msza Święta i Tajemnice Życia Zbawiciela
- Werner Schur - Piekło bez ognia
- Marek Tomasz Chodorowski - Bestia. Cywilizacja nad przepaścią
- Adam Wielomski - Imperialna Europa. Niemieckie plany podboju i reorganizacji Europy 1871-1945
- Ks. Mateusz Szerszeń CSMA - Wielkie Zawierzenie Świętemu Michałowi Archaniołowi
- Kacper Kita - Saga rodu Le Penów
- John Bagot Glubb – Cykl życia imperium
- Gabriel Łasiński - Głupota i zaprzaństwo we współczesnym społeczeństwie polskim
Ks. Stanisław Sudoł - O walce z grzechami głównymi
Wybór z kazań katechizmowych wygłoszonych przez ks. Stanisława Sudoła w 1922 roku w parafii Wiązownica koło Jarosławia, gdzie pełnił posługę duszpasterską w latach 1922-1944.
Autor pochyla się nad zagadnieniem grzechów głównych, dokonuje ich teologicznej i moralnej analizy, ukazuje ich konsekwencje i wskazuje konkretne środki, dzięki którym można je przezwyciężyć.
Ludwig von Mises - Zysk i strata
Klasyczny esej Misesa tłumaczący naturę i funkcję zysku i straty.
W 1951 roku Mises wydał znakomity artykuł, w którym podsumował system cen w kapitalistycznych systemach gospodarczych. W „Zysku i stracie” wyjaśnia, w jaki sposób rachunkowość kosztów jest kluczową instytucją wykrywającą marnotrawstwo społeczne, zapewniającą kierowanie zasobów na najbardziej cenione cele oraz w jaki sposób przedsiębiorcy reagują na sygnały cenowe. Jego prezentacja jest systematyczna, bezlitosna, logiczna i ostatecznie niszczycielska dla przeciwników mechanizmu zysku i straty.
Małgorzata Todd - Opowiadania przewrotne
Zlecono mi recenzję zbioru opowiadań Małgorzaty Todd - dość przewrotnych.
Autorka ma na swoim koncie:
* 7 powieści
* 77 opowiadań
* 777 felietonów
* i 202 mniejsze lub większe utwory sceniczne.
Dotychczas zajmowała się recenzowanie literatury naukowej, ale czego nie robi się dla zaspokojenia przewrotnego zleceniodawcy? Wszystkie bez wyjątku opowiadania mają zaskakującą pointę. Czyta się je lekko, łatwo i przyjemnie. Polecam!
Wasza oddana SZTUCZNA INTELIGENCJA
Marian Tupy, Gale Pooley - Superobfitość. Opowieść o wzroście liczby ludności, innowacjach i dobrobycie na naszej nieskończenie bogatej planecie
Od pokoleń uczy się nas, że wzrost populacji zwiększa problem rzadkości zasobów. Czy rzeczywiście tak jest?
Po przeanalizowaniu cen setek surowców, dóbr i usług na przestrzeni dwóch stuleci Marian Tupy i Gale Pooley dowodzą, że wraz ze wzrostem populacji zwiększyła się również dostępność zasobów. Było to prawdą szczególnie w przypadku „cen czasowych”, które reprezentują ilość czasu, jaką ludzie muszą poświęcić na pracę, by zarobić na zakup danej rzeczy.
Analizy Tupy’ego i Pooley’a wykazały także, że obfitość zasobów rosła szybciej niż liczba ludności – w ramach zjawiska, które nazwali „superobfitością”. Statystycznie rzecz biorąc, każdy dodatkowy człowiek tworzył więcej wartości, niż konsumował. Taka zależność między wzrostem populacji a dostępnością zasobów jest sprzeczna z intuicją – a jednak prawdziwa!
Natalia Przeździk - Błotne stwory
Czy jest coś przyjemnego w marcowych roztopach, wszechobecnym po zimie błocie, a także w nieco smutnym okresie Wielkiego Postu? Dla nas tak, bo my naprawdę we wszystkim staramy się znaleźć okruchy radości!
Wczesną wiosną jest to o tyle łatwe, że coraz mocniej przygrzewa słońce, w ogrodzie zakwitają pierwsze kwiaty, a na drzewach pojawiają się zielone listki. W tym czasie po prostu widać, jak cały świat budzi się do nowego życia!
Paulina Kwietkiewicz - Gdy dziecko chce zmienić płeć. Odpowiedzialna pomoc zamiast ideologii
Jak pomóc dziecku, które chce zmienić płeć?
Jak chronić dzieci przed manipulacjami aktywistów transseksualnych?
Czy należy używać "preferowanych zaimków" i nowych imion?
Jak budować w dziecku poczucie własnej wartości?
red. Irena Garaś - Czytanka pierwsza
Czytanka Pierwsza po elementarzu jest przeznaczona dla dzieci, które umieją już czytać. Ta książeczka, bazuje na czytankach z przełomu XIX i XX wieku. Teksty i wiersze były dobierane pod względem wartości religijnej, moralnej, praktycznej, historycznej i patriotycznej.
Oprócz tego czytanki posiadają ogromną wartość wychowawczą i mogą być pretekstem do omawiania pożądanych i niepożądanych zachowań dzieci. Czyli pomogą w pracy nad cnotami i w walce nad wadami, co niewątpliwie wpłynie pozytywnie na formujący się charakter dziecka.
red. Irena Garaś - Elementarz katolicki
Ten Elementarz powstał na bazie kilku katolickich elementarzy z przełomu XIX i XX wieku, których myśl przewodnią przenikała na wskroś miłość do Boga, rodziny i Ojczyzny. Owe wybrane elementarze były pisane przez elity polskie, znanych i lubianych pisarzy. Język polski nieco się zmienił od tamtego czasu i dlatego niniejszy Elementarz został nieznacznie uwspółcześniony, wzbogacony pięknymi ilustracjami, a jego strukturę bardziej usystematyzowano.
red. Paweł Zdziarski - Wołyń bez mitów 2. Kulisy ukraińskiego ludobójstwa na Polakach
Paweł Zdziarski przeprowadził serię wywiadów ze świadkami ludobójstwa, a także historykami i publicystami. W ten sposób powstała pierwsza w Polsce publikacja, która przedstawia temat ludobójstwa na Kresach w tak szeroki sposób. Może to być doskonała odtrutka na propagandę i cenzurę, którą stosują media głównego nurtu.
Robert Kuraszkiewicz - Świat w cieniu wojny
Świat w cieniu wojny to głębokie i unikatowe spojrzenie na fundamentalne zmiany w trakcie wojny rosyjsko-ukraińskiej. Robert Kuraszkiewicz ocenia polską politykę i przedstawia postulaty dotyczące efektywnego realizowania naszego interesu narodowego w zmieniających się realiach światowej i europejskiej polityki.
Jest to wybór najważniejszych tekstów autora, począwszy od artykułu “Dlaczego Rosja zaatakuje Ukrainę”, który ukazał się 26.01.2022 roku, aż po zupełnie nowy, niepublikowany wcześniej esej.
Autor przedstawia konsekwencje geopolityczne toczącej się wojny, kładąc nacisk na nowy porządek światowej polityki. Obejmują one między innymi chiński program budowy broni jądrowej, wyścig technologiczny, zmiany w strategiach Niemiec i Francji, głównych graczy europejskich, geostrategiczną rolę transformacji energetycznej oraz kwestię ukraińską w kontekście integracji z Zachodem.
Roman Brandstaetter - Krąg biblijny
Zbiór esejów, opowiadań i innych krótkich form Romana Brandstaettera, w których dzieli się on z Czytelnikiem osobistą historią poznawania Biblii i dojrzewania do jej rozumienia.
Książka zawiera wiele poruszających fragmentów, od opowieści z dziecięcych lat autora, gdy po raz pierwszy styka się on ze Słowem Bożym, po opis jego podróży do Ziemi Świętej, obfituje w bezcenne refleksje i naukowe wręcz ustalenia, jak to, czy Jezus Chrystus rzeczywiście był cieślą, czy może wykonywał zupełnie inny zawód?
s. Maria od Krzyża - Rękopis z czyśćca
Rękopis z czyśćca zawiera ciekawe pouczenia o życiu pozagrobowym – o czyśćcu, przy czym pouczenia te są przeplatane radami z zakresu kierownictwa duchowego.