
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Najczęściej kupowane książki w ostatnich 90 dniach:
- Sławomir A. Danilczuk - Globalny Bunt Elit
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy PCR cz.2
- Wojciech Sumliński – Zapis zarazy
- Dr Karina Reiss, Dr Sucharit Bhakdi - Koronawirus - fałszywy alarm? Liczby, konkrety, konteksty II WYDANIE ROZSZERZONE
- Fałszywa pandemia. Krytyka naukowców i lekarzy
- Józef Białek - Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację.
- Christopher Klinsky - 5G – narodziny mega totalitaryzmu. Czy jest to również zagrożenie dla naszego zdrowia?
- Ewa Kurek – Europa 1939-1945 Kto wspierał Hitlera, a kto z nim walczył AUTOGRAF
- Feliks Koneczny - Prawa dziejowe
- Jadwiga Czechowicz - Wołanie Boga AUTOGRAF
Ewa Cichocka - Sycylia między niebem a morzem

Sycylia. Między niebem a morzem jest lekturą lekką i pełną humoru. Styl Ewy Cichockiej wytrzymuje najlepsze porównania podróżniczej gawędy. Przejrzysty podział i zakres, obejmujący całą Sycylię, sprawia, że książka może być uzupełnieniem bedekera dla podróżników i amatorów artystyczno-literackich kontekstów.
Jan M. Fijor - Reisefieber. Pomysł na zwiedzanie świata

Z moich licznych globalnych poszukiwań guza, jak na razie, wychodziłem cało. O tym jak mi się to udawało, proszę przeczytajcie i oceńcie sami.
Jan M. Fijor
Alan Moorehead - Podróż, która zmieniła świat. Darwin na pokładzie Beagle'a

Wszystko zaczęło się chłodnego poranka 1831 roku, gdy okręt Beagle wyruszył z portu Plymouth. Wiózł na pokładzie dwudziestodwuletniego uzdolnionego przyrodnika Karola Darwina. Ta wyprawa zmieni nie tylko jego życie. Dzięki niej bowiem podróżnik stworzył podwaliny do jednej z najbardziej przełomowych teorii naukowych w historii ludzkości – teorii ewolucji. Rzucając religii, chcąc nie chcąc, otwarte wyzwanie.
Piotr Gociek - Kreta subiektywnie

Wiele przewodników i portali podróżniczych działa na zasadzie „kopiuj/wklej”. Niemal wszędzie są te same informacje. Sam jeżdżę regularnie na Kretę od 15 lat. Spróbowałem dołożyć „coś od siebie” - Piotr Gociek.
Wojciech Cejrowski - Gringo wśród dzikich plemion (opr. twarda)

Jest to książka przygodowa i podróżnicza. Mądra, a jednocześnie pełna humoru. Sprawia, że czytelnik zaczyna się głośno śmiać. Jest to także album niezwykłych fotografii z wypraw w najdziksze rejony świata. Będzie to o opowieść o tropikalnej puszczy. A także o ostatnich wolnych Indianach. I o pewnym białym człowieku, który zamieszkał pośród nich.
Sebastian Bielak – Po bezdrożach Alaski

Po bezdrożach Alaski to fascynująca relacja z podróży po Alasce – pełnej przygód, dzikiej przyrody oraz interesujących ludzi. Oprócz wielu sympatycznych Amerykanów oraz północnoamerykańskich Indian spotkamy też potomków Polaków, którzy dawno temu przybyli na ten skrawek świata szukać szansy na lepsze życie.
Książka bogato ilustrowana.
Tomasz Teluk - Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera

Dyneburg. Inflanty zmysłami reportera to obowiązkowa lektura dla każdego, kogo fascynują Kresy. To także doskonała okazja, aby zacząć swoją przygodę z tym nieznanym kawałkiem Europy.
W Dyneburgu znajdziemy wszystko, co chcielibyśmy dowiedzieć się o Krajach Bałtyckich. Odwiedzimy stolice – Rygę, Tallin, Wilno, a nawet Mińsk i St. Petersburg. Dowiemy się dlaczego warto pojechać latem do Nidy, co robili Polacy w Dorpacie, co zjeść na łotewskiej prowincji i dlaczego tak przyciąga litewska przyroda.
Jan M. Fijor - Od Tater do Andów. Pomysł na zwiedzanie świata

Od Tater do Andów to drugi, po Reisefieber zbiór reportaży zagranicznych Jana M. Fijora – dziennikarza, wydawcy, podróżnika, a ostatnio także blogera. Wbrew tytułowi, akcja barwnych i zawikłanych relacji autora, rozgrywa się nie tylko w Andach. W Argentynie autor jest sprawozdawcą z piłkarskiego Mundialu, ujawnia nieznane dotąd kulisy głośnego filmu Stevena Spielberga, Lista Schindlera, a w Patagonii spotyka legendarnego dowódcę Batalionu „Zośka” – Ryszarda Białousa. W Azji mierzy się z celnikami na granicy na Mekongu, w Stanach Zjednoczonych zaprzyjaźnia się z neapolitańskim mafioso oraz pada ofiarą przebiegłego pośrednika nieruchomości, co go kosztuje majątek. Dla odmiany w Warszawie i Chicago przeprowadza wywiad z nienawidzącym dziennikarzy, zwłaszcza białych, genialnym jazzmanem Milesem Davisem.
Książkę czyta się jednym tchem!
Jędrzej Majka - Kresy

Album zawiera ponad 130 fotografii i opowiada o takich miejscach niezwykłych jak: Lwów, Żółkiew, Drohobycz, Olesko, Podhorce, Kamieniec Podolski, Żwaniec, Chocim, Okopy Świętej Trójcy, Kudryńce, Sidorów, Skałat, Podkamień, Poczajów, Krzemieniec, Brześć, Różana, Kosów Poleski, Mir, Nieśwież, Nowogródek, Stare Wasiliszki, Grodno, Wilno, Troki, Kowno.
Wojciech Cejrowski - Podróżnik WC

Oto pierwsza podróżnicza książka Wojciecha Cejrowskiego. Wydaliśmy ją w roku 1997 i została bestsellerem. Chcieliśmy ją potem wznowić, ale WC się nie zgodził. Twierdził, że jest źle napisana, bo wtedy nie umiał jeszcze dobrze pisać. Ja twierdziłem inaczej. W końcu udało się go przekonać, by w takim razie poprawił i rozbudował tekst. I oto nowe wydanie – poprawione, uzupełnione, rozbudowane. Już wtedy czytało się dobrze, teraz czyta się jeszcze lepiej.
Antoni F. Ossendowski - Płomienna Północ (twarda)

Zwiedziwszy już wiele odległych krain, Ossendowski wraz z żoną Zofią wyrusza w kolejną podróż - nie mniej barwną i nie mniej egzotyczną niż te poprzednie. Tym razem podróżnicy wędrują po Afryce Północnej. Są to jednak tereny zajęte przez francuskich kolonizatorów. Ogląda więc pisarz wielkie, tętniące życiem miasta, zamieszkiwane przez różne warstwy społeczne - od bogaczy żyjących w pałacach po żebraków nocujących w podmiejskich jaskiniach, i rozrzucone wśród skał wiejskie siedliska.
Henryk Skwarczyński - Szlachcic z Koluszek w Ameryce i innych egzotycznych krajach

Proza Henryka Skwarczyńskiego to dawka literatury przez duże L. Niezależność, wolność i nieuleganie terrorowi politycznej poprawności wyróżnia tę prozę. Jeśli do tego dodamy lekki styl narracyjny oraz wędrówki, które toczą się w najróżniejszych częściach, często mało znanych, świata, oraz historyczne spacery autora, dostajemy do ręki opowiadania, które zmuszają do refleksji.